Skocz do zawartości

Dekoder CP + "konwerter analogowy"


Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu kupiłem sobie używany dekoder Cyfrowego Polsatu i jako że nie chciało mi się włazić na drabinę w celu wymiany konwertera to w ramach testu podłączyłem go do zabytkowego 15 letniego konwertera który kiedyś "zasilał" tuner analogowy. O ile mi wiadomo, to takie konwertery mają przycięte pasmo od góry do 11,75GHz. Tymczasem u mnie na pierwszy rzut oka wszystko działa OK, tzn. działają programy FTA (aczkolwiek nie wiem czy wszystkie) oraz EPG dla programów kodowanych. Oczywiście mam już odpowiedni konwerter, ale chciałbym wiedzieć czym może objawiać się korzystanie z takiego niepełnopasmowego konwertera zakładając, że będę korzystał tylko programów oferowanych przez Cyfrowy Polsat. Moim zdaniem powinny być niedostępne tylko programy nadawane w paśmie 11,75-12,75GHz jeśli takowe istnieją w pakiecie CP. Czy ktoś z bardziej doświadczonych mógłby się wypowiedzieć na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu kupiłem sobie używany dekoder Cyfrowego Polsatu i jako że nie chciało mi się włazić na drabinę w celu wymiany konwertera to w ramach testu podłączyłem go do zabytkowego 15 letniego konwertera który kiedyś "zasilał" tuner analogowy. O ile mi wiadomo, to takie konwertery mają przycięte pasmo od góry do 11,75GHz.
Niekoniecznie. 15 lat temu w sprzedaży były już dostępne konwertery na pełne pasmo. Musiałbyś jednak wleźć po drabinie i sprawdzić, czy na obudowie nie ma żadnej etykiety z parametrami technicznymi konwertera.
Tymczasem u mnie na pierwszy rzut oka wszystko działa OK' date=' tzn. działają programy FTA (aczkolwiek nie wiem czy wszystkie)[/quote'] Możesz porównać odbierane programy z wykazem np. TU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...