Skocz do zawartości

DREAMSKY 256 NXP


spinning
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z sila sygnalu w tym tunerze, za kazdym razem pokazuje mi jakosc ok. 40% sila sygnalu 0% na prawie kazdym transponderze na hotbircie i na astrze. Probowalem juz wszystkiego: 2 rozne instalacje: jedna na DiSEqc druga bezposrednio pod konwerter, obie instalacje smigaja bez problemu pod starym pioneerem z cyfry tam sila syganlu jest 100%. W ustawieniach satelity tez wyprobowalem juz wszystkie mozliwe kombinacje, fabrycznie mialem soft 1.11 wgralem 1.16 zeby sprawdzic czy to problem softu- nadal tak samo, myslalem ze moze konwerter jakis trefny, tez nie , wtyczka 'F' sprawdzone oba wejscia- z wtyczka i bez- tzn na samym kablu- tez brak syganlu, kabel to sat50 75 ohm ok. 15 metrow. Juz nie wiem co mam robic, mieszkam w holandii i udanie sie do jakiegos punktu serwisowego poki co nie wchodzi w rachube a zanim odesle tuner do sprzedawcy chce byc pewny ze wszystkie mozliwosci sprawdzilem.

Poki co obierem na starym pioneerze. Z gory dziekuje za wszelkie wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ściągasz soft 1.11mcas zobacz w postach poprzednich były linki , wypakowujesz na pena, wkładasz pena do usb , z menu wybierasz pilotem zarządzanie usb prawą strzałką przechodzisz do oprogram , strzałkami góra dół wybierasz plik z softem, naciskasz ok, na pytanie czy dokonać aktualizacji prawą strzałką wybierasz yes wciskasz ok i czekasz następuje restart i zaczyna wgrywać się nowy soft , potem następny restart i już masz soft wgrany trwa to ok 2 minut.Potem przywracasz ustawienia fabryczne ,w ten sam sposób dogrywasz nową listę i softy w wersji np 1.29 lub 1.30 już bez przywracania ustawień fabrycznych cieszysz się oglądaniem c+.

 

Koledzy proszę mi powiedzieć, jaka może być przyczyna braku sygnału. Wgrałem wszystko korzystając

Z powyższego opisu.

W instalacji mam wszystko ustawione strzałki zielone a jak wejdę na kanał to brat sygnału

Poprzednio miałem soft 1.17.I było ok. te samom listę wgrywam do tych softów 1.29 Lub 1.30 I brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

DREAMSKY NXP256HD czy warto zakupić, ten tuner ktoś posiada? Upatrzyłem go sobie i naprawdę mi się podoba.

Cenowo też nie jest źle bo tylko 649,00 zł + taki konwerter Single Inverto Black Ultra

Ktoś się może wypowiedzieć.

 

A one się nie różnią? To taki sam dekoder? DREAMSKY 256 NXP - DREAMSKY NXP256HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam ten tuner funkcjonowanie tego odbiornika jest w miarę stabilne.Początki były katastrofalne odnośnie softów pod ten tuner teraz to się zmieniło poprawiono dużo rzeczy,tuner szybciej raguje na przełączanie programów kodowanych oraz fta, poprawki multimedialne praca dysków itp.Prawdę mówiąc ja korzystam z tunerów pod DX-era..,tuner Dreamsky 256 NXP kupiłem z myślą dla rodzinki ja z niego rzadko korzystam.Czy warto kupić ten tuner ? po prostu sam zdecyduj.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W tunerze:

DNS1: 217.30.129.149

DNS2: 217.30.137.200

Z bramą nie wiem co zrobić. Najpierw zostaw na 0.0.0.0. Jeśli nie ruszy - wpisz 192.168.178.1 (heh, zgaduję sobie :P możesz też pyknąć 192.168.0.1 :P )

 

Zmień dodatkowo maskę podsieci - masz 255.255.255.0, a powinieneś mieć: 255.255.255.255.

