Skocz do zawartości
  • 0

Rozdzielenie Cyfry+ na pięć tunerów Pioneer BCT 1430


Andrze22
 Udostępnij

Pytanie

Witam mam u siebie na posesji w domu zrobiłem taką instalację:

http://obrazki.elektroda.net/98_1282669629.jpg

 

Dzięki tej instalacji na każdym telewizorze chciałem oglądać niezależnie kanały (na każdym co innego).

Mam 5 tunerów Pioneer BCT - 1430 i rozprowadzone wszędzie spliterem karty klienckie. Marka splitera to: ServerWireLink spliter przewodowy. Do servera podłączona jest karta Canal +. No i mam problem. Strasznie mi się wszystko wiesza, szarpie, w ogóle nic nie czyta lub wyskakuje włóż kartę abonęcką. Natomiast jeśli do któregokolwiek wyjścia z multiswitcha jest podłączony 1 dekoder z wsadzoną bezpośrednio kartą Cyfry do dekodera to gra bez zarzutu, a jak puszcze kartę przez Spliter na więcej niż jeden tuner to już robi się kicha. Spliter przetestowany na podobnej instalacji (inne tunery) i działa. czasza też prawidłowo ustawiona siła sygnału 69% - 75%. Dla większego poinformowania dodam że pożyczałem dwa tunery fergusona z podobnej sieci jak na moim schemacie i one u mnie śmigają.

Z nie potwierdzonych źródeł słyszałem właśnie że to właśnie problemy przez to że na wszystkich tunerach Pioneer BCT - 1430 jest oryginalny soft a trzeba wprowadzić jakieś modyfikacje (nie wiem czy nowszy, pirat, czy może jeszcze jakiś inny soft) . tylko że nie wiem skąd takie oprogramowanie dorwać. prosił bym o jakiś namiar na takie oprogramowanie lub o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Stawiał bym na zasilanie splitera z dekodera matka. Na jakim dekoderze masz uruchomiony spliter z kartą? Czy tez na Pioneerku?

Trzeba sprawdzić jaki jest to dokładnie typ! W nowszych dekoderach jest możliwość przestawienia częstotliwości lub zasilania modułu (+3 lub +5V)

Może problem jest właśnie po tej stronie?

Wymiana oprogramowania w Pioneerze nic Ci nie da. Pirat, alternatywny czy oryginalny - wszystkie mają zasilanie karty i modułu takie samo...

Nie mniej jednak... trzeba sprawdzić z jakim typem kart współpracują owe Pionery. Cyfra swojego czasu zmieniała zasilanie z 5V chyba na 3V (przy zmianie na Seca2.0 chyba to było)

Jaki masz wgrany soft w tych dekoderach? Podaj wersję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...