Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk z ESI-88 nie może być widziany w komputerze, tak jak dysk z partycjami założonymi W Linuksie nie będzie widziany w Windowsie. Trzeba na tym dysku po prostu założyć partycje za pomocą jakiegoś programu do partycjonowana np. "Partition Magic" i dopiero wtedy można go formatować.

 

Nowa teoria kosmosu :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Nabyłem dzisiaj ów dekoder, ustawiłem swoją listę kanałów, wszystko ładnie pięknie tylko mam pewien problem. W salonie w którym mam dekoder mam tylko jeden kabel antenowy który idzie do konwertera typu TWIN. Jednak żeby nagrywać program oglądając jednocześnie jakiś inny muszę posiadać dwa kable połączone do tego konwertera. Opcja przeciągania drugiego kabla, kucia w ścianie itp. w ogóle nie wchodzi grę. Czy jest możliwości pokombinować coś z tym jednym kablem żeby rozdzielić go jakoś za pomocą złodziejki na dwa kable po obu stronach? Czy to zadziała? Ew. jakie macie inne propozycje do rozwiązania tego problemu?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Nabyłem dzisiaj ów dekoder, ustawiłem swoją listę kanałów, wszystko ładnie pięknie tylko mam pewien problem. W salonie w którym mam dekoder mam tylko jeden kabel antenowy który idzie do konwertera typu TWIN. Jednak żeby nagrywać program oglądając jednocześnie jakiś inny muszę posiadać dwa kable połączone do tego konwertera. Opcja przeciągania drugiego kabla, kucia w ścianie itp. w ogóle nie wchodzi grę. Czy jest możliwości pokombinować coś z tym jednym kablem żeby rozdzielić go jakoś za pomocą złodziejki na dwa kable po obu stronach? Czy to zadziała? Ew. jakie macie inne propozycje do rozwiązania tego problemu?

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Istnieje jeszcze przejściówka podokienna przy założeniu że masz jakieś okna w tym salonie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że mimo wszystko istnieje taka możliwość przy wykorzystaniu np. zwrotnicy. Ale jestem zielony w temacie więc prosiłbym o dokładne wytłumaczenie

 

 

Człowieku ! zwrotnice używa się w zwykłych antenach "dachowych" a nie TV sat.

 

Ps.->@termometr

Jedyny sposób to drugi kabel i sposób jaki Ci podpowiedział @jarek9341 dalej kabelek schować w listwie podłogowej jakoś dyskretnie dotrzesz do dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Nabyłem dzisiaj ów dekoder, ustawiłem swoją listę kanałów, wszystko ładnie pięknie tylko mam pewien problem. W salonie w którym mam dekoder mam tylko jeden kabel antenowy który idzie do konwertera typu TWIN. Jednak żeby nagrywać program oglądając jednocześnie jakiś inny muszę posiadać dwa kable połączone do tego konwertera. Opcja przeciągania drugiego kabla, kucia w ścianie itp. w ogóle nie wchodzi grę. Czy jest możliwości pokombinować coś z tym jednym kablem żeby rozdzielić go jakoś za pomocą złodziejki na dwa kable po obu stronach? Czy to zadziała? Ew. jakie macie inne propozycje do rozwiązania tego problemu?

 

Z góry dzięki za pomoc

Było już setki razy o tym. Multibandconwerter, albo http://www.hollex.pl/akcesoria/zwrotnice/1462-global-stacker-de-stacker-30m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że Sagemcom nie używa technologi Unicable, multiband jest droższy i ma mniejsze możliwości

 

A propos. Wyświetlacz VFD Sagemcoma ESI-88, kogoś kiedyś interesowało co tam jest na nim.

 

vfdf.th.jpg

 

i płyta główna, zauważcie że nie ma jednej głowicy i jednego złącza EUROSCART

 

esi88.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem dysk ma hasło ATA założone, nie można odczytać dysku bez jego znajomości

W takim razie zwracam honor.

Z tego co odkryłem w sieci, to jest metoda na ten dysk, tylko to dodatkowo kosztuje 40 zł: :censored:

Poszukajcie sobie w googlu. Nie wolno mi tego podawać,

Daj chociaż jakąś wskazówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jeśli dysk jest własnością klienta to czemu mieliby usuwać? Nie piszemy tu o odblokowywaniu dysków należących do CP, tylko własności prywatnej. Każdy ma prawo zrobić z dyskiem co się mu podoba.

 

Wydaje mi się że podanie nazwy firmy jest dopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jeśli dysk jest własnością klienta to czemu mieliby usuwać? Nie piszemy tu o odblokowywaniu dysków należących do CP, tylko własności prywatnej. Każdy ma prawo zrobić z dyskiem co się mu podoba.

 

Wydaje mi się że podanie nazwy firmy jest dopuszczalne.

Dałem link do tej firmy, ale po pięciu minutach, na miejscu linku pokazała się ta emotka: :censored:

Wyglądało to tak jakby był dyżurny moderator, który na bieżąco sprawdza wpisy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder już 3 tygodnie i powiem tak, jest mocno niedopracowany, ale posiada funkcje, które mogą cieszyć:

- możliwość oglądania kanałów FTA bez karty abonenckiej,

- pojemny dysk twardy,

- możliwość tworzenia własnych list ulubionych,

- fajny wygląd dekodera.

Wad jest natomiast dużo więcej:

- mało intuicyjna obsługa,

- dekoder często się zawiesza,

- wiele niedopracowanych funkcji (np. nagrywanie-tylko 3 prędkości przewijania, lista kanałów, przełączanie kanałów),

- brak możliwości zgrywania nagranych programów z twardego dysku,

- brak możliwości zobaczenia w trakcie odtwarzania nagrania, ile ono już trwa,

- jakość obrazu raz na jakiś czas się pogarsza, po czym samoczynnie wraca dobra jakość,

- długie oczekiwanie na włączenie dekodera z trybu stand-by,

- programy w EPG długo się wczytują,

- zły pilot, słabo reaguje, za dużo przycisków, są one za małe.

Co ciekawe, nawet z jedną podłączoną anteną można nagrywać jeden program, a oglądać drugi pod warunkiem, że kanały przełącza się w sposób P-/P+.

W porównaniu z dekoderem N z twardym dyskiem, który również posiadam, wypada on dość blado jeśli chodzi o intuicyjność obsługi i dopracowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zobaczyć jak długo trwa odtwarzanie, to po prostu naciskasz przycisk I na pilocie, albo OK. Pokaże się typowa tabliczka informacyjna, a na niej widać pasek postępu odtwarzania. Nie potwierdzam u siebie zmian jakości obrazu, jak również złej pracy EPG. Może to tylko u ciebie są te niedogodności. Wtedy tylko wymiana w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...