Skocz do zawartości

Dolsat


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mianowicie w tej kablówce obraz ok tunery mało się wieszają ale dobija to iż kablówka ta nie dołącza nowych kanałów mało tego wyłączyli Canal+ Tvn style zamiast podróże tv dali travel po angielsku jak by nie mogli dołączyć pl:( :twisted: na pytanie o rozszerzenie oferty cały czas ta sama odpowiedź nie planujemy dołączyć do oferty w najbliższym czasie żadnego kanału tv.Marnują kasę na internet robiąc siec światłowodową a to bezsens:( vectra ma lepszą ofertę grr gdyby nie satelita nie miałbym Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 9 miesięcy temu...
Oświadczenie Zarządu DOLSAT Sp. z o.o.

 

Szanowni Państwo!

 

Sytuacja już na tyle dojrzała, że czas najwyższy Państwa o niej poinformować.

Nasza firma od lat ciągle się rozwija i zagraża konkurentom. Ta ugruntowana, silna i nieugięta pozycja sprawiła, że jeden z naszych konkurentów podjął działania nieformalne zmierzające do przejęcia firmy podstępem.

 

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie ustaliła, że ponad 2 lata temu szef konkurencyjnej firmy pożyczył na ten cel pieniądze. Do udzielenia pożyczki przyznał się również w Sądzie. Pieniądze dotarły do nieuczciwego wspólnika. Nagle operator koparki z KWB dysponował kwotą 2,5 mln zł na wykup udziałów w DOLSAcie. Dalej było już jak w filmie. Szef konkurencji spotkał się z udziałowcem na dworcu, ustalał szczegóły i koczował w samochodzie. Wspólnik DOLSATu wraz z tzw. „słupem” organizował potajemne spotkania z udziałowcami w barze. Ostatecznie do baru przyjechał notariusz z Warszawy wraz z byłym prezesem kablówki z Warszawy (który wcześniej podczas wizyty w spółce przedstawił się jako konwojent). Wspólnik w ten sposób skupił udziały, które miały stanowić pakiet kontrolny. Akcja nie powiodła się jednak, ponieważ likwidator Spółdzielni DOLSAT po rozszyfrowaniu podstępu odstąpił od umowy sprzedaży części udziałów. Zaczęły się liczne sprawy sądowe, które trwają do dziś.

 

Ciekawostką jest fakt, że intruzi podjęli frontalny atak i desperacką próbę przejęcia firmy na podstawie wpisu do KRS, pomimo przegrania ze Spółdzielnią DOLSAT w Sądzie Najwyższym. KRS wpisał w dziwacznych okolicznościach nową, Radę Nadzorczą i Zarząd wybrany na nieformalnym zgromadzeniu kilku udziałowców, mimo, że uchwały tego zgromadzenia zostały zaskarżone. Do organów tych poza nielojalnymi wspólnikami weszły 4 osoby z kancelarii prawniczej z sąsiedniego miasta. Partner z tej kancelarii, była sędzia, obecnie radca prawny z pełnomocnika nielojalnego wspólnika przemieniła się w Prezesa DOLSATu, wtargnęła do firmy z ochroniarzami i zastraszała pracowników. Ponieważ Policja w tej sytuacji zachowała ostrożność i niestety nie usunęła intruzów, „nowy prezes zarządu” spała w siedzibie DOLSAT-u kontynuując desperacką akcję.

 

Szanowni Państwo, jako Prezes DOLSAT Sp. z o.o. i budowniczy tej firmy od 1994 r. pragnę oświadczyć, że będziemy robić wszystko co jest prawnie dopuszczalne, by nasza spółka, która jest już wpisana w historię miasta nie przeszła w obce, konkurencyjne ręce. Prawo polskie to skomplikowana materia, ale jak pokazuje załączony wyrok Sądu Najwyższego, w końcu obnaża nieuczciwe działanie i nazywa je po imieniu. Sąd Najwyższy stwierdził m.in. cytuję: „działanie podstępne jest zawsze – niezależnie od pobudek i skutków działania sprawcy – etycznie naganne. Etyczna naganność podstępu stała się motywem surowego potraktowania przez prawo cywilne skutków wywołanego nim błędu”. To ten wyrok Sądu Najwyższego doprowadzi ostatecznie do wyeliminowania intruzów z naszej firmy. Niestety potrwa to jeszcze wiele miesięcy.

