Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W menu dekodera w menu ustawienia telewizora najedź na podmenu "Dźwięk HDMI" i zmień z AC3 na STEREO. Będziesz mógł ściszać i robić głośniej. Co do telewizora HD, zmień wejście w TV na inne, jeśli masz np drugie wolne,a jak to nie pomoże to pożycz od kogoś inny kabel HDMI. Jeśli na pożyczonym kablu będzie działać, to kup n owy kabel.

 

Pendrive ten będzie dobry. Powinien bezproblemowo pracować z tym dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możliwość żeby zadziałały 3. i 4. konwerter pod tym dekoderem? Jak wchodzę w wyszukiwanie zaawansowane, to na samej górze jest niby wybór pozycji z domyślnym Hot Birdem, ale są też strzałki w bok, tylko że nie można nic przełączyć. Zależy mi bardzo na tym, bo mam multifokusa E85 z jednym z konwerterów ustawionych na 28E i szkoda mi bardzo transmisji BBC z F1. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie dekoderów CYFRY+ obsługuje dodatkowo z rozdzielnika :) TYLKO 19,2'E i to wybrane przez pion techniczny C+ kanały, ponieważ jak wiadomo, lista kanałów jest z przydziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu dekodera w menu ustawienia telewizora najedź na podmenu "Dźwięk HDMI" i zmień z AC3 na STEREO. Będziesz mógł ściszać i robić głośniej. Co do telewizora HD, zmień wejście w TV na inne, jeśli masz np drugie wolne,a jak to nie pomoże to pożycz od kogoś inny kabel HDMI. Jeśli na pożyczonym kablu będzie działać, to kup n owy kabel.

 

Pendrive ten będzie dobry. Powinien bezproblemowo pracować z tym dekoderem.

 

Zmiana opcji "Dźwięk HDMI" nic nie daje, spróbowałem więc drugiego sposobu (czytałem, że identyczny problem z dźwiękiem i rozdzielczością miał tutaj inny użytkownik - również żadna opcja nie działała, ale niestety nie uzyskał odpowiedzi). Sytuacja wygląda tak: w tym TV mam dwa wejścia HDMI: do pierwszego podłączoną N (działa ok), a do drugiego Cyfrę+. Postanowiłem pozmieniać wejścia - gdy do wejścia numer 1 podłączyłem Cyfrę - wszystko się naprawiło - opcja głośności zaczęła działać, podobnie jak i pojawiła się rozdzielczość HDMI do wyboru. Na wejściu numer 2 z kolei przestała działać N - komunikat o błędzie HDCP. Wygląda chyba na to, że w wejściu numer 2 nie mam tej opcji HDCP - czy aby mam rację? A jeśli tak, to co mogę z tym zrobić? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Telewizory HD z wejściem HDMI, które nie obsługują standardu HDCP mogą być podłączone do terminala SAGEMCOM DSI87 jedynie przez złącze SCART" - ze strony Cyfry+. Tak więc jak widać istnieją telewizory HD bez tego standardu i być może u mnie jedynie wejście numer 2 nie obsługuje HDCP, ale na szczęście Sagemcoma udało mu się obsłużyć (choć z usterkami). A gdyby wejście było uszkodzone, to raczej wystąpiły by jakieś błędy z przekazem, a tymczasem w obu dekoderach (w N na 100 procent) wskazuje to na brak standardu HDCP :( Co można z tym począć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale jedynka odpada, a co do kolejnych pomysłów - chyba wolę podgłaśniać pilotem, aniżeli wydawać po 200 zł na ten sprzęt. Mimo wszystko jednak wciąż czekam na odpowiedzi dot. tego problemu, a w międzyczasie drugie pytanie:

 

Mam podłączony pendrive 8gb i gdy podłącze go pustego lub skasuje w ustawieniach wszystkie nagrania mam cały czas zajętość dysku na poziomie 42%. Przez to właśnie z dwugodzinnego filmu nagrała się 1h50min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem z tej okazji mojego DSI87 z szafy i po wejściu w menu (4.6), widzę opcję "ZARZĄDZENIE DYSKIEM", gdzie mamy wybór "RĘCZNIE" albo "AUTOMATYCZNIE".

Wydaje mi się (nie mogę tego fizycznie sprawdzić, bo nie mam akurat wolnego pena do sformatowania), że wybranie opcji "RĘCZNIE" coś jednak tu zmieni w rezerwacji miejsca pod time shift, szczególnie, gdy wybierzemy opcję: "PO NACIŚNIĘCIU PAUZY".

 

Jeśli nie mam racji, to proszę o info, to wystosuję elaborat na ten temat do CYFRY+, bo użytkownik powinien mieć nad time shiftem absolutnie pełną kontrolę, np. tak, jak ma to miejsce w telewizorach marki Sharp, gdzie można wybrać ile się chce przeznaczyć miejsca na nośniku na buforowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam mały problem z DSI183 który zakupiłem w sklepie cyfry+ zaledwie tydzień temu.

Wczoraj zapalając dekoder nie można było oglądać programów. Po przyciśnięciu przyciska "start" dekoder wyświetlał "boot" następnie "init" i tak cały czas w kółko, po prostu sam sie gasił i zapalał non stop, nie można było oglądać żadnego programu. Potem po kolejnej probie włączenia i wyłączenia go z prądu, dekoder już nie restartował sam ale po etapie "boot" i "init" sam się wyłączał i wyświetlał nie dobra godzinę, dalej nie moglem oglądać żadnego programu. Po jakimś czasie udało mi sie go normalnie odpalić ale wieczorem problem powrócił, dekoder sam sie gasił po etapie "init". Pomyślałem ze możne sie przegrzał także zostawiłem go zgaszonego przez noc ale dziś z rana problem ten sam, dopiero po trzeciej probie wlaczenia go zaczął funkcjonować normalnie.

Czy ktoś z Was miał juz taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tuner wariuje, najpewniej pomoże wymuszenie aktualizacji softu. W DSI87 procedura wygląda następująco:

1. Wyjąć kartę

2. Odłączyć od prądu

3. Trzymając na panelu przednim P+, podłączyć do prądu i trzymać do czasu rozpoczęcia pobierania oprogramowania.

Możliwe, że w DSI83 jest tak samo.

Po zaktualizowaniu i wyskoczeniu monitu o kartę, włożyć ją.

Mi na problemy z włączaniem pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie wymusić aktualizacje na DSI83 ??

 

Do Sagemcoma DSI 83 nie jest dostępne z satelity żadne oprogramowanie, więc jakiekolwiek "wymuszanie" nic nie da bo ne ma czego aktualizować :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...