Skocz do zawartości
  • 0

Czy krzywizna anteny może drastycznie pogorszyc odbiór tv?


cosik_ktosik
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Niedawno maszt z czaszą oderwał się od elewacji budynku. Antena lekko się sctentrowała. Przyjechał monter i "niby" ustawił. Nie mam wszystkich kanałów. Astra odbiera w miarę poprawnie. HB już gorzej. Czy jest jakiś sposób by polepszyć odbiór? Może samemu spróbować lekko pokręcić antenę? Monterowi nie wierzę, bo wydawał się jakiś "niepoprawny". No i wspomniał, że lepiej ustawić nie można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam, wcześniej pisałem o uszkodzeniu anteny. Ale odpowiedź z Waszej strony była marna. Czas na jej wymianę, bo nic nie da się oglądać. Chcę zakupić taki zestaw:

http://www.dipol.com.pl/zestaw_antenowy ... _A9610.htm

Zbliża się jesień. Czy przy dobrym ustawieniu nie będzie przerw w odbieraniu sygnału? Czy nie za mała ta antena, dobre konwertery? Zestaw musi dobrze działać przy kanałach HD. Nie chcę by podczas deszczu czy śniegu zanikał sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dipol ma markę i szajsu raczej nie sprzedają, opis do produktu jest jasny więc komentarz chyba zbędny. Konwerterów Maximum chyba też nie potrzeba zachwalać, 80 cm też w zupełności wystarczy tylko trzeba trochę uwagi poświęcić na precyzyjne ustawienie. Jeśli kiepsko to zrobisz to i tak będą kłopoty z odbiorem transponderów pracujących w S2 które nadają w HD.

Co do marnej odpowiedzi - niektórzy poczują się obrażeni i nie zdziw się następnym razem jak długo poczekasz na odpowiedź, wiadomo że antena ze zdeformowanym lustrem nadaje się jedynie na złom tym bardziej że dziś czasza kosztuje dużo poniżej 100 zł a ma kluczowe znaczenie dla dobrego odbioru więc sam widzisz jak to jest z przesadną oszczędnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale bzdura! To że dipol ma markę nie oznacza że szajs mu sie nie trafi. Tak się składa, że z Panami z rogu Górczewskiej i Prymasa współpracuje od dawna... Nie polecam anten ASC! A dlaczego?? Sami zerknijcie na tył czaszy!! Plastik??? W naszych warunkach pogodowych???

Przecież antena pracuje! Wygina się podczas silnych wiatrów, których... zwłaszcza ostatnio mało w Polsce nie mamy! Metalowa śruba w uchwycie wyrabia plastik, i ... antena rozregulowuje się!!! Zwłaszcza w tanich ASC dzieję się to bardzo szybko! Jak już kupować antenę, to tylko i wyłącznie z metalowym uchwytem na tyle! Triax TD80... powiedzmy! Plasti jest miękki... a w tych antenkach dość miękki, by po roku wzywać instalatora do korekty sygnału.

Mój Triax TD88 (100) stoi w ogrodzie od 2lat bez korekty ustawień! Dzięki takiemu czemu jak ASC mam... pracę... a Dipol, niestety, MUSI MIEĆ w ofercie ten szmelc, bo INNI MAJĄ, i jak by to wyglądało, gdyby ONI nie mieli???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Większość anten na rynku ma elementy plastikowe i wcale to ich nie dyskwalifikuje, każdą antenę raz w roku powinno się obejrzeć, dociągnąć śruby i obejmy jeśli są luzy, od czasu do czasu śruby przesmarować aby dały się w przyszłości odkręcić. Nawet stalowe z biegiem czasu poddadzą się a plastikowe jak pisałeś znacznie szybciej. Każda "da radę" jeśli się o nią dba, a co do DIPOLA zdania nie zmienię twierdzę że szajsu nie sprzedają, (owszem nic nie jest perfekcyjne coś "słabego" się przytrafi), ale widać za mało bywasz po sklepach w mniejszych miastach tam ludzie tyle nie zarabiają co w stolicy więc patrzą ile co kosztuje, tak że nie pisz mi że to bzdura tym bardziej jeśli towar jest gorszej jakości ale ma adekwatną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Montowane na życzenie klienta anteny Corab, Mabo i Famaval idą do rejestru (jak i wszystkie). Monitoruję wszystkie instalacje od 1994roku!

Famaval 80cm kosztuje około 65zł. Triax TD80 kosztuje od 89 do 99zł. Dziadowski konwerter single kosztuje w sklepach od 20 do 30zł... Dobrej klasy Inverto Black około 35-45zł... Powiedz mi kolego, gdzie tu jest aż tak drastyczna różnica??? Montowane Hirshmany, Triaxy i Coraby ze stalowym uchwytem itp. (przeze Mnie) pracują na dachach przez okres około 3,4 a nawet 5 lat bez awarii!! Przed chwilą sprawdziłem rejestr reklamacji z ostatniego roku! Reklamacje składają (100% ludzi!) tylko Ci, którzy... zakupili sprzęt antenowy w sklepikach za grosze. Dotyczy to konwerterów Sharp, NN, anten Mabo,Famaval, Corab. Jeśli klient posiada własny sprzęt instalacyjny, gwarancje otrzyma tylko i wyłącznie na instalację anteny do ściany! Nasze kołki, uchwyty, obejmy, odgromienie itp. I , mówiąc dalej... Jaka to jest oszczędność , jeśli jednej zimy konwerter wysiada (koszt wymiany z usługą 100zł), drugiej zimy cybanty puszczają (koszt regulacji 70-90zł) a po kolejnych miesiącach przewód kupiony w sklepie za 1zł metr (najczęściej ONYX) przepuszcza wilgoś do środka i woda z deszczu leci po kablu prosto w głowicę dekodera??? Gdzie tu jest oszczędność?? Po 3,4 latach używania pseudoZestawu wychodzi na to... że i tak klient musiał wymienić wszystko na inne! i koszt takiej isnatalacji przekracza o 100% koszt instalacji dobrej anteny już za pierwszym razem??

