Skocz do zawartości

Konwerter i dekoder do anteny Televes


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Planuje założenie telewizji satelitarnej w Cyfrze+, jednak chciałem uniknąć zakupu anteny, które oni oferują w sprzedawanych przez siebie zestawach (słyszałem, że jest to najtańsza chińszczyzna). Dowiedziałem się, że anteny marki Televes są bardzo dobre, w dodatku znalazłem sobie taką, która świetnie pasuje wizualnie do budynku: chodzi taką jak tu w galerii (pomarańczowa - niestety nie pamiętam modelu) - http://www.atrmedia.pl/galeria/galeria.html. Stoję teraz przed następnym wyborem, a mianowicie zakupem konwertera i dekodera. Teraz moje pytanie - co należałoby kupić do takiej anteny? Żeby jakościowo wszystko było na podobnym poziomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W związku z tym, że nikt nie odpowiedział, wtrącę kilka swoich słów... Televes jako marka produkująca czasze ma obecnie naciągnięte przez dystrybutorów i sprzedawców opinie. Zauważ, że o antenach Televesa dopiero niedawno zrobiło się huczniej. Tak naprawdę bardzo mała garstka ludzi to ma , by... wyrobić na dzień dzisiejszy jakąkolwiek opinię. Cena nie jest wyznacznikiem. Jeśli antena miała by być Televesa, to czemu nie i konwerter? A tak na marginesie... anteny Cyfry+ są POLSKIE :-)

a dokładnie Mabo lub Corab ew. ASC... made in OLSZTYN :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że kolega @egon290 nie jest dokładnie w temacie. Anteny Televesa osobiście znam już około 8lat. Wiele ich nie ma , bo dopiero teraz opanowują nasz krajowy rynek poprzez nowo otwarty oddział Televesa w Polsce w 2010r. Poprzednio trafiały do kraju za pomocą firmy Satlan . Są to bardzo dobre anteny . Ich zaletą jest to, że wszystkie elementy są stalowe bardzo dobrze zabezpieczone antykorozyjnie poprzez galwanizowanie.Jedyny plastikowy element i to w 80cm to obejma 40mm do LNB . W 90cm jest wykonana z odlewu stopu metalu szlachetnego. Taka konstrukcja przekłada się na wyższą cenę .Uważam ,że cena ta idzie w parze z jakością . Nie cierpię anten z elementami konstrukcyjnymi wykonanych z plastiku. Są tanie ale i zarazem kiepskie mechanicznie.

Wybór należy do klienta ,ale warto brać pod uwagę ,że elementy stalowe maja większą wytrzymałość na różne warunki pogodowe (np.sople lodu ,które urywają plastikowe wysięgniki konwertera w tanich antenach.)

Aby było jasne , nie jestem żadnym handlowcem żadnej marki TV-SAT .Opieram się tylko na doświadczeniach zawodowych w antenach.

 

C+, N i Cyfrowy Polsat mają anteny z firmy CORAB seria ASC

analogicznie w Cyfrze Plus są dostępne CORAB ASC600(60cm) i ASC800(80cm)

Cyfrowy Polsat ma Corab ASC700(70cm)

Telewizja N mA CORABA ASC800(80cm) obecnie w wersji PRO HD z aluminiowym wysięgnikiem LNB, a nie plastikowym.

Nasze platformy nie maja anten Mabo czy jakieś w ogóle nie znanych ASC co pisze kolega @egon290

Owszem lata wstecz przewijały się czasze tureckie i włoskie 60cm w C+ i krótka seria czasz 70cm w Cyfrowym Polsacie z firmy ProDish które już nie są produkowane ,przez łódzkie zakłady ProDish.

To taka krótka historia na temat anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mało kolega montował. Mabo było w Polsacie w roku 2008 lecz przez krótki okres 6-7miesięcy. Umowę na dostawę anten zerwał Mabo z przyczyn chyba plajtacyjnych i przęjął ją Corab. Piszesz że sie nie zgadzasz z moim zdaniem, a Ja napisałem przecież dokładnie to samo co piszesz Ty, czyli, że ... o Televesie dopiero ostatnio zrobiło sie huczniej, bo o tych antenach wiedzieli tylko Ci , którzy tym się zajmowali. Nie było jej u operatorów, w sklepach tvsat (tylko u dystrybutorów i w wybranych punktach zajmujących się techniką tvsat), więc, jaka mi to dystrybucja..? Prócz Ciebie na forum , nikt nie odpowiedział że to ma czy miał, więc myślę, że jeszcze rok temu nie miał nikt,taka mi to sławna antena. Dla Twojej wiadomości telewizja N miała też TRIAXY a które to były i jak wyglądały to znajdź sam.

