Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do kanałów HD potzebna jest minimum antena 85 cm .

Zaleca się talerze 80 cm, nawet takiej wielkości talerze sprzedaje Cyfra+ swoim klientom w promocyjnej cenie 98zł :mrgreen: . Przy tym rozmiarze nie powinno być problemów nawet w bardzo złych warunkach atmosferycznych, oczywiście, jeżeli jest dobrze ustawiona, bo w innym wypadku sygnału może braknąć... Na upartego kanały HD można oglądać też przy perfekcyjnie ustawionych "60", ale wiele zależy wtedy także od konwertera, umiejscowienia anteny i właściwie banału, bo nawet jakości kabla koncentrycznego, wtyku F i tego jak jest on zabezpieczony. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audib6 ma tu absolutnie rację, że zalecana przekątna anteny zleży od jej geograficznych współrzędnych i tak np. dla Polski zachodniej i północno-zachodniej, wystarczy właściwie antena 60cm, ale już dla centralnej zalecana przekątna to 80cm, natomiast dla wschodniej już tylko anteny większe niż 80cm.

 

Żeby wszystkich pogodzić, to najlepiej i tu i tam instalować jak największe anteny, bo to zawsze się opłaca, gdyby komuś zachciało się podejrzeć i innych satelitów i dlatego w tym wypadku złoty środek to średnica 100-120cm.

 

Trzeba tylko pamiętać, że większe anteny wymagają lepszego zamocowania i większej precyzji ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymieniłem DSI87 na DSI83 z powodu coraz częstszych "niebieskich ekranów" a tu kicha. Jakieś 2 godziny po podłączeniu nowego deka ekran zrobił się niebieski i w dodatku nie pomogło jak w przypadku DSI87 wyłączenie i włączenie sprzętu pilotem. Trzeba było go odpiąć od zasilania na 10 sek. Po tej operacji zrobiłem reset dekodera i na razie(2 dni) usterka się nie powtórzyła.

 

Co do pilota to dla mnie jest wystarczająco wygodny, bardziej elegancki i podoba mi się możliwość sterowania telewizorem. Brakuje natomiast 2 przycisków. Odpowiedzialnego za wyświetlanie programu i oznaczonego na pilocie od DSI87 jako HD, za pomocą którego mogłem zrobić ZOOM. Co do pierwszego przycisku to mogę wywołać opcję z menu i jest ok, ale drugiej funkcji strasznie mi brakuje. Może zna ktoś sekretny sposób na zrobienie ZOOM w DSI83?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dziś rano jak włączyłem dekoder to miałem na full głos mimo że wczoraj jak kończyłem oglądanie wieczorem było cicho - teraz nawet jak dam na TV głośność na 1 to na dekoderze mam cały czas tak samo nawet jak wyłączę dźwięk mute na plocie to i tak słyszę do wczoraj musiałem mieć na TV głośność ustawioną na 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...