Zauważ kolego, że... wspomniana antena przez Autora wątku ma jeden cybant na śrubę 10mm! Triax TD ma dwa!!! cybanty na śrubę 13mm!!! Motylki do śmietnika, i zakładamy śruby samokontrujące 13mm i wierz mi, jeśli instalator wie co robi, to taka antena po 3,4 latach nadal stoi prosto w HotBirda!!!

 

Przykro mi, że... nie zgadzasz się z moją wersją, lecz... nadal podtrzymuję! Raz a dobrze!!

Różnica cenowa między np. Famavalem a Triaxem, lnb Sharpa a Inverto, kablem Triset 113PE a Onyxem... i typem złączek FF na końcu instalacji wynosi (przy 10metrach przewodu) około 90-100zł! Tyle trzeba zapłacić więcej, by mieć lepiej!! Moim zdaniem nie warto oszczędzać.

 

Kolejna rzecz... Sprzęt to 50% sukcesu. Kolejne 50% to ręka instalatora. Jak widzę (z życia) większość anten wisi na ścianach , dachach zamontowana bez sensu i najmnijeszej logiki! Bez najmniejszego zastanowienia się nad instalacją! Oby było! (tylko dziś)

Przykłądów jest tysiące, jak i pseudoMonterów. Szybko, kasa w portfel i niech klient dalej sie martwi! Ale, by ... znaleźć miejsce na instalację to juz czasu szkoda! Ale, by dobrać konkretny uchwyt... to mózgu mało! Baaa.... Nawet Fki się ostatnio montuje bez izolowania... i osłon! Antena o wadze kilku KG ze stalowym uchwytem na kołkach ze śrubą 10mm! Dobre...

Niektórym to sie nawet nie chce schować anteny za ścianę... Trzeba poznać budynek, popatrzeć jak owiewa go wiatr od tyłu i przodu...

Dzięki temu, nie będziemy widzieć np. pół anteny zza ściany patrząc na budynek! A co robi wiatr??? A se leci po ścianie i natrafia na przeszkodę , czyli wystającą antenę i ... co dalej? Ano naciska, naciska... aż w końcu antenka się przestawia...

Kolejny przykład... Antena zamontowana do czoła ściany (na wprost) ... Uchwyt powinien być jak najkrótszy, tym czasem 90% takich instalacji ma uchwyty tzw. BOCZNE , czy 60tki, 80tki... Instalator nie wie, że im dłuższy uchwyt tym więcej wibracji na końcu uchwytu i mniej stabilny sygnał? Widocznie ... nie wie...

Przykładów można mnożyć do potęgi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Komentarz super ale i tak nic się nie zmieni, powinieneś się cieszyć że tak jest bo masz robotę, gdyby wszystko było idealnie, to nawet nie mielibyśmy o czym pisać, ale są maniacy co muszą mieć złocone F-ki, kable podwójnie ekranowane itd. ... czyli full wypas a gdybyś poczytał więcej na forum to wiedziałbyś, że każdy chce tu własnym sumptem uruchomić lub poprawić sprzęt bez instalatora, kupowania większej anteny czy nowego kabla albo konwertera, a to po to żeby było taniej i po to by przekonać się jak sprzęt działa i jaki ewentualnie można kupić a jaki wcale nie nie występuje w "przyrodzie", bo wiadomo że ci co z tego żyją wcisną wszystko (więc trochę się podłożyłeś nickiem :lol2: ). Z resztą widzisz jak brzmi tytuł wątku, Ty wyrzuciłbyś taką antenę od razu bez zastanowienia, ktoś inny próbuje ją wykorzystać.... ale dość bo robimy OT i tylko czekać aż nasze posty wylądują w koszu. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie martw się. Administratorzy forum po latach moderowania mają co nieco w głowie więc, nie obrażą się na wypisane tu słówka! 99% osób przyzna mi rację. Chciał bym też , dopowiedzieć, że... owe forum nie jest dla Mnie miejscem na zdobycie potencjalnych klientów. Jestem tu tylko i wyłacznie z przyczyn czysto hobbystycznych, bo akurat, zawód ten... od lat jest moim hobby! Zapisałem się, by ... przede wszystkim pomagać. A pomoc... ma być , raczej rzetelna i fachowa, tak? Zapytanie brzmiało... Co sądzicie o tej antenie, więc, powiedziałem co o niej sądzę. Proszę też, na przyszłość, nie mylić pseudoMonