Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak się ma ten dekoder do współpacy z Clonem po aktualizacji z dn. 14.12.2011

 

- przycina się obraz na innym dekoderze

- na Sagemie pojawia się komunikat "Błąd Karty", a po chwili "Brak Uprawnień"

- najczęściej inny dekoder zaczyna działać dalej

 

cała ta akcja trwa ok. 35s. - w tym czasie oglądamy Cyfrę za pomocą Clona. Po wyjęciu i ponownym włożeniu karty dostępowej Clona cała zabawa powtarza się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze taki problem, że mam 2 identyczne te dekodery i antene ta hd i podłaczyłem sobie wszystko ok, tylko ze na jednym telewizorze mam wszystkie hd, a na drugim mam tylko tvnHD a minimini teletun planet itd nie ma bo wyskakuje ze antena zle ustawiona, mimo ze na drugi telewizorze jest wszystko ok, oba takie same pakiety KOMPAKT, tylko jedne telewizor podlaczony jest za pomoca HDMI a drugi EURO, tylko dlaczego na tym co EURO podlaczony jest dziala tylko tvnHD.

 

Moze jakies propzycje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zastanawiam sie nad CYfrą, chcę przejść z n po wycofaniu Boomerang i CN i kusi mnie ten Sagem, ale mam na oku też Arive 200 od Fergusona. Co wg. was jest lepsze? Warto dopłacić za Arivę bo sagem jest za darmo od Cyfry. Do tego bedzie podłączony dysk 250GB 2,5". Czy można w obu przypadkach przenieść nagrania na dysk komputera i na nim odtwarzać nagrania? Który dekoder będzie lepszy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak długo się włącza bo w środku jest linuks, musi się zbootować, po drodze załadować drivery a to trochę zajmuje. Dreamboxy też długo się bootują, ale jakie to ma znaczenie ile się bootuje? nie ma żadnego, 1min dłuzej odczekać?

 

Po pierwsze Dreambox wstaje dużo szybciej z głebokiego czuwania Deep Standby, a na zwykłym czuwaniu obraz pojawia się w po naciśnięciu Power na pilocie. W sagemcomie brak zwykłego trybu czuwania i dlatego tak długo wstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zastanawiam sie nad CYfrą, chcę przejść z n po wycofaniu Boomerang i CN i kusi mnie ten Sagem, ale mam na oku też Arive 200 od Fergusona. Co wg. was jest lepsze? Warto dopłacić za Arivę bo sagem jest za darmo od Cyfry. Do tego bedzie podłączony dysk 250GB 2,5". Czy można w obu przypadkach przenieść nagrania na dysk komputera i na nim odtwarzać nagrania? Który dekoder będzie lepszy??

Ja polecam tobie Arive 202E bedziesz zadowolony a tego Sagem odpuść sobie najgorszy dekoder na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisał bys jeszcze co z nim jest nie tak skoro piszesz że najgorszy, sory ale nie znam tego dekodera a całego tematu igdy nie czytałem bo nie miałem potrzeby a jest tego trochę ponad 170 stron

Wad ma wiele - u mnie tak:

-długo się włącza

-czasami po włączeniu jest niebieski ekran,na nic nie reaguje tylko wyłączenie z prądu

-godzina różnie działa,jak tam mu się podoba

-czasami mam pikseloze (antena ustawiona dobrze,na pozostałych czterech dekoderach śmiga super)

-nagrywania jeszcze nie testowałem i nie mam zamiaru (mam inne dekodery od tego)

-częste zawiechy

Kupiłem ten dekoder jak wymieniałem MR (z modułów na karte niezależną) za 149zł i stwierdziłem, że to najgorszy dekoder z tych co miałem (a było ich pare).

Także ja osobiście odradzam jego zakup.Lepiej troche dołożyć i kupić inny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Popieram poprzednika.Tuner sagemcom najgorszy jaki chyba istnieje.Totalna zawieszka nie ma tygodnia kiedy włączysz a tu :censored: super niebieski kolor.Wymieniłem go już 3 razy.Teraz nowy siedzi mi w domu i nie mam pojęcia co z nim,bo sprzedać go? Nie wiem ,nie mam sumienia. Kupiłem Arivę 202e i jestem mega zadowolony.Za niewielkie pieniądze super tuner.Do tego mam jeszcze adapter wifi i jeszcze internet.

Naprawdę NIE polecam sagemcoma.Na pewno będą za chwilę głosy że przesadzam i że tuner jest ok. Jeżeli dla innych co kilka dni "zawieszki" są naturalną rzeczą gratuluję samopoczucia. :brawo:

C+ jest "platformą premium" bo tak się podobno chwali ale powinni zakopać się pod ziemię ze wstydu za ten niewypał co zwie się "Sagemcom" :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj po to jest to forum żeby właśnie sobie poczytać, ale napisze tylko jedno z wielu jego wad nie obsługuje splitterów resztę poczytaj sobie sam ile kłopotów maja z nim użytkownicy ja poleciłem tobie bardzo dobry dekoder reszta należy do ciebie.

