Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ten dekoder od 11 dni i moje wrażenia są takie ;

1 raz pokazał mi bluescreena , ze 2 razy uruchomił się pokazując obraz ale bez dźwięku .

Wczoraj uruchomił się pokazując na wyświetlaczu numer kanału , ale na

ekranie telewizora nie było ani obrazu ani dźwięku. W każdym z tych przypadków jedynym ratunkiem było odłączenie od prądu i ponowne podłączenie :read:

Dekoder jest połączony z tv [32 calowy samsung] kablem HDMI , takim za 100 zł z pozłacanymi końcówkami i tu się zaczyna problem ;

Podczas przełączania kanałów pilotem dekodera , z wnętrza telewizora dochodzą takie dźwięki , pyknięcia, jakby dochodziło do jakichś przebić , zwarć . Czy to tak ma być czy rzeczywiście coś jest źle :?:

Przy pierwszym uruchomieniu po wcześniejszym odłączeniu dekodera N-ki[nboxrecorder serii CLRA z dyskiem 250 ] uderzył mnie w oczy obraz z sagemcoma ;

dużo jaśniejszy , bardziej kontrastowy i większe natężenie dźwięku .

Wygląda to tak jakby natężenie sygnału płynącego po kablu HDMI z sagemcoma było większe

niż z dekodra N-ki . Zmniejszyłem opcję podświetlenia matrycy w tv z 8 na 6 i kontrast z 75 na 70 . I zastanawiam się czy porzypadkiem te dźwięki , które wydaje telewizor w okolicach gniazdek HDMI nie świadczą o tym e jest on przesterowany przez dekoder i może ulec uszkodzeniu :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedna przygoda, miałem zaplanowane nagranie i dekoder w czuwaniu. Jednak postanowiłem go włączyc wcześniej i odpalił się ale z diodą swiecacą na ...... pomarańczowo, a na telewizorze ukazał się piękny obraz z tym że bez dźwięku :lol2: Wyłączanie, włączanie itd nic nie pomagało, zawsze ta pomarańczowa dioda. Pomogło usuniecie zaplanowanego nagrania, wyłączenie, odłączenie dysku i odpalenie go bez dysku. Nasuwa mi się pytanie... po co mi nagrywanie na którym nie mogę polegać? Po co mi dekoder upośledzony umysłowo? Ehhhhhhh :evil: Do któregoś momentu mnie to smieszyło, teraz zaczyna być już bardzo irytujące. Coraz mocniej zastanawiam się nad zakupem niezależnego tunera, tylko czy powinno się wydawać kase zeby móc korzystać z usług operatora bo on nie potrafi zapewnić minimum jakości sprzętu? Ja chce tylko włączyć tuner (co nie jest proste), oglądać (to jakoś się udawało do dzisiaj, bez dźwięku ogląda się trudniej), przełączać płynnie kanały (po ostatniej aktualce niemożliwe) i wyłączyć, czy to tak wiele? Fajnie że w C+ jest możliwość zastosowania innego tunera, ale zawsze myślałem że to dla ludzi bardziej wymagających, potrzebujących czegoś więcej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedna przygoda, miałem zaplanowane nagranie i dekoder w czuwaniu. Jednak postanowiłem go włączyc wcześniej i odpalił się ale z diodą swiecacą na ...... pomarańczowo, a na telewizorze ukazał się piękny obraz z tym że bez dźwięku :lol2: Wyłączanie, włączanie itd nic nie pomagało, zawsze ta pomarańczowa dioda. Pomogło usuniecie zaplanowanego nagrania, wyłączenie, odłączenie dysku i odpalenie go bez dysku. Nasuwa mi się pytanie... po co mi nagrywanie na którym nie mogę polegać? Po co mi dekoder upośledzony umysłowo? Ehhhhhhh :evil: Do któregoś momentu mnie to smieszyło, teraz zaczyna być już bardzo irytujące. Coraz mocniej zastanawiam się nad zakupem niezależnego tunera, tylko czy powinno się wydawać kase zeby móc korzystać z usług operatora bo on nie potrafi zapewnić minimum jakości sprzętu? Ja chce tylko włączyć tuner (co nie jest proste), oglądać (to jakoś się udawało do dzisiaj, bez dźwięku ogląda się trudniej), przełączać płynnie kanały (po ostatniej aktualce niemożliwe) i wyłączyć, czy to tak wiele? Fajnie że w C+ jest możliwość zastosowania innego tunera, ale zawsze myślałem że to dla ludzi bardziej wymagających, potrzebujących czegoś więcej....

 

Witaj w klubie. :brawo:

Ja już dawno się poddałem :censored: Nie uważam się za wymagającego abonenta ale zmieniłem dekoder na arive 202e i

jestem wniebowzięty. A "francuz" (już trzeci raz wymieniony :censored: ) siedzi sobie zapakowany i czeka na wiosenne porządki.Chyba pójdzie do śmieci :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można by to jakoś załatwić by zmodyfikowali soft tak by czas wyświetlania paska z tytułem oglądanego programu i nazwą

kanału mógł być dłuższy niż 5 sekund . W menu jest ustawienie od 1 do 5 sekund ale dla mnie to nawet te 5 sekund

to jest za krótko . I jeszcze oprócz tego wielkość cyfr wybieranego numeru kanału które widzimy na ekranie ,

też mogła by być większa . Takie zmiany nie są chyba trudne do zrealizowania dla programistów

tworzących nowe wersje softu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,posiadam Sagemcom DSI87 (HD),antenę(80cm) mam ustawioną(moc sygnału 89%,jakość 75%).Telewizor:led sharp 42cale.Problem jest taki że pokazuje mi się pikseloza,nawet na programach HD,bardziej to jest widoczne przy ciemniejszych scenach.Jaka może byc tego przyczyna i jak to poprawić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nam siłę sygnału 67 i jakość 75 i szczerze mówić nijak ne mogę tego poprawić. Nie ma problemu z odbiorem sygnału nawet HD. Tylko na ostanio dodanym DISCO TV jest problem i pojawia się napis o braku sygnału. Czyżby ten jeden kanał potrzebował jakiegoś super dokładnego ustwienia anteny skoro np hbo hd smiga bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając troche temat: jak wypada jakość obrazu z Sagemcoma w porównaniu do Arivy 202e? I powiedzmy w porównaniu z tunerami powyżej 500zł? Różni się bardzo?

nie wiem jak się ma jakość sagemcoma do arivy bo nie miałem możliwości porównać, natomiast uważam , że sagemcom ma bardzo dobrą jakość obrazu , procesor sti robi swoje , w porównaniu do Pace PVR i Philips PVR , które użytkowałem niczym im nie ustępuje,a może nawet w pewnych aspektach przewyższa(philipsa to już na pewno) , na koniec-zapłaciłem za niego 129 zł , nie wiem czy mogę wymagać więcej od sprzętu za tą kwotę , ja jestem z niego zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...