Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że jak pogoda się pogorszy czy wiatr to niektóre kanały potrafią się przywiesić, ale ten problem na Cinemaxie 2 HD mam niezależnie od pogody. Siła 92-94%, Jakość 75% więc jest lepiej niż dobrze. Może coś grzebią na transponderze, bo wcześniej nie było tego migotania na tym programie. Nie wiem co jeszcze można poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma problem z tym dekoderem, co jakiś czas dekoder nie chce się włączyć, pojawia się napis "boot" przez kilkanaście sekund, później przez chwilę "init", następnie na wyświetlaczu same kreski i miga jakaś czerwona dioda, po dłuższym czasie pojawia się na wyświetlaczu godzina, dekoder próbuje wystartować i znów mamy "boot", "init" itd. Po kilku lub kilkunastu próbach czasem odpala, albo trzeba go wyłączyć z prądu na jakiś czas. Czy ma to związek z jakąś aktualizacją oprogramowania czy dekoder jest wadliwy i nie ma się co tu zastanawiać tylko wymieniać? Na szczęście to darmowa dzierżawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzieje się podobnie i zastanawiam się, czy nie oddać do naprawy gwarancyjnej (mam na własność, a gwarancja do maja). tyle, że u mnie problem z włączaniem występuje nie za każdym razem, tak co 2-3 włączenia. i max za 3 próbą się włącza. ale wkurzające to jest.

do tego dochodzi problem ze sformatowaniem pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem DSI83, który dostałem do MR i działa bez zarzutu. włącza się elegancko za każdym razem i formatuje pendrive. czy to możliwe, aby DSI87 potrzebował jeszcze lepszego ustawienia konwertera niż DSI83?

i co jeżeli oddam w ramach gwarancji DSI87? czy dadzą mi zastępczy na czas naprawy, czy od razu wymienią na inny? z tego co wiem DSI87 już nie ma w punktach, a przynajmniej jak brałem DSI83 do MR, to w punkcie mi gość powiedział, że DSI87 już od roku nie mają. co w takiej sytuacji? ktoś wie jak to wygląda? sorry za tyle pytań w 1 poście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mars28: Witam. Mam podobny problem ze swoim dekoderem, ale występuje on jedynie w przypadku, kiedy jako pierwszy włączam TV (podłączony z dekoderem poprzez złącze HDMI), a dekoder inicjuje się sam. Wtedy dekoder próbuje wystartować, ale bez powodzenia. Przyjąłem więc zasadę, że jako pierwszy włączam dekoder, czekam kilka sekund, po czym dopiero włączam TV. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dekoder PACE DSR 2221, dziś dostałem za friko Sagemcom, i podłączeniu na tv nic się nie pojawia, na wyświetlaczu dekodera pojawia się "boot", a później raz pojawia się 00 a raz P01 i tak co jakiś czas się zmienia na P02, P03 itp mryga zielona dioda, co jest nie tak?

Po aktualizavj, jak go odpalam pojawia się "init", następnie przełącza tv (wyskakuje czarny obra), a na dekoderze pojawia się godź, i 10 kolejnych prób to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma problem z tym dekoderem, co jakiś czas dekoder nie chce się włączyć, pojawia się napis "boot" przez kilkanaście sekund, później przez chwilę "init", następnie na wyświetlaczu same kreski i miga jakaś czerwona dioda, po dłuższym czasie pojawia się na wyświetlaczu godzina, dekoder próbuje wystartować i znów mamy "boot", "init" itd. Po kilku lub kilkunastu próbach czasem odpala, albo trzeba go wyłączyć z prądu na jakiś czas. Czy ma to związek z jakąś aktualizacją oprogramowania czy dekoder jest wadliwy i nie ma się co tu zastanawiać tylko wymieniać? Na szczęście to darmowa dzierżawa.

 

Mialem kiedys taki sam problem, problem wynikal z tego ze moj inny dekoder satelitarny (slowacki) byl podlaczony do tego samego telewizora przez zlacze TV SCART a nie VCR SCART. Zdalem sobie z tego sprawe po przypadkowym odlaczeniu slowackiego dekodera. Sagemcom byl podlaczony przez HDMI. Niestety technicznie wytlumaczyc tego nie potrafie dlaczego tak sie dzialo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj jestem (na razie szczęśliwym) posiadaczem sagemcoma DSI83 podłączonego do kineskopowego philipsa 21" (za niedługo się pewnie zmieni). Odkryłem już wiele funkcji tego dekodera, ale od początku [beep] ciekawi mnie opcja "serwisy internetowe". Wytargałem gdzieś z piwnicy jakiś stary kabel internetowy - sprawdziłem go dokładnie, wszystko działa więc podłączyłem dekoder tym kablem do routera ASUS RT-G32. Mam ustawione automatyczne przydzielanie adresu IP, DNS i bramy, w dekoderze w informacjach o sieci jest git wszystko - nawet w opcjach routera pojawił się adres mac karty sieciowej dekodera. Jednak mam pewien problem - na dekoderze wyskakuje informacja, że jest brak połączenia internetowego i problem najprawdopodobniej leży po stronie dostawcy. Mógłby ktoś poradzić? Dosłownie, MUSZĘ odpalić te funkcje internetowe :> Mam do routera podłączone 3 komputery + 1 bezprzewodowo.

Mam ten sam problem

 

Moze ktos odpowiedziec na to pytanie?

Nie mam pojecia czy to wina routera bo juz chyba wszystko na nim próbowałem i nic a jak namieszam za duzo to sie sam pogubie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra znów dziś zmieniła ustawienie kanałów. Teraz to jakaś masakra jest. TVN na pierwszym miejscu....no brawa za pomysł :brawo::twisted:

 

Czyli jednak u Wszystkich tak zrobili... a już się bałem, że to tylko u mnie się coś po[beep]yło. Ciekawe jaka tęga głowa to wymyśliła, zwolniłbym go w sekundę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to już przegieli. Kto odpowiada za takie rozmieszczenie kanałów. Co to ma być !!!!

Wygląda jakby małe dziecko bawiło się w układanke (czytaj ułożenie kanałów).

Obecna lista jest bezsensowna, beznadziejna pozbawiona jakiegokolwiek schematu.

 

Ten kto to wymyślił bądź zatwierdził powinien podać się do dymisji bo jak widać to rozumem nie grzeszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu kupiłem na allegro Sagemcoma, bez gwarancji i dokumentów. Mam kartę dodatkową z multiroom-u. Czy ten dekoder będzie się do czegoś nadawał po wygaśnięciu umowy z Cyfrą+ ? Czy będzie działał w nowej platformie nc+, albo odbierał kanały FTA ? To tylko pytanie, bo przy takich cenach nie zamierzam tyle płacić, a interesuje mnie tylko jeden kanał Canal + Sport, za który trzeba jak na razie bardzo dużo płacić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że u mnie coś się porobiło z tą listą kanałów, a tu widzę, że problem jest u wszystkich.

 

Nie wiecie kiedy to odkręcą i zrobią normalną listę?

 

ps. wiem, że to dość dziwne pytanie, ale pomyślałem, że może ktoś dzwonił do centrali i coś się dowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...