Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem na następujących nośnikach:

1. Pendrive KINGSTON Data Traveler 8gb

2. Pendrive PRETEC i-Disk Bullet 32GB

3. My Passport Essential 500 GB USB 2.0

4. My Passport Essential 320 GB USB 3.0

5. Dysk twardy SATA WD Caviar Green 1 TB w kieszeni Welland ME-747ans

Na wszystkich tych nośnikach działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie,

jestem tu nowy i zalogowałem się alby zapytać o ten feralny dekoder.

Wczoraj po aktualizacji przestał mi reagować dekoder na polecenia zadawane poprzez pilot i klawisze z pulpitu, pilot sprawny, jak coś nacisne to dioda p[beep]sa a reakcji ze strony dekodera brak. Uruchomił się po aktualizacji na ostatnio oglądanym programie(przed włączeniem). Ręcznie aktualizowanie nic nie dało, jest tak samo. Przeszło jedno i drugie i bez zmian.

Czyżby siadł dekoder czy wgrał się soft z jakimś nieusuwalnym błędem?

Prosiłbym o jakieś porady, grubsze ingerencje w sprzet nie wchodzą w grę- jest na gwarancji.

 

Pozdrawiam.

 

pisałem, że miałem to samo, też będę go wymieniał. Ale co zauważyłem - tuner u mnie "umiera" jak zrobie listę ulubionych, bez niej śmiga.- Tak czy tak do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam już szczęśliwie zaktualizowanego Sagema . Zamierzam podpiąć dziś dysk 1TB Samung SATA w obudowie zewnętrznej z zasilaniem i mam kilka praktycznych pytań :

 

- formatuję go właśnie w PC (Win) na 1 partycję ( cały dysk ) NTFS - czy zobaczy go SAGEM bez problemu , czy ilość , wielkość i rodzaj partycji ma znaczenie ?

- jak długo SAGEM formatuje 1TB ? Możecie podac jakieś "doświaczalne" czasy formatowania konkretnych rozmiarów dysków ?

- czy podczas formatowania SAGEM pokazuje ile jeszcze pozostało do zakończenia formatu ?

- ile może się zmieścić godzin nagrań z C+ w jakość HD na 1 TB ?

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi. Będą pomocne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam już szczęśliwie zaktualizowanego Sagema . Zamierzam podpiąć dziś dysk 1TB Samung SATA w obudowie zewnętrznej z zasilaniem i mam kilka praktycznych pytań :

 

- formatuję go właśnie w PC (Win) na 1 partycję ( cały dysk ) NTFS - czy zobaczy go SAGEM bez problemu , czy ilość , wielkość i rodzaj partycji ma znaczenie ?

- jak długo SAGEM formatuje 1TB ? Możecie podac jakieś "doświaczalne" czasy formatowania konkretnych rozmiarów dysków ?

- czy podczas formatowania SAGEM pokazuje ile jeszcze pozostało do zakończenia formatu ?

- ile może się zmieścić godzin nagrań z C+ w jakość HD na 1 TB ?

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi. Będą pomocne :)

 

U mnie dysk 500 GB formatowal w kilkanascie sekund, mialem zalozone kilka partycji a on zrobil swoje kasujac poprzednie.

Nie pokazuje czasu do zakonczenia formatowania (trwa to naprawde chwile)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również problemy po przejściu update.

Dekoder ma problemy z włączeniem

Po napisie Boot następuje "zwiecha".

Wyświetlane są kolorowe diody zamiast godziny, mignie parę razy czerwona dioda i tyle.

Po paru restartach bez karty, dekoder "wstaje".

Wczoraj miałem tak trzy razy - zobaczymy co przyniesie dzisiejszy dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marc1974

 

Nie musisz go formatować w kompie, bo to mija się z celem, gdyż sagemcom będzie go jeszcze raz formatował na system linuxowy. Dekoder sformatuje ci go w minutę , może dwie.

 

 

No to jestem pod wrażeniem że aż tak szybko. Vista formatuje go już 2 godz i jest jakieś 75% ....