 

Jesteśmy przekonani, że w końcu udowodnimy nasze racje i dalej będziemy rozwijać firmę, która została już wiele razy doceniona na ogólnopolskim forum. W sprawie oceny słuszności naszego postępowania proszę uwzględnić moją 16 letnią pracę na rzecz jej rozwoju i prezentowaną przez te lata postawę.

 

Z wyrazami szacunku

Prezes Darosław Łakomski

http://www.ebelchatow.pl/content/view/7571/79/

Z tego co można wyczytać w komentarzach to chce ich przejąć Vectra. Pewnie to nie ostatnia mała kablówka przejmowana w ten sposób przez gigantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do GieKa cyt. Twoje słowa "Z tego co można wyczytać w komentarzach", a spróbuj napisać komentarz inny niż popierający dolsat to się przekonasz czy zostanie umieszczony. Ja osobiście zadałem kilka pytań temu panu co umieszcza te żenujące oświadczenia i zero odpowiedzi. Wobec tego czy czegoś się boi nie chcąc ich umieszczać, a ja po prostu chciałem, aby wszystcy abonenci dowiedzieli się prawdy, a nie tylko tego co ten pan pisze. Jestem z Bełchatowa i uważam, że zmiana zarządu w tej firmie jest wskazana. A kto powiedział, że nie będzie dolsatu- tylko pan prezes ?. Moi znajomi już dawno zrezygnowali z usług tej firmy i muszę powiedzieć, że śmieją się z publikowanych oświadczeń. Oczywiście ich zapytania w komentarzach też się nie znalazły. Wystarczy z takimi ludźmi porozmawiać i oczy co niektórym otworzą się szerzej.Dlaczego nie zostaje do głosu dopuszczona nowa ekipa, która na pewno by wyjaśniła mieszkańcom wiele niuansów tej sprawy. Pan prezes pisze w swoim oświadczeniu "Nagle operator koparki z KWB dysponował kwotą 2,5 mln zł", a ja się pytam pana prezesa skąd on dysponował taką kwotą na wykup swoich udziałów i czym on się różni od tego operatora, tym że kiedyś został wybrany na prezesa, ale jutro może być dozorcą. Ktoś kiedyś ładnie powiedział " Na stanowisku się bywa, a człowiekiem się jest" - szkoda, że co niektórzy w rubryce zawód wpisują "PREZES". W każdej firmie jak są zmiany zarządu to firmie i ludziom wychodzi na zdrowie. Nie dajmy się zwariować słuchając i czytając tego co ten pan mówi i pisze. Owszem gdyby mogły wypowiadać się jednocześnie obie strony i polemika byłaby obustronna to wtedy można byłoby wyciągać wnioski i stanąć w obronie jednej ze stron, ale nie w ten sposób jak to robi dolsat. Zresztą przecież jest to prywatna firma, a oni sobie krzywdy nie dadzą zrobić , a my mieszkańcy nie powinniśmy wchodzić w żadne ich spory tylko się przyglądać. Pomoc mieszkańców i oczywiście dolsatu była potrzebna gdy zwalniali ludzi z BZPB, lecz dolsat nie zrobił żadnego ruchu, żadnej pikiety bo i po co, przecież to nie dotyczyło ich tylko innych ludzi, a teraz ci ludzie mają satnąć w ich obronie - kpiny. Na temat dolsatu mam swoje zdanie ( pracowała tam moja dobra koleżanka, musiała odejść- zresztą popatrzcie kto tam pracuje, rodzinna firma) i to zdanie niezbyt pochlebne. Reasumując wierzę w to, że telewizja na pewno będzie i ja osobiście, cała moja liczna rodzina i wszyscy znajomi śmiejemy się z wystąpień, oświadczeń i wszystkimi działaniami starego ( czytałem na stronie minister. wyciąg z krs.) zarządu. Nowe siły, przede wszystkim nowe twarze są potrzebne bo znajomi ze śląska jak są u mnie i oglądają dolsat to mają ubaw po pachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...