Druga sprawa to jakość wykonania... Proszę, zerknij w googla, i porównaj Televesa 80cm z triaxem 80cm. Chodzi mi o jakość i sposób wykonania uchwytu na tyle anteny... Kolejna rzecz, to pisana bezmyślnie informacja przez Televesa , że ich antena ma zysk 39dB .... gdy np. Triax100 (TD88) (98x89cm) ma 38,8 dB - Dobry kit - komu wierzyć? Televesovi o którym mint nic nie wie, czy Triaxowi którego znają wszyscy?

Televes jak na cenę 99zł za 80cm sporo przesadza. Za ten uśmieszek na antenie tyle biorą, czy za nie dodanie drugiego cybantu na uchwycie, a może za ładny kolor? ? Stal galwanizowana? Zwykła stal malowana proszkowo! Tak samo ruda ją zje jak inne czasze! Nic a nic różnicy dla zwykłego klienta! Porównując cenowo i jakościowo to wybacz, lecz naprawdę wolał bym Coraba ASC90 ALU za 115zł. Przynajmniej micha ALU, uchwyt LNB stalowy, i bardziej masywny z 2 cybantami uchwyt pod maszt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2008 roku była krótka dostawa anten Mabo 80cm do Polsatu ale nie z powodu plajtacyjnych Mabo , tylko z braku odpowiednich zapasów anten w Corabie i nie wyrabianiu w produkcji. W tym czasie był mały bum na CP i firmy nie wyrabiały.Do zestawów CP w Corabie zbrakło 80cm i 70cm ,to pchali 60cm bez loga CP , a jak i 60cm zbrakło to uśmiechnęli się do Mabo po 80cm. O Triaxach Basic 60cm w platformie N nie wspominałem bo najczęściej je montowałem w ofercie nie istniejącego już programu TVN-Med do doktorków. Dla pozostałych klientów montowałem Coraby. Jednocześnie unikając eliptycznych perforowanych Triaxów o których już pisałem na tym forum o ich wadach i zaletach i z doborem odpowiedniego LNB do tej czaszy.

Triax moim zdaniem to przereklamowana antena .Ma swoje wady konstrukcyjne które są jak dla mnie nie do przyjęcia.

-po pierwsze: lustro jest wykonane z cienkiej blachy bardzo wiotkiej .To nie to co w latach 90 gdzie w Triaxach była o wiele grubsza blacha.

-po drugie : stelaż montażowy do lustra jest bardzo wąski i skręcany śrubkami M-5 do lustra. Według mnie to jest za słabe.

-po trzecie : te idiotyczne motylki na cybantach i na śrubach do ustawiania kąta elewacji.

-po czwarte : beznadziejny wysięgnik do konwertera , który można składać i jest nie stabilny przy silnym wietrze.

-po piąte : to całość konstrukcji która wpada w silne wibracje przy mocnych porywach wiatru.

Jeśli chodzi o ogniskowanie to jest OK i ma dobre zabezpieczenie antykorozyjne.

To na tyle o Triaxach.

A i przepraszam że odbiegłem trochę od tematu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam TD115 od dobrych kilku lat , i jak dotąd sprawuje sie ok. Postawiony na dachu jak dotąd jeszcze sie nie odkształcił i nie przestawił. Jeśli chodzi o motylki, to ... zaraz przy instalacji takowe wyrzucam i zastępuję śrubami. Mocowanie plastikowe (wciskane) wysięgnika konwertera w Triaxach zawsze wyłamuję te wciski i wkręcam tam śruby.

Tak naprawdę, te wszystkie anteny to jedno i to samo! Czy Corab, czy Mabo... czy Triax z Famavalem...

Jak zostanie poprawnie zainstalowany i ustawiony, to... wszystkie wytrzymają taki sam czas na dachach bez widocznej różnicy dla zwykłego klienta. Tak samo jak inwestowanie w anteny aluminiowe. Co to daje? Czasza ALU a uchwyty stalowe. Uchwyt zjedzony po latach a miska zostaje... Tak czy tak, całość do wymiany... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...