Skocz do zawartości

kompletny zestaw TNK HD z allegro?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę kupić TNK HD ale w ogóle nie mam sprzętu SAT.

Czy warto zamówić na allegro kompletny zestaw TNK HD, tzn. tuner z kartą, talerz, konwerter, kołki, uchwyt, kabel, wtyczki za jakieś 450 czy dostanę szajs?

Np. coś takiego [link wycięty]

 

--

pozdrawiam,

Kranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie z aukcji.

Ta oferta jest OK. Można w "kawałkach" kupić ten zestaw jeszcze taniej ( ludzie dostają ten tuner jako gratis z tv i sprzedają nierozpakowany za 299.), ale za parę zł nie opłaca się zachód.

Zawalcz tylko o gwarancję 24 miesiące. (standard). W sklepie RTV to samo za 100-150 zł drożej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupowanie na aukcjach jest dla osób które się znają na rzeczy, jeśli ktoś nie miał do czynienia z techniką satelitarną i zaplanuje że wszystko zrobi sam to bardzo dobrze :) człowiek uczy się na błędach a montując samemu zestaw satelitarny w ciągu tygodnia można się wiele łaciny nauczyć.

 

Oczywiście należy też zwrócić uwagę na to od kogo się kupuje, tańsze ceny są wynikiem niższych marż, jakaś firma Krzak ze wsi Jeżyna na pewno sobie może na to pozwolić. Sklep który testuje nowe rozwiązania ponosi koszty zakupu nowego sprzętu, w momencie w którym będą chcieli sprzedać egzemplarze, które kupili okazuje się że producent zszedł 20% z ceny i sprzedadzą je w tej niższej cenie dzięki temu że marża na innych produktach jest normalna a nie zaniżana. Ale wiedza u serwisantów pozostanie i będzie można lepiej przedstawić produkt klientowi.

 

Zestawów raczej powinno się unikać, bo dorzucają do nich najtańsze komponenty, w szczególności czasze o wielkości 60cm, które do odbioru kanałów HD o jakości niskiej jak w Polsce i korekcji FEC 5/6 przy złych warunkach atmosferycznych nie są dobrym rozwiązaniem

 

Inna sprawa że nie ma znaczenia czy sklep czy aukcja bo i tu i tu mogą Cie oszukać :) Najlepiej jak zamierzasz coś kupić zapytaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiem tyle, że kupiłem taki zestaw do TNK na Allegro i śmiga aż miło ale taki SAT-FINDER z wskazówką za 15 PLN + koszty wysyłki na Allegro to musisz sobie sprawić jeśli pierwszy raz ustawiasz antenę. Chyba, że jesteś zaawansowany i ustawisz bez niego ale trudno jest. :)

Ja nie miałem do czynienia nic z TV SAT ale trochę poczytałem na SATKurierze i jakoś się wkręciłem w ten fach. Wiadomo, że do HDTV trzeba antenę większą niż 60 cm, taka 85 cm jest idealna. Każdy zestaw trzeba dobrze sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakością akcesoriów , konwerterów i przełączników mam raczej złe doświadczenia ze sklepów. Właściciele, aby zarobić na marży (a przy okazji być konkurencyjnym cenowo) również oferują najtańszy i słaby jakościowo sprzęt. Nie liczyłbym na solidną doradę, bo... doradzą ten sprzęt, który właśnie chcą zbyć.

100% przykład w niedalekim miasteczku w sklepie stoi zestaw Tnk HD za 449 zł. Nie wiem czy ktoś to kupi, ale przecież nie wszyscy wiedzą, że z drugiej ręki nówkę można mieć poniżej 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bat mam dla Ciebie złą wiadomość, w mięsnym też tak robią :) ale to jeszcze nic w odzieżowym to samo :) ale to wcale nie najgorsze, najgorsze że w twoim warzywniaku też tak robią :]

 

trzeba dzieci uczyć że jeśli chce się kupić tanio trzeba porównać kilka sklepów ale nie wolno być [beep]ym, należy też uwzględnić koszty przesyłki, dojazdu odsyłania sprzętu jak się coś zepsuje i dodatkowe usługi poza tym czas zużyty na chodzeniu po sklepach też ma swoją wartość, na zachodzie (ale bliskim zachodzie tak gdzieś do połowy Belgii) ludzie wiedzą co znaczy dobry sprzedawca, tam ciężko się wcisnąc z nowościami, trzeba by nowość była dwa razy lepsza niż lider rynku, żeby się nią ktoś zainteresował a dobre opinie wiele znaczą, tak samo jak złe zresztą ;)

 

Inaczej będzie jak z modułami TnK HD, nikt tego nie miał na sklepie a od razu pojawiły się na allegro, potem komunikaty że opóźnienia dostawy, czekanie dwa tygodnie a w końcu problemy z kompatybilnością i negatywy dla sprzedających bo nie działa ze starym fergusonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wiadomo, że do HDTV trzeba antenę większą niż 60 cm, taka 85 cm jest idealna.

 

Do telewizji HD nie potrzeba anteny większej niż 60cm, czasza 60cm jest optymalna i dlatego dodają ją wszyscy operatorzy. Sam mam taką i nawet w największe śniegi normalnie odbiera kanały HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko parę dni temu znalazłem na allegro tnk hd za 249zl. jest to dekoder adb5800 +3 miesiące pełny pakiet włącznie z hd. Dekoder jak

napisali nie jest nowy tylko odnowiony po użytkownikach z n-ki, ale 12 miesięczną gwarancją. Warto się zastanowić nad kupnem? Oczywiście wiem, że optymalnym

wyjściem jest zakupienie nowego zestawu z tunerem adb2850st w autoryzowanym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym sklepie cena będzie około 250zł, ten dekoder to dekoder który wrócił z użytkowania przed klientów n-ki została wymieniona obudowa dekodera i pilota, czasem dano nowego pilota ale z tego co kojarzę to większość to po proostu przełożyli płytkę drukowaną i puścili to na rynek w cenie ok. 250zł z 3 miesiącami gratis, można kupić w różnych sklepach, gwarancja to tylko rok i nie ma DVB-T!

 

w punktach TP SA które są autoryzowanymi punktami TnK HD ciężko znaleźć takie dekodery, to samo w sklepach Euro, w hollexie natomiast jest

 

http://www.hollex.pl/karty-pay-tv/telew ... -tnk-hd-3m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...