Jump to content
atusat

Topfield SRP-2410 PVR 500GB

Recommended Posts

wlasnie rozpakowalem, opalilem cyfre+ i ncam HD i chyba troche ciezko z jakoscia obrazu, strasznie nieostry, ledwo widac roznice miedzy HD a SD

wydawalo mi sie ze icord slabo odbiera

porownywalem ze zwyklym dekoderem nki i niestety tani dekoder enki jak narazie wypada z posrod tych dwoch tunerow najlepiej

Share this post


Link to post
Share on other sites

walki z dekoderami ciag dalszy, dodam ze roznice miedzy nimi widac dopiero na TV panasonic 46" i wiekszych z matryca neoPDP, sprawdzalismy te same dekodery np na LCD 32" (sony) i nie widac zadnej roznicy, jak narazie rozdzielczosc full HD (1080) oferuja dekodery cyfry+ (philips PVR) N'ka HD na karte - ale sprawdzimy dalej.

Niestety ww topfield metni obraz juz powyzej 576p pozniej nie widac poprawy, HUMAX icord duzo lepiej - 720p jest ostre, 1080i tak jakby interpolowal 720.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam od niedawna SRP-2410 i co do jego funkcjonalności nie mam większych zastrzeżeń - potrzebowałem tunera z dwoma głowicami, który umożliwia nagrywanie i jednoczesne oglądanie innego programu, a to działa na razie bez zastrzeżeń (przesiadłem się z GI 9000 PVR, który był porażką jeżeli chodzi o funkcje nagrywania).

 

Mam za to poważny problem z konfiguracją z całym osprzętem (LNB i reszta). Mam antenę z dwoma podwójnymi LNB do Hotbirda i Astry, to przechodzi przez jakiś sumator/spliter i dwoma kablami dochodzi do głowic tunera. Zaraz po zainstalowaniu tunera wszystko było ok, ale po jakimś jednym dwóch dniach okazało się, że mam komunikat "brak sygnału". Myślałem, że jakiś problem z nadawaniem z satelity, ale jak sprawdziłem drugi tuner (mam standardowy tuner Philipsa od Cyfry w innym pokoju) wszystko było ok i wtedy też "wzbudził" się mój nowy Topfield.

Po paru próbach odkryłem, że on nie potrafi zmusić do pracy całego mojego ustrojstwa przy antenie. Zmiany parametrów Satelity, Disecq, LNB nic nie dają - poziom i jakość sygnały 0. Włączenie drugiego tunera Cyfry na kilkanaście sekund powoduje, że zaskakuje i potem już bez problemów wszystko działa.

Tak jakby nie był w stanie zasilić LNB??? Niby sprawdzałem multimetrem czy na wyjściu są sygnały 13/18V i jest ok, ale coś nadal razem nie działa.

 

Jakieś pomysły ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jak z jakością obrazu tego tunera? Bo na stronach niemieckich wypada sehr gut a tu na jakość obrazu się narzeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie jest ok. Oczywiście przy programach w SD, które są na 576p (tak je też ustawia tuner jak jest tryb auto) zmiana ręczna na 720p czy 1080i jest niezauważalna. Z niczego te HD się nie zrobi. Programy HD są sehr gut (auto 1080i)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×