To , że kombinowanie za plecami Cyfry ze spliterami nie wychodzi to nie wada dekodera. Masz inne problemy? Wymień. Bo mój egzemplarz działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo u mnie.Tak jak wcześniej pisałem można było przyczepić się do zbyt długiego uruchamiania ale w tej chwili trwa to 30 sek. więc uważam że jest ok.Nigdy nie mi się zdarzyło żeby się zawiesił ani żaden niebieski ekran.Po ostatniej aktualizacji może minimalnie dłużej przełącza kanały powtarzam minimalnie.Nagrywanie działa ok.Więc ja także nie mogę złego słowa powiedzieć na temat tego tunera co nie oznacza że zdarzają się takie rzeczy jak piszą poprzednicy.Mój brat też ma ten dekoder i u niego nie wygląda to już tak kolorowo,parę razy widziałem ten nieszczęsny niebieski ekran więc to rzeczywiście loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja chcę sobie kupić kartę Cyfry prepaid, żeby mieć dostęp do C+, problem mam natomiast z dekoderem. Zastanawiam się nad tym Sagemcomem, lecz z tego, co tu czytam to dekoder nie jest zbyt przyjazny dla użytkownika. Potrzebuje jak najtańszy dekoder, byleby tylko obsługiwał HD i można było na nim nagrywać przez zewnętrzny dysk, bo i tak będę z niego korzystał zaledwie w weekendy, ponadto dekoder będzie tylko do Cyfry. Nie znam się za specjalnie na sprzęcie satelitarnym, dlatego też Sagem wydaje mi się dobry z tego względu, że wkładam kartę i oglądam, bez modułów i innego wydziwiania. Pytanie mam więc jeszcze jedno - czy gdy kupię np. na allegro gdzieś ten dekoder to czy będzie już tam odblokowane USB, żebym mógł korzystać z nagrywania? Czy dekoder taki można pójść po prostu do Cyfry+ i kupić, mimo, iż kartę do prepaid kupię gdzieś indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja chcę sobie kupić kartę Cyfry prepaid, żeby mieć dostęp do C+, problem mam natomiast z dekoderem. Zastanawiam się nad tym Sagemcomem, lecz z tego, co tu czytam to dekoder nie jest zbyt przyjazny dla użytkownika. Potrzebuje jak najtańszy dekoder, byleby tylko obsługiwał HD i można było na nim nagrywać przez zewnętrzny dysk, bo i tak będę z niego korzystał zaledwie w weekendy, ponadto dekoder będzie tylko do Cyfry. Nie znam się za specjalnie na sprzęcie satelitarnym, dlatego też Sagem wydaje mi się dobry z tego względu, że wkładam kartę i oglądam, bez modułów i innego wydziwiania. Pytanie mam więc jeszcze jedno - czy gdy kupię np. na allegro gdzieś ten dekoder to czy będzie już tam odblokowane USB, żebym mógł korzystać z nagrywania? Czy dekoder taki można pójść po prostu do Cyfry+ i kupić, mimo, iż kartę do prepaid kupię gdzieś indziej?

 

Witam

 

Szczerze odradzam Sagemcoma.Weź Arive 202e dopłacasz ok 100 i naprawdę nie będziesz żałował.

Wiem bo sam mordowałem się sagemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja chcę sobie kupić kartę Cyfry prepaid, żeby mieć dostęp do C+, problem mam natomiast z dekoderem. Zastanawiam się nad tym Sagemcomem, lecz z tego, co tu czytam to dekoder nie jest zbyt przyjazny dla użytkownika. Potrzebuje jak najtańszy dekoder, byleby tylko obsługiwał HD i można było na nim nagrywać przez zewnętrzny dysk, bo i tak będę z niego korzystał zaledwie w weekendy, ponadto dekoder będzie tylko do Cyfry. Nie znam się za specjalnie na sprzęcie satelitarnym, dlatego też Sagem wydaje mi się dobry z tego względu, że wkładam kartę i oglądam, bez modułów i innego wydziwiania. Pytanie mam więc jeszcze jedno - czy gdy kupię np. na allegro gdzieś ten dekoder to czy będzie już tam odblokowane USB, żebym mógł korzystać z nagrywania? Czy dekoder taki można pójść po prostu do Cyfry+ i kupić, mimo, iż kartę do prepaid kupię gdzieś indziej?

 

Witam

 

Szczerze odradzam Sagemcoma.Weź Arive 202e dopłacasz ok 100 i naprawdę nie będziesz żałował.

Wiem bo sam mordowałem się sagemem.

 

Do używania z kartą Cyfry możesz spokojnie kupić Fergusona Arivę 102e. Cena ok 220 zł. Ma uniwersalny czytnik, usb na dysk twardy do nagrywania. W zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzgledem tego tunera roznie bywa na samym poczatku szwankowal teraz jest w miare OK.

W porownaniu do 6201 ktory jest w drugim pokoju a to jedyne dwa sprzetu do zakupu niebawem w salonach C+

 

+ mozliwosc nagrywania

+ wielkosc (gabaryty)

+ cena

 

- przelaczanie kanalow (gdy za szybko wcisniemy lub kilukrotnie) caly czas przewija do konca

- dluzszy czas uruchamiania (po wylaczeniu ze stanu czuwania)

- tak jak w 6201 kanalow nie poukladamy

- wgranie softu (tego aby ruszyl PVR strasznie skomplikowane = podziekowania dla uzytkownikow forum)wczesniej pamietam jak

- w porownaniu z 6201 o karcie splitera mozna zapomniec

 

Jakosc obrazu porownywalna na obydwu sprzetach

A wczesniej lezka w oku sie kreci jak sie przypomni ze w jednym pokoju stal 3210 a w drugim 6210 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...