Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Czy u was też po aktualizacja spowodowała ,że znacznie zmniejszyła się szybkość działania dekodera ?? Szczególnie jest to widoczne podczas przełączania kanałów góra dół. Pewnie coś za coś więcej opcji system bardziej zwolnił bo ma więcej roboty a procesor nadal ten sam ale pytam czy ktoś też to zauważył?? Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm po nagraniu na dysku (Sams.S2 640GB) meczu z C+ wydawało się, że wszystko jest w porządku, w czasie oglądania tv na żywo nagle wyświetlił się komunikat o Formatowaniu i niestety utraciłem nagranie. Później wyłączyłem dekoder (tryb czuwania) i po włączeniu niestety znów Format...co jest ??? Może w kompie powinienem sformatować dysk i zmienić System Plików? Jak na razie jestem jednak trochę zawiedziony nowym softem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Czy u was też po aktualizacja spowodowała ,że znacznie zmniejszyła się szybkość działania dekodera ?? Szczególnie jest to widoczne podczas przełączania kanałów góra dół. Pewnie coś za coś więcej opcji system bardziej zwolnił bo ma więcej roboty a procesor nadal ten sam ale pytam czy ktoś też to zauważył?? Pozdrawiam serdecznie.

 

Tak predkosc dzialania po aktualizacji drastycznie spadla. Wydaje mi sie ze wydali ten soft tylko z aktualizacja funkcji PVR, a w kolejnych softach beda poprawiac jego predkosc i ogolne dzialanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ustawienia anteny może coś się zruszyło i pobiera z błędami, ostatnio trochę wieje, szczególnie że sam nie chciał ci znaleźć nowej wersji, ew. weź do sąsiada i spróbuj jeszcze raz w ten sposób, jak już pisałem bez problemu jeszcze w tamtym tyg. jak się nie mogłem doczekać na softa wymusiłem w ten sposób i poszło, ale wersja była ta sama. Nie ma bata jak działał wcześniej to musi pobrać i działać.

 

W najg. wypadku reklamuj bo chyba masz na gwar. zawsze możesz zwalić na ten nowy soft że coś jest nie tak po aktualizacji.

 

I tak zrobię, ewidentnie uwalił się przy update, chociaż już musiał mieć wrzoda przed tym skoro nie prosił się o nowy soft.

Muszę się na pewien czas przeprosić ze starym poczciwym 1430 :-)

Dzięki za szczere chęci pomocy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie,

jestem tu nowy i zalogowałem się alby zapytać o ten feralny dekoder.

Wczoraj po aktualizacji przestał mi reagować dekoder na polecenia zadawane poprzez pilot i klawisze z pulpitu, pilot sprawny, jak coś nacisne to dioda p[beep]sa a reakcji ze strony dekodera brak. Uruchomił się po aktualizacji na ostatnio oglądanym programie(przed włączeniem). Ręcznie aktualizowanie nic nie dało, jest tak samo. Przeszło jedno i drugie i bez zmian.

Czyżby siadł dekoder czy wgrał się soft z jakimś nieusuwalnym błędem?

Prosiłbym o jakieś porady, grubsze ingerencje w sprzet nie wchodzą w grę- jest na gwarancji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, oczywiście innego rozsądnego wyjścia raczej niema. Szukałem wstecz i widać nikt takiego problemu chyba nie miał. Ciekawe czemu, do wczoraj wszystko było dobrze a po aktualizacji lipa. Wczoraj mocno wiało więc może oprogramowanie nie wgrało siędo końca lub wgrało z jakimś krytycznym błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zapewne teraz zarejestruje się tutaj grono nowych użytkowników, takich jak ja. Oczywiście wiadomo, że będę pytał o nowy update na Sagemcom :)

Ale ja w trochę innej sprawie. Zgodnie z umową w cyfrze, jeżeli nie są w stanie zagwarantować działania wszystkich programów, mamy prawo do odstąpienia do umowy bez żadnych konsekwencji, chodzi o HBO Seriale i C+ na życzenie. Dzwoniąc jakiś miesiąc temu na infolinię, dowiedziałem się, że specjalnie po to odblokują możliwość podpinania pamięci masowych pod USB aby móc skorzystać z tych dwóch opcji. Niestety, dalej nie ma żadnej możliwości aby odbiera HBO Seriale jak i C+ na życzenie. Pozwoliłem sobie do nich napisać maila, a jeżeli do 15:00 jutro nie będę miał odpowiedzi, pozwolę sobie do nich zadzwonić, oczywiście was poinformuję jak coś się dowiem, chyba, że ktoś mnie uprzedzi :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z umową w cyfrze, jeżeli nie są w stanie zagwarantować działania wszystkich programów, mamy prawo do odstąpienia do umowy bez żadnych konsekwencji, chodzi o HBO Seriale i C+ na życzenie. Dzwoniąc jakiś miesiąc temu na infolinię, dowiedziałem się, że specjalnie po to odblokują możliwość podpinania pamięci masowych pod USB aby móc skorzystać z tych dwóch opcji. Niestety, dalej nie ma żadnej możliwości aby odbiera HBO Seriale jak i C+ na życzenie.
Ale Ty serio pytasz, czy jaja sobie robisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mówię o nagrywaniu na pendrive, nie na Sagemcoma. To jasne, że z samego dekodera nagrań wyciągnąć się nie da.

 

Czyli co? Teraz w DSI87 funkcja PVR działa mniej więcej tak jak w tunerach STB do DVB-T? Wkładam pendrive i dekoder mi nagrywa na niego w pliku TS albo MTS?

 

 

nagrywa na pendrive, ale w nieczytelnym dla komputera systemie plików. Dokładnie tak samo jak ADB2850ST od TNK HD. Więc niczego sobie nie przejrzysz poza Twoim sagemcomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z "aktywacja" pendrive'a. Probowalem na kilka sposobow:

1. Podpiecie przy wlaczonym dekoderze

2. Podpiecie przy wylaczonym dekoderze i wlaczenie dekodera

3. Format w komputerze na FAT32 i powtorzenie krokow 1 i 2

 

Za kazdym razem to samo:

a) komunikat o urzadzeniu USB i potrzebie formatowania

B) wybieram OK

c) komunikat w lewym gornym rogu: FORMATOWANIE

i... potem nic sie nie dzieje, znika napis FORMATOWANIE i to wszystko (macie jakis komunikat, ze formatowanie zakonczone albo cos podobnego?)

 

W menu/ustawienia nagrywania pokazuje, ze brak urzadzen USB

 

Pendrive Kingston 16GB

 

Dzieki za jakies uwagi/wskazowki :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

przeżyłem nowe kanały z 11 listopada które się u mnie same naprawiły, a teraz atrakcji ciąg dalszy.

jestem po lekturze 10 ostatnich stron, czyli nowy soft w praniu.

Chciałbym kupić pendraka do sagemcoma i mam parę pytań:

- jaką prędkość zapisu powinien mieć pendrive? (od tego zależy cena)

- czy w sagemcomie można wyłączyć ts? (dotychczas nikt nie znalazł takiej opcji, może jednak się ujawniła?)

- jest kilka dość rozbieżnych informacji nt zajętości nagranego materiału (od kilku minut wzwyż), czy na 16gb zmieści się ok 2h materiału (najlepiej w HD) tak w 99% przypadków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrywa na pendrive, ale w nieczytelnym dla komputera systemie plików. Dokładnie tak samo jak ADB2850ST od TNK HD. Więc niczego sobie nie przejrzysz poza Twoim sagemcomem.

Na pewno chodzi o system plików? System plików to np. NTFS/FAT32, więc jeśli pendrive jest sformatowany do nich, to dekoder raczej nie formatuje dysku USB do swojego systemu. Może chodzi Ci o coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio.

 

Jeżeli dział techniczny, zapewnia mnie, że po aktualizacji oprogramowania która pozwoli na podłączenie twardego dysku pod usb, zapewni oglądanie HBO Seriale, to przepraszam ja bardzo ale ktoś kogoś w jajo robi ?

Znowu konsultanci pokazuja swoja... wiedze..

Dziala tylko timeshift i nagrywanie, HBO seriale i C+ na zyczenie nie uswiadczysz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...