 

Po każdej zmianie zapisz ustawienia, zrestartuj tuner, po restarcie sprawdź, czy ustawienia są takie jak wpisałeś i na koniec zobacz - czy działa przeglądarka. Jak nie - próbuj kombinować z bramą domyślną...

Tak na przyszłość, to jest bezpośrednie połączenie PPP - nie ma bramy. To nie jest konfiguracja karty Ethernet.

Sory za odkopywanie, musiałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

mam pewien problem z tym tunerem

kupilem go tydzien temu i od samego poczatku mam z nim problemu

oprogramowanie wersja 1.44

 

tuner ma problemy z nagrywaniem programow ,

ma problem z właczaniem dysku z zewnetrznym zasilaczem

ma problem z odtwarzaniem filmów nagranych na pena i dysk

teraz troszke wiecej opisów

 

jesli - oczywiscie nie zawsze - nagral sie film i chce go obejzeć to co 2 -3 minuty pojawiaja sie krzaki , rozjezdza sie dzwiek , a po 40 minutach nie da rady juz nic ogladac bo przesuniecie dzwieku jest o 5 sekund i dzwiek mutuje

 

początkowo myslalem ze to wina np wolnego pena , ale kupilem inny szybki , nagrywam na dysk i jest to samo

 

dodatkowo nie dziala przewijanie

 

 

co do właczania sie dysku z zewnetrznym zasilaczem

 

kiedy mam właczony tuner i ogladam program nacisne rec - i jesli on poprwnie zadziala - to program nagra sie na dysku

jesli ustawie timer tuner sie włączy ale dysk juz nie

 

przy grzebaniu np na necie sams ie restartuje

 

mam cyfre i pakiet prestiżowy HD wiec na sharingu mi nie zalezy tylko na stabilnosci sprzetu

 

 

czy ktos mial taki problem ?

 

pozdrawiam lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Mam zamiar kupić ten tuner i chciałem się zapytać jak współpracuje on z modułem CAM Cyfrowego Polsatu. Prosiłbym również o informację czy są problemy z odtwarzaniem plików multimedialnych *mkv i *avi z dysku sieciowego (przez Ethernet).

 

Pzdr,

 

Cezi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Dekoder to Dreamsky NXP256HD. Antena 90cm, konwerter quad. Mam problem z odbiorem kanałów z kilku częstotliwości: 11258/H/27500 (TVPHD, Cinemax HD, Animal Planet HD...i inne), 11449/H/27500 (RomanceTV, DiscoveryHD, MGM HD i inne), 10834/V/27500 (HBO2 HD, HBO Comedy HD, TVP Rozrywka, TVP Historia i inne) Chyba tyle. Zauważyłem, że są to transpondery NC+. Poziom sygnału: Q75%, S64% ale tak jest od początku. Obraz szatkuje i jest widoczny częściowo z kanału który był oglądany przed przełączeniem na np. oglądam NatGeo HD i jest OK, przełączam na któryś kanał z powyższych częstotliwości to następuje - obraz "pikseloza" plus w tle NatGeoHD, fonia OK. Wcześniej tak nie było. Na drugim dekoderze (Sagemcom z CP) kanał który się pokrywa z moimi np TVP HD (ten sam transponder) wszystko OK. Odbieram te kanały z terenu Wielkiej Brytanii. Reset robiony, lista kanałów na nowo, ponowne przeszukiwanie zrobione. Dekoder pada (głowica?). Z góry dzięki za pomoc i ew. diagnozę. Pozdrawiam. Proximus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziwne gdyż tez posiadamy podobny problem z czestotliwosc 10834 wlasnie na tym tunerze, hmmm zbieg okolicznosci ??? Ciekawe ?? Upg frimware do 1.70 i nic nie pomoglo. Poszedlem nawet do znajomego podpiac sie pod jego talerz i to samo. Rozkrecilem tuner ogladalem elektrolity i wygladaja na ok.

Chociaz zastanawia mnie sytuacja ze ktos ma identyczny problem z ta sama czestotliwoscia. Jakies pomysly ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...