Skocz do zawartości
  • 0

Zestaw satelitarny FTA i usytuowanie anteny na bloku


mekosx
 Udostępnij

Pytanie

Witam serdecznie! A więc sprawa przedstawia się następująco: planuję złożyć sobie zestawik satelitarny, póki co wyłącznie do kanałów FTA, mam na ten zestaw ok 200-300zł, nie licząc dekodera, bo ten już posiadam w postaci karty TV do kompa, tylko na nim zamierzam oglądać TV. Chciałbym mieć zeza i odbierać sygnał z Astry i Hot Birda. Problemem nawet nie jest dobranie czaszy czy konwertera a usytuowanie anteny na bloku mieszkalnym. Planuję zrobić to w ten sposób:

aaaaaaaaaa.png

 

Na dishpointer.com wygląda to tak:

http://www.imagic.pl/files/view/11981/Screen%20shot%202010-08-28%20at%2012.45.17%20PM.png

http://www.imagic.pl/files/view/11981/Screen%20shot%202010-08-28%20at%2012.45.04%20PM.png

 

Czy mam w ogóle jakiekolwiek szanse zrobienia zeza w tym miejscu? Jakiej wielkości powinna być czasza aby odbierać kanały HD nawet w czasie burzy? No i jak przytwierdzić wysięgnik do ściany bloku? Bo nad betonem jest jeszcze kilka cm styropianu... Czy ma ktoś doświadczenia w tej kwestii? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Taniej i prościej będzie założyć antenę na dachu a ponadto bezpiecznie, zakładanie anteny 80 cm (taka by się przydała pod HD i zeza) na wysięgniku 100 cm jest złym pomysłem powiem nawet że bezsensownym, po pierwsze potrzebne było by bardzo solidne mocowanie z odciągami bo na czymś takim to się będzie kiwać no i samo to, gdyby podczas opadów śniegu przeciążony zestaw odpadł od ściany i spadł na kogoś, na coś to od razu kryminał, poza tym jak sobie wyobrażasz ustawianie anteny na takim drągu albo poprawny odbiór przy silnym wietrze jak to będzie się chwiało :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To wystosuj pismo że niech sami Ci maszt założą, a głupie tłumaczenie że nie ma miejsca - to dla zbycia petenta, z tych zdjęć wynika coś innego, nie daj się tak łatwo im zbyć, po pierwsze to nie jest antena nadawcza na którą musiał byś mieć certyfikaty i badanie emisji zakłóceń, po drugie przestudiuj dokładnie regulamin spółdzielni i sprawdź jakie mają obowiązki a na pewno znajdziesz że muszą dbać o lokatora sam kilkanaście lat temu walczyłem z :crazy: z mojej spółdzielni, w końcu chyba płacisz na fundusz remontowy, pogłówkuj a znajdziesz argumenty, problem to byś miał gdybyś był najemcą a nie właścicielem. Jednym słowem nie daj się tak łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jeszcze pytanie z innej beczki, czy gdybym na dachu postawił sobie dwie anteny - jedną kierunkową do DVB-T i satelitę, byłaby możliwość przesyłania obydwu sygnałów jednym kablem? Słyszałem o czymś takim jak zwrotnica antenowa, ale pojęcia nie mam jaka ta zwrotnica ewentualnie miałaby być.

Aha i czy taki uchwyt - Uchwyt do anteny wzmocniony MASZT SAT 100cm Qual, gdyby go przyczepić na śruby na wylot i jeszcze umocnić odciągami we wszystkie strony nie utrzymałby się nawet przy największych śnieżycach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już pisałem wcześniej, jak masz zamiar ustawić samą antenę a w niej skew konwertera, odpuść sobie ten temat bo zrobisz sobie albo komuś krzywdę jak ten twój drąg spadnie, nie mieszkasz w prywatnym domu gdzie możesz sobie robić "cuda na kiju", poza tym na pewno znajdzie się "dobra dusza" której takie ustrojstwo się nie spodoba a w tym przypadku nie śnieg a wiatr jest groźny. Sprawdź po prostu czy wszystkie wejścia na dach są zamykane na kłódkę zwykłą czy uniwersalną, jeśli uniwersalna to otwórz płaskoszczypami albo zrób kluczyk z rurki i instaluj na dachu tylko nic nie wierć w kominach a załóż obejmę kominową która dodatkowo wzmacnia komin a do niej maszt. Tylko zachowaj ostrożność jeśli nie masz zabezpieczeń (pas, linki asekuracyjnej). Jak zaczniesz chodzić po spółdzielniach to będą cię zawsze zbywać więc się nie daj tak łatwo a po fakcie raczej nic już nie mogą zrobić, budynek nie jest zabytkiem więc żadnej zgody konserwatorów mieć nie musisz a jak sprytnie to załatwisz to i tak nikt nie będzie wiedział. Poza tym masz argument że ściana bloku rzuca cień i musisz mieć antenę na dachu, poza tym możesz jeszcze argumentować to że masz internet przez satelitę a oni nie mogą ci ograniczać w żaden sposób dostępu do internetu a gadanie że osłabiasz murowany komin jest nieprawdziwe, po to pisałem żeby nie wiercić (bo wtedy będą mieli rację) ale stosuj obejmy i nie opieraj masztu o dach chyba że zastosujesz podkładkę sporo większą od przekroju rury z dość grubego kawałka blachy (pozbawisz ich następnego argumentu). Może być tak że są jakieś rury do mocowania masztów więc będziesz miał do czego swój przymocować i po kłopocie.

Masz tu przykład zwrotnicy http://www.hollex.pl/akcesoria/zwrotnice/794-zwrotnica-maximum i na końcu kabla zakładasz gniazdo końcowe które na powrót rozdzieli Ci sygnał sat i tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...