Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Wam że co by nie mówić złego o Sagemie to ma on rewelacyjną głowicę !!!!

Postanowiłem podłączyć drugi kabel do wejścia SAT2 (z Twina) ale okazało się podczas budowy domu drugi kabel antenowy został gdzieś uszkodzony i nie ma przejścia. Wykorzystałem więc do przesłania sygnału antenowego komputerową skrętkę którą mam zamontowaną w ścianie i działa :)

Co dziwne dekoder pokazuje na wejściu 2 siłę sygnału 0%, jakość słabą ale programy odbiera i to bez pixelizacji (czasem na niektórych pojawia się na chwilę szukam sygnału , głównie TVP1, TVP2 i Animal). Jestem tym naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony (uprzedzę niedowiarków, że sprawdzałem przy odłączonym wejściu 1) . Wcześniej zrobiłem próby i ustaliłem, że wpięcie skrętki o długości 5m w kabel antenowy powoduje spadek siły sygnału o 10%. Na SAT1 mam siłę sygnału 55%.

 

Obecnie moja instalacja drugiego kabla wygląda następująco: antena na kominie, konwerter Twin ---> kabel koncentryczny 12m do kotłowni ----->z kotłowni do salonu kabel nieekranowana skrętka komputerowa dł. ok 20m -----> kabel koncentryczny 1m wpięty do SAT2.

Dodam jeszcze, że do tej samej skrętki mam podpięty internet (4żyły), telefon (2 żyły) i sygnał satelitarny (2 żyły) :)

Planuję jeszcze zakupić wzmacniacz sygnału antenowego i wpiąć go przed skrętką co powinno poprawić sytuację (zwłaszcza podczas złe pogody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie co do wyszukiwania ręcznego kanałów, a konkretnie Eska TV. Wyszukało mi podobno 7 kanałów tv FTA, zapisałem je. Ale nie mogę ich nigdzie znaleźć. Jak sprawdzić jakie kanały mi ściągnęło? Na jakim kanale powinna się zapisać Eska tv? częstotliwość 11508, polaryzacja pionowa itd. także chyba dobrze. Gdzieś wyczytałem że powinny być to kanały 501 lub 502 ale nic tam nie ma.

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie co do wyszukiwania ręcznego kanałów, a konkretnie Eska TV. Wyszukało mi podobno 7 kanałów tv FTA, zapisałem je. Ale nie mogę ich nigdzie znaleźć. Jak sprawdzić jakie kanały mi ściągnęło? Na jakim kanale powinna się zapisać Eska tv? częstotliwość 11508, polaryzacja pionowa itd. także chyba dobrze. Gdzieś wyczytałem że powinny być to kanały 501 lub 502 ale nic tam nie ma.

 

Z góry dzięki za pomoc

Dałem skanowanie automatyczne. U mnie Eska TV znajdowała się pod numerem 1426.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałem nagrac program z TVP Historia z Astry przez ręczne programowanie nagrania,zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji i nie nagrało mi się nic.Na pierwszym wejściu mam podpięty podwójny konwerter na HB i Astrę,na drugim tylko na HB.Dodam że próbowałem nagrywac w czasie oglądania programu na HB,oraz przy wyłaczonym dekoderze w stan czuwania.Za pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś zamienić wejścia? Tzn. kabel z SAT1 podłącz do SAT2 i odwrotnie, może to coś pomoże, bo z mojego doświadczenia wynika że nagrywanie drugiego programu odbywa się z SAT2, a ty Astre masz na SAT1, więc może dlatego się nie nagrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wziąć w promocji dla rodziców sekoder Sagem ESI-88, prosze o informację użytkowników jak wygląda tworzenie ulubionych list programów? Rozumiem, że wchodzę w opcję ulubione kanały, określam sobie np.lista b i następnie z całej listy cyfrowego polsatu po kolei dodaję kanały w takiej kolejności jak chcę mieć w swoijej liście? Tzn. pierwszy dodany kanał TVP1 ustawi się w pozycji nr 1, następnie dodaję TVP2 i on znajdzie sie pod poz. nr 2 itd??? i potem domyślnie ustawię aby mi wyświetlało moją listę i będę miał:

1. TVP1

2. TVP2

3. TVP INFO

4. ......

