Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś też po ostatniej aktualizacji wysypał się tuner?

Wczoraj załączyłem go pierwszy raz i było ok, po wyłączeniu brak możliwości ponownego załączenia cały czas się ładuje i po ok.1min powraca do stanu czekania.

 

U mnie teraz czesto po wlaczeniu jest zielono niebieski ekran z paskami pionowymi i dzwiek z programu... trzeba wylaczyc i wlaczyc ponownie... wczesniej tak nie bylo... oczywiscie dzieje sie tak jak najpierw wlacze tv a potem tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś działo się z moim egzemplarzem. Parę dni temu była aktualizacja oprogramowania.Oprogramowanie zainstalowało się poprawnie.

Nie wiem dlaczego, ale od około trzech dniach dekoder ściąga i instaluje w około tą samą aktualizację. W sobotę było tak, że cały czas w ciągu 3 godzin była taka sytuacja.

Jak już się uspokoi to dzieje się tak, że gdy go włączę ze standby, to przez minutę nie ma wcale jakości i siły sygnału i pojawia się monit, aby sprawdzić ustawienie anteny. Po 1 minucie lub 1,5 minuty wszystko wraca do porządku i tak codziennie.

Wykluczyłem awarię instalacji i okablowania sat, ponieważ pożyczyłem od kumpli dwa takie same dekodery i na nich było wszystko okej.

 

W salonach Cyfry plus w moim mieście nie chcą mi wymienić na nowy,sprawny,a w jednym z nich pan mnie wyzwał że kłamię, bo chcę od niego wymusić nowy dekoder i jeszcze zrobil ze mnie głupka przy innych klientach,mówiąc bezczelnie, że aby był obraz i dźwięk to trzeba podłączyć go do prądu,wziąć pilota i naciskać guziki. Wkurzył mnie strasznie.

 

PS.Co mam z tym fantem zrobić, dzwonić do cyfry i prosić o wymianę, czy zrobić jeszcze jedną wycieczkę po APS cyfry?

PS. Jak powiedziałem facetowi, że na potwierdzenie zrobię fotki, to on mi powiedział że zdjęcia na pewno przerobię i że on nie ustąpi.

 

PS.Model dekodera to sagemcom DSI-87.

 

Z góry serdecznie bardzo dziękuję za pomoc i informacje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem z moim dekoderem, a podobnego problemu nie znalazłem tutaj na forum.

Mam dekoder DSI83 podłączony do telewizora toshiba 32EL833G przez kabel HDMI. Problem polega na tym, że dźwięk z dekodera jest potwornie cichy - żeby dało się w miarę normalnie oglądać, tv musi mieć głośność ustawioną na 100 (czyli maksimum), a na dekoderze musi być głośność przynajmniej 9/12. W przypadku oglądania filmu z dvd głośność na telewizorze wystarczy ustawić gdzieś na 12. Próbowałem bawić się w ustawieniach dekodera, ale nic to nie pomogło, ma ktoś pomysł, co może być powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedł mi dekoder z dymem(dosłownie). Podczas oglądania telewizji, gdzieś w okolicy głowicy coś dość mocno trzasnęło i pojawił się nad dekoderem jakiś rudy bardzo rozpylony płyn i trochę zapachniało przepaloną elektroniką. Podejrzewam że wystrzelił jakiś kondensator z okolicy głowicy. Teraz dekoder nie łapie już sygnału.

 

Z tego względu mam pytanie, czy uznają mi gwarancję? Na pewno nie jest to moja wina, bo nie grzebałem w dekoderze, a to stało się samo.

Cyfra sprawdza jakoś uszkodzenia zwróconych dekoderów, czy też może nie sprawdza?

Z góry dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pudełku nie było karty gwarancyjnej. Byla natomiast umowa sprzedaży dekodera. Może ona być?

 

Dekoder wymienia chyba APS. Dekoder działa, ale nie łapie tylko sygnału. Wszystko można zrobić, oglądać filmy z pendriva przez odtwarzacz filmów jak i nagrane materiały z tv. Myślę że powinni wymienić.

 

PS. Pytanie do znawców elektroniki. Czy kondensatory mogą same wybuchnąć, czy może musi pierw się coś stać z elektroniką? Dodam że dekoder od dwóch miesięcy mocno nagrzewał się w okolicy głowicy, ale w punktach cyfry mówiono mi że to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tego względu mam pytanie, czy uznają mi gwarancję? Na pewno nie jest to moja wina, bo nie grzebałem w dekoderze, a to stało się samo.

Cyfra sprawdza jakoś uszkodzenia zwróconych dekoderów, czy też może nie sprawdza?

Z góry dzięki za informację.

 

Sprawdza w serwisie po odebraniu od dystrybutora. Jeśli uszkodzenie było spowodowana wadą dekodera nic sie nie dzieje, jeśli dekoder spalił sie od pioruna lub przepiecia w sieci dostaniesz notę ksiegową. Z taką nota ksiegową mozesz udać się ubezpieczyciela lub dostawcy energii elektrycznej celem zwrotu poniesionych strat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to nie stało się od pioruna, ponieważ burzy nie było.Przepięcia w sieci,chyba nie było, ponieważ urządzenia bardziej podatne na przepięcia dalej działają np. livebox i i inne rzeczy.

 

Pan w salonie cyfry wymienił na model DSI83. Zepsuty dekoder trafił w karton, aż było słychać jak zadudnił w pozostałe zepsute dekodery.

 

Kolego cyfra.tv. Przykładowo gdy dekoder popsuje się od przepięcia w sieci energetycznej, to użytkownik musi zapłacić jakąś karę? Ile ewentualnie musiałby zapłacić?

 

PS. Myślę że gdyby to przykładowo był piorun, to po prostu dekoder by się nie włączył w ogóle. W przypadku tym dekoder vwłącza się i można przeglądać nagrania z dysku lub pendriva. Miałem kiedyś parę lat temu wstecz, podobną sytuację z fergusonem AF2818se FTA. Naprawili i w notce serwisowej podane było że wymienili wadliwe kondensatory.

Sagemcoma pan w salonie nie sprawdzał i od razu wymienił.

 

 

Jako ciekawostkę dodam, że w ICA w zakładce sprzęt nie mam i nie miałem wymienionego sagemcoma. Mam za to wymienionego starego mediasata co brałem z umową 4 lata temu. Czy to oznacza że nie będę płacił 5 zł za papierowy rachunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...