Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Z Fergusonami ciągle są jakieś problemy.. Przynajmniej tymi do ok. ~400 zł. Zazwyczaj po naprawieniu jednej usterki, ujawniają się kolejne. W Arivach dopiero od softu 2.14B4 pojawiła się jakaś ewidentna poprawa. Chociaż za to zaczęły się grzać i często łapią zwiechy na kanałach HD.

 

.

Ja mam arive 100E ( ona też jest w Twoim przedziale do 400) i nie mam z nią najmniejszych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam dwa Fergusony Ariva 200 Combi i 120 Combo i nie mam najmniejszych problemów z tymi tunerami także mogę je śmiało polecić do odbioru Cyfry+ jeśli ktoś ma jeszcze zamiar podzielić je przez splitterek polecam bezprzewodowy divISO bedziecie zadowoleni z bezawaryjnej pracy tych urzadzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? W takim razie zobacz jak długą drogę do tego stanu rzeczy przechodziły (zresztą dalej przechodzą) produkty Fergusona, w tym wypadku Ariva:

 

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... GNXc&hl=pl

 

Rozumiem, że przy podstawowych potrzebach nie ma problemu, ale tak tylko uprzedzam gdyby ktoś spodziewał się czegoś więcej.

 

Osobiście uważam, że Opticumy są lepsze, ale to mój wniosek po 9 miesiącach obcowania z Arivą 200 i 2 miesiącach z x703p.

 

Przyjemnej lektury :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pare pytan odnosnie tego dekodera:

1.czy istnieje w nim PVR

2.czy trzeba miec wykpuiony kanał HD

3.mam multiroom i chciałem go zakupic jako drugi dekoder zamiast pace małego czy benda koszty aktywacyjne dekodera jesli tak to ile ?

 

AD. 1 nie

AD. 2 tak

AD. 3 jak już kupiłeś do MR to nie możesz dokupić. Aktywację raz opłaciłeś i nie będziesz już jej opłacał. Sagemcoma możesz dokupić jedynie przy aneksie lub z alledrogo.

4. Używaj słownika, nawet przeglądarki mają już prostą funkcję poprawiania błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Disegc na A,B,C i D nie znajduje sygnału znajduje tylko na bezpośrednim ustawieniu na hodbirda omijam przełącznik Diseg nad mienie że na tej antenie i tym samym okablowaniu zamieniam tunery na Frgusona i wszystko działa mam drugie pytanie czy ten dekoder Sagemcom DSI87 nie jest uszkodzony ?

W meni ustawień występuje tylko satelita HotBird Astry brak nie ma możliwości zmiany satelity a mi się wydaje że powinna być taka możliwość zmiany na innego satelitę lub coś w podobie .

Cz ten tuner jest wadliwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Cyfra wypuszcza buble ?Dopiero go kupiłem za 99 zł kanałów hd nie odbieram a wykupiłem sygnał mam na 72% może za mały,komunikat jest taki abym sobie antene sprawdził no sprawdzam od 8 lat jest w tym samym miejscu.

 

Jutro sprawdzę jeszcze raz tym razem bezpośrednio pod konwerter odzielnie na Astrę zobacze jak ściąga sygnał potem z Hotbirda a na koniec wymienie na inny przełącznik zmiany odczytu konwertera diseq .

 

Cz w meni jest opcja zmiany satelity bo u mnie jest strzałka napis Hodbird próbuje zmienić i nic się nie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagemcom nie posiada żadnych możliwości ustawień satelit,po prostu diseqc sam przełącza sygnał z konwertera gdy przełączy się listę kanałów na pozycję ,która jest ustawiona na Astrę.Tak przy okazji,też mam już trzy miesiące ten dekoder,chodzi sprawnie,ładne HD,szczególnie to z kanałów niemieckich z Astry właśnie,ale i te z cyfry są też niczego sobie.Jestem pozytywnie jak na razie zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki Pan posiada przełącznik 1.0,1.1,2.0.?

Niektóre kanały HD działają kwestia ustawienia sygnału ale nadal nie mogę podłączyć przez przełącznik satelit bo nie działa .Działa tylko po ominięciu przełącznika Diseqc.

 

Mam diseqc firmy Globo,zresztą jest dość stary,bo kupiłem 6 lat temu i służy mi cały czas.Nic na nim nie pisze odnośnie typu,po prostu ma dwa wejścia i 1 wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie: wymieniałem dekoder PACE PVR już dwa razy i za każdym razem trafia się problem (nagrywa film który chce, pojawia się błąd E508), Cyfra proponuje dalszą wymianę na Pace ale niem ma już siły do tego dekodera, zaproponowano zakup Sagema za 198 zł - jak czytam w tym temacie to też sprawia problemy. Czy wymiana była w takim razie opłacalna czy lepiej kupić inny dekoder ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na tą chwileqę kanały w HD działają na Hotbidzie to samo na Astrze ale jak podepnę Dieseqc obojętnie jaki czy to 1.1,czy 2.0, tuner nie przełącza satetit.Karzdy konwerter podpinam bezpośrednio w tedy działa . Operator cyfry stwierdził że dekoder działa w Dieseqc 1.0 więc jak to możliwe że działa w innych częstotliwościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...