5. ......

itd?

 

Czy polsat rezerwuje sobie jakieś kanały w ulubionych na swoje pozycje? Np. pozycja 26. dla abonentów, poz. 47 VOD itd., itd.

 

dzisiaj chcę podpisać umową stąd moje pytanie, a znając życie w APS "fachowcy" mogą nie wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej wiecej wady i zalety tego dekodera ktore wypatrzyłem na tym forum

 

Wady :

 

Start dekodera (ze stend-by) trwa 15 sekund do czasu wyświetlenia obrazu. Należy dodatkowo doliczyć 10 sekund po których dekoder zaczyna reagować na próby zmiany kanałów itp. Daje to ok 25 sekund co przy 30 sekundach startu lampowych Rubinów nie jest wynikiem rewelacyjnym. Dodatkowo dziwi mnie fakt że dekoder pobiera w trybie stand-by 10-11 Wat energii a działając ok 12 W.To ja się pytam co oni w nim wyłączają że tak długo startuje ? :shock: Widows Vista staruje z uśpienia 10 razy szybciej.

 

Denerwuje mnie też ciągle działający wentylator. Szum jest jak na razie bardzo delikatny ale poczekamy kilka miesięcy. Przy ciągłym działaniu 24 h /dobę szybko zacznie wydawać głośniejsze pomruki.

 

Przy zmianie kanałów z pilota, trzymając ciągle wciśnięty klawisz i puszczając go w momencie kiedy na wyświetlaczu pojawi się ten którego szukamy mamy 90 % szans, że nie trafimy. Kanały zmienią się tak .. powiedzmy ze szukamy kan. 90 .... Zaczynam cisnąć ;) 87.. 88.. 89.. 90 (puszczam) 88....... 91 :/

 

A teraz jeszcze kilka mniejszych błędów "niemowlęcego" wieku softu w tym dekoderze.

 

Co pewien czas po wybraniu nagrywania pojawia się nieznany błąd uniemożliwiający jego rozpoczęcie. Za drugą próbą udaje się nagrać lub ustawić nagrywanie programu.

Zawiesza się przy włączeniu.

Nie widzi dysku.

Blokuje się. Nie działają klawisze i pilot a telewizja gra.

Źle opisał filmy nagrane na dysku. Pobrał info o programach wcześniejszych.

 

Na podane problemy pomaga wyciągnięcie kabla z gniazdka.

Co do kanałów HD i problemów z ich jakością to się nie wypowiadam. Oglądałem może z 2 godziny i nie zważyły mi się zawieszenia obrazu.

 

-ma jedną głowicę.Oznacza to tyle, że za pomocą tego dekodera (Sagemcom ESI-88) nie będziesz mógł odbierać naziemnej telewizji cyfrowej, która po trochu zastępuje telewizję analogową (analogowa telewizja to ta, którą obierasz za pomocą zwykłej anteny). Echostar pod tym względem jest taki sam.

-można tworzyć listy ulubione, ale już przesuwać kanałów się nie da

-Tryb stand-by 10-11 Watt

-Wadą tego dekodera jest głośna praca ; / trochę to wkurza podczas oglądania...

