Skocz do zawartości

Wypalony piksel na ekranie LCD


fenixwlkp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Czy orientuje się ktoś czy wypalone dwa piksele na ekranie LCD telewizora to jest podstawa do reklamacji? Może mi to nie przeszkadza tak bardzo, ale irytuje mnie to, Chciałbym się poradzić was. Czekam na odp. nie wiem jak to sie fachowo nazywa, ale jeden jest czerwony i widac go tylko na czarnym tle, drugi niebieski i widac go przewaznie na białym tle .

 

thx za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tak miało by być ? przecież jeśli kupujesz coś nowego , to wymagasz chyba tego żeby sprzęt był bez jakichkolwiek wad. Przecież przykładowo idąc do sklepu z myślą kupna TV, to chyba oczekujesz nowego sprzętu a nie z wypalonymi Pixelami . czytałem kilka tematów na ten temat na innych forach, jeśli kupujesz TV LCD to lepiej sprawdzić go dokładnie w sklepie. Ja mogłem tak zrobić, żałuję, Przecież kupiłem NOWY TV . a nie z napisałem na półce sklepowej, TVLCD ... 2 WYPALONE PIXELE

 

I co nie zgodzisz się ze mną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś zdziałasz na podstawie rękojmi

Teraz rękojmia dotyczy tylko firm, dla osób prywatnych jest niezgodność towaru z umową. Prawie to samo, ale ważna jest przez 2 lata od zakupu, nie rok jak rękojmia.

 

A z niezgodnością z umową rzeczywiście można by było coś zdziałać (tyle że trzeba upierać się przy swoim). Towar jest niezgodny z umową, jeśli nie posiada cech, które się od niego normalnie wymaga. Monitory LCD mają to do siebie, że mogą w nich wystąpić badpixele, ale jeśli są one w jakimś widocznym miejscu i rzucają się w oczy, możesz stwierdzić, że uniemożliwiają ci korzystanie z monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ją chyba też stosować przy sprzedaży między dwoma osobami prywatnymi.

Sprzedaż konsumencka to sprzedaż rzeczy ruchomej osobie fizycznej, która nabywa tę rzecz w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą.

Ustawy która dotyczy niezgodności z umową nie stosuje się też przy sprzedaży energii elektrycznej, gazu i wody, chyba że sprzedawane one są w ograniczonej ilości (czyli w postaci baterii, w butlach gazowych i w butelkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...