 

Aha i jeszcze jedno pytanie. Czy Sagem sam wyłączy podczas wyłączania tunera dysk zewnętrzny 3.5 cala czy nie ? Wiadomo - obudowa 3.5 dysków ma swój zasilacz więc wtyczki z gniazdka nie wyjmie, ale chodzi mi czy zewnętrzny 3.5 calowy dysk przestanie "krecić" talerzami podczas stand-by tunera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno pytanie. Czy Sagem sam wyłączy podczas wyłączania tunera dysk zewnętrzny 3.5 cala czy nie ? Wiadomo - obudowa 3.5 dysków ma swój zasilacz więc wtyczki z gniazdka nie wyjmie, ale chodzi mi czy zewnętrzny 3.5 calowy dysk przestanie "krecić" talerzami podczas stand-by tunera ?

 

Czy wylaczy to nie wiem, ale napewno odlaczy napiecie z USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrywa na pendrive, ale w nieczytelnym dla komputera systemie plików. Dokładnie tak samo jak ADB2850ST od TNK HD. Więc niczego sobie nie przejrzysz poza Twoim sagemcomem.

Na pewno chodzi o system plików? System plików to np. NTFS/FAT32, więc jeśli pendrive jest sformatowany do nich, to dekoder raczej nie formatuje dysku USB do swojego systemu. Może chodzi Ci o coś innego?

A takie systemy plików jak ReiserFS, ext3, HFS to pewnie już nie słyszałeś? Pisane było kilkukrotnie, dekoder formatuje go do ext2 i dodatkowo szyfruje. Nie odczytasz zawartości na innym dekoderze czy komputerze.

 

Odnośne czasu formatowania, pewnie robi tylko podmianę tablicy plików i partycji, więc trwa to szybko niż prawdziwe formatowanie. (w windows nazywa się to szybkim formatowaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż :) nie będzie HBO Seriale i C+ na życzenie, z mojej strony mogę dodać, że dysk 320GB działa (Silicon Power) TS bez większych problemów :) Nagrywania nie testowałem ale na pewno przetestuję :) ale dodatkowo, dużo ludzi pisało jakoby ich Sagemcom włącza się bardzo długo, u mnie trwa to tyle samo jak przed aktualizacją, chyba między 15 a 25 sekund, ale na pewno nie 50 jak ktoś pisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzam nowe oprogramowanie pod kątem nagrywania na pendrive 16 GB. Odpaliło bez problemu -tylko czy tak u wszystkich jest, że nie można jednocześnie oglądać jeden programu a inny w tym samym czasie nagrywać ? Automatycznie przerzuca mi na nagrywany program a z pilota nie jestem w stanie przerzucić na inny kanał jeśli wcześniej nie wyłączę Rec.

Jakieś to głupie.

Rzeczywiście nie dość że po aktualizacji dłuższy jest czas włączania się to jeszcze niezwykle wkurzający jest fakt przymulania przy przełączaniu kanałów.

Chyba nie do końca dopracowane to uaktualnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem odpowiedzi - Bez komentarza.

Cyfre mam od 2 miesięcy a nagrywanie od 1 dnia i nie wiem, więc się zapytałem.

I nadal sądzę że takie rozwiązanie nie do końca jest mądre.

Na kablówce we wcześniejszym mieszkaniu dekoder miałem, że jednocześnie można było oglądać jeden kanał a inny nagrywać. Stąd moje zdziwienie że tu tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzam nowe oprogramowanie pod kątem nagrywania na pendrive 16 GB. Odpaliło bez problemu -tylko czy tak u wszystkich jest, że nie można jednocześnie oglądać jeden programu a inny w tym samym czasie nagrywać ? Automatycznie przerzuca mi na nagrywany program a z pilota nie jestem w stanie przerzucić na inny kanał jeśli wcześniej nie wyłączę Rec.

Jakieś to głupie.

Rzeczywiście nie dość że po aktualizacji dłuższy jest czas włączania się to jeszcze niezwykle wkurzający jest fakt przymulania przy przełączaniu kanałów.

Chyba nie do końca dopracowane to uaktualnienie.

Sam jestes niemądry. Zastanow sie troche ile głowic masz w dekoderze?

Jedna. Wiec ogladasz i nagrywasz to samo albo ta sama cwiatke czestliowsci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...