-materiały nagrane nie mozna wrzucić na kompa ani obejrzec na innym sagmecomie

- problemy są nieraz z rozdzielczością - jest to wada dekodera,płyta główna do wymiany

 

Co do zalet :

timeshifting :brawo:

nagrywarka

programowanie audycji

oglądanie jednego a nagrywanie innego kanału :brawo:

można odbierać kanały FTA bez włożonej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszałeś wypowiedzi pochodzące z okresu, kiedy był stary soft z tymi po aktualizacji. Nowe oprogramowanie wyelimonowało wiele z tych problemów. Dekoder startuje w około 8 sekund, wentylator nie włacza się, gdyż sprzęt sie nie nagrzewa zbytnio. Nie zawiesza się przy starcie, nie ma też problemow z rozdzielczością. Sprzęt jest w miarę stabilny.

Do głównych wad zaliczyłbym brak sortowania kanałów na liście ulubionych i problemy z trybem uśpienia, nie czuwania. Zdarza się też, że dekoder gdy jest włączony, chce nagrywać zaprogramowany program o niewłaściwej porze. Jest też problem, w sytuacji gdy siła sygnału spada np w wyniku opadów. Dekoder się wtedy zacina na każdym kanale o zbyt słabym sygnale na jakieś 10 sekund. Wszystko to nie jest jednak zbyt uciążliwe.

Zalety tego sprzętu przewyższają, i to znacznie, jego wady. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem zeby ktoś to opisał w jednym poscie wiec wziąłem sie za to sam. Domyśliłem się, że większość może być już rozwiązana wraz z nowszą aktualizacją, rozumiem że sprawy typu podłączenia kina domowego, problem z Dolby digital tez są do rozwiązania? i jak tam wygląda dokładnie sprawa z wentylatorem, jego szumem i poborem mocy w uspieniu?

 

no i bardziej skupilem sie na usterkach, zalety to ja wiem jakie ma, jest moim numerem 1, w praktyce tylko trzeba wiedzieć z czym można sie spotkać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SATA jest dyskiem ATA, ty pewnie pytasz czy PATA czy SATA, oczywiście SATA dysków PATA już prawie nie ma, dekoder nie ma możliwości sformatowania dysku, nie wykrywa innego dysku jak ten od CP, napisałem powyżej że dyski dają Hitachi 2,5 cala SATA 320GB, próbowalem Hitachi 500GB i nie załapał go wcale. Znaczy rozpoznał ale wypisał że jest zapełniony w całości.

 

NIE MOŻNA WYMIENIĆ DYSKU W DEKODERZE NA INNY A DYSK Z DEKODERA JEST BEZUŻYTECZNY POZA NIM, BO JEST ZABLOKOWANY HASŁEM, TEGO HASŁA W DYSKACH HITACHI NIE MOŻNA ZŁAMAĆ!

 

(no chyba że mamy do dyspozycji kartę serwisową na PCI za 8tys euro i oryginalny dekoder bo wtedy można zrobić disable password, ale to jest koszt usługi 250zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SATA jest dyskiem ATA

 

Are you kidding :D.

 

Dyski ATA to inaczej zwane PATA, starszy typ i często jeszcze użytkowane, nowsze wersje to UATA (UltraATA) i ATA100. A dyski SATA to Serial ATA. SATA jest bezpośrednim następcą równoległej magistrali ATA.

 

Stary ty raz to raz to, powiedz masz ten dysk.

 

To twoje słowa

 

nie możliwe, dysk jest widoczny zawsze bo jest to zwykły dysk komputerowy, wystarczy poleceniem dd w linuksie zrzucić całość do pliku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście cytat jest poprawny, dysk prawie niczym nie różni się od tego jaki siedzi w laptopie, pewnie ktoś zwróci uwagę że nie ma jednego złącza na prawo od wtyczki ale w normalnym użytkowaniu nie jest potrzebne, problem ze zrzutem pojawi sie ponieważ dysk ma ATA password, jest wykrywany, ale nic nie zapisze się na dysku

 

problem z którym próbuję się teraz zmierzyć to jednak co innego, jak wsadzić do dekodera dysk większy bez konieczności łamania hasła dysku, za 2 lata 320GB to będzie pchełka dla normalnego uzytkowania, dekoder na pewno wykrywa co najmniej 1TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...