Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten dekoder od miesiąca i tylko raz mi się zawiesił zaraz na początku użytkowania. W zasadzie nic się w nim złego nie dzieje oprócz jednej ciekawej wady. Otóż gdy programuję nagranie metodą na ustalany kanał i czas, na przykład na "jutro", to po jakichś 20 do 40 minut wyskakuje mi na ekran info, że dekoder chce teraz nagrywać i chce zmienić kanał z którego oglądam program, na ten do nagrywania (mam tylko jeden przewód antenowy), lub każe przerwać nagrywanie. Wybieram oczywiście przerwanie i zaraz to zaprogramowane nagranie znika z listy do nagrywania. Jeszcze raz programuję to nagranie, ale wtedy już dekoder zachowuje się normalnie i nagrywa wtedy kiedy mu każę. Tak jest zawsze z programowaniem nagrań. Muszę robić to podwójnie. Ostatnio spróbowałem programować nagranie z EPG i jak na razie nie widzę żeby dekoder sprawiał mi kłopoty.Wszystko jest OK. Jednak nie mogę tego stwierdzić na pewno, bo na razie mam za mało zaprogramowanych takich nagrań.

Czy zauważyliście coś podobnego u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem inną ciekawostkę związaną z tym dekoderem.

Jeśli po ustawieniu radiowej listy ulubionych np.B przechodzę do wcześniej ustawionej telewizyjnej listy ulubionych programów np.B

to wówczas na tej liście mam część poprzednio ustawionych kanałów tv poprzesuwanych i ze złą numeracją.

Po kilku próbach doszedłem do wniosku że jeśli nie ustawię żadnej z list radiowych to te telewizyjne pozostają nienaruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdź że chcesz teraz nagrywać. Nagrywanie się 'teraz' nie włączy, i nie wykasuje wpisu, a o wybranej godzinie normalnie się włączy nagrywanie. No bardziej tego nie można skomplikować. Inaczej mówiąc nie wybieraj 'przerwij nagrywanie'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem inną ciekawostkę związaną z tym dekoderem.

Jeśli po ustawieniu radiowej listy ulubionych np.B przechodzę do wcześniej ustawionej telewizyjnej listy ulubionych programów np.B

to wówczas na tej liście mam część poprzednio ustawionych kanałów tv poprzesuwanych i ze złą numeracją.

Po kilku próbach doszedłem do wniosku że jeśli nie ustawię żadnej z list radiowych to te telewizyjne pozostają nienaruszone.

 

Ten problem był już wcześniej opisany. Dekoder nie radzi sobie jak masz więcej niż 1 listę własnych ustawień :)

 

Do listy niedoróbek dołożę jeszcze swoje trzy grosze :)

Na ferie zimowe miałem chwilkę czasu i w końcu dokonałem "updejtu" oprogramowania :)

To co zauważyłem po zmianach to niestety same kłopoty.

1.Po utworzeniu listy ulubionych dekoder lubi się resetnąć do ustawień fabrycznych. Wyskakuje ekran ponownej instalacji programów itp. Wcześniej na starym sofcie problemu nie miałem :(

2. Gdy przełączę się na listę radiową i ponownie przejdę do TV, dekoder nie wskakuje na listę ulubionych, tylko na listę polsatową. Wcześniej było normalnie :(

3. Za każdym razem gdy wyszukam dodatkowy program na satce (np eskę) i dodam do ulubionych, to dekoder się resetuje. Raz reset wykonuje po 24h, a czasami po tygodniu. Wcześniej problemu nie było.

4. Na plus zasługuje większa czcionka, ale jak bym wiedział, że spotka mnie tyle problemów, to chyba bym się nie zdecydował na ten update :)

 

Problem zgłosiłem na infolinii i jakiś [beep] stwierdził, że mam uwalony dekoder i mam iść go wymienić. Echhhhh :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione wszystkie osiem list telewizyjnych i żadnej radiowej i jak na razie dekoder jednak radzi sobie z tym.

Co do pozostałych problemów to:

1.U mnie nie zdarzyło się.

2.Wcześniej zauważyłem ale teraz mnie to nie dotyczy.

3.Nie zdarzyło się.

4.Czcionka mogła by być jeszcze trochę większa.

 

Ten sprzęt mimo wszystko nie jest taki zły.

W obsłudze jest gorszy od nbox-a N-ki ale lepszy (stabilniejszy i szybszy) od Pace'a 500GB Cyfry+

Najbardziej brak mi możliwości wyszukiwania czegokolwiek w EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wad jest natomiast dużo więcej:

- mało intuicyjna obsługa,

- brak możliwości zgrywania nagranych programów z twardego dysku,

- brak możliwości zobaczenia w trakcie odtwarzania nagrania, ile ono już trwa,

- jakość obrazu raz na jakiś czas się pogarsza, po czym samoczynnie wraca dobra jakość,

- długie oczekiwanie na włączenie dekodera z trybu stand-by,

- programy w EPG długo się wczytują,

- zły pilot, słabo reaguje, za dużo przycisków, są one za małe.

Co ciekawe, nawet z jedną podłączoną anteną można nagrywać jeden program, a oglądać drugi pod warunkiem, że kanały przełącza się w sposób P-/P+.

W porównaniu z dekoderem N z twardym dyskiem, który również posiadam, wypada on dość blado jeśli chodzi o intuicyjność obsługi i dopracowanie.

 

Hmm bawilem sie tym dekoderem wczoraj u tescia i to co okroilem z Twojej wypowiedzi to skomentuje.

 

Obsluga wedlug mnie bezprobelmowa, pilot reaguje dobrze, przyciskow faktycznie duzo ale mozna sie przyzwyczaic. Zgrywac nie mozna nie dlatego ze jest to wada dekodera tylko tu maja zastosowania prawa autorskie ktore tego nie pozwalaja zrobic (mowie o dekoderach od CP). Wlanczanie tunka to okolo 15 do 20 sekund wiec nie jest tak zle. EPG moze faktycznie sie dlugo wczytuje ale Ja mam to samo na Cyfrze (co nie znaczy ze nie mogloby byc lepiej, ale to kwestia juz poprawy softu i wysylania EPG).

 

Co do nagrywania to faktycznie mozna przelanczac programy podczas nagrywania mimo iz jest jeden kabel, ale nie dotyczy to programow HD obojetnie czy HD sie nagrywa i chce wlaczyc jakis SD lub w druga strone.

 

Sam dekoder oceniam na mimo wszystko jako fajny i wart polecenia. Sa drobne niedogodnosci, ale z tego co juz tu czytalem w tym watku sa ponoc wysylane petycje o poprawe kilku spraw wiec jest szansa ze bedzie wszystko ok. Co do dzialania to tak jak pisal kolega jarek9341 to moze nawet kanaly szybciej chodza niz na sprzecie od Cyfry (Pace PVR) chociaz Ja osobiscie duzej roznicy nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużej różnicy w szybkości przełączania kanałów i działania EPG może i nie ma ,

ale co do stabilności działania (ilość niespodziewanych restartów oraz brak niektórych nagrań zaplanowanych audycji) to dla mnie ESI-88 jest jednak lepszy od Pace PVR u którego po ponad roku od premiery ciągle się to zdarza. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ JARKU - z lektury tego watku wiem ze maja miejsce takie sytuacje jakie opisujesz, tymczasem mi poki co (odpukac) tego typu probelmy nie sa znane. Mimo iz mam tylko jeden kabel to wszystko nagrywa sie i to zawsze na Pace, obojetnie czy wlacze nagrywanie w trakcie czy zaplanuje nawet kilka nagran i to nieraz po sobie nastepujacych.

 

Wracajac do tematu Sagema, to na dzisiaj to co mi sie najmniej podoba to jednak wyglad samego EPG i MENU (mi jakos te ECHOSTARowskie sie poodbalo :P). Ale wiadomo sa gusta i gusciki. Jak bede mial kolejne okazje sie bawic tym dekoderem to napisze czy znalalem kolejne minus lub plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

po ponad 2 miesiącach użytkowania ,dzis mam problem z dekoderem sagem ESi88

do tej pory nie było wiekszych problemów ,dzis dekoder się zawieśił,wogóle nie reagował na pilota wyłączyłem go więc z gniazdka

po ponownym podłączeniu dekoder juz się nie uruchamia ;/

świeci się tak jakby żółta dioda i pokazuje tylko zegar.czyżby się zepsuł? powtarzałem tą czynnośc kilka razy i nic

prosze o jakie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zybi 21 - to ze po nocy moze sie wlanczac jest pewnie spowodowane tym ze w nocy sciaga na dysk propozycje VOD i dane wiec i wolniej sie wczytuje. Miej tez na uwadze ze jak masz coraz wiecej nagran wlasnych na dysku tym ten start dekodera trwa dluzej. Co do opoznien i niby braku sygnalu na HDMI, to sproboj jak masz pod reka podpiac inny kabel moze problem sie rozwiaze. Jak nie to chyba bedzie trzeba udac sie do APS-u po nowy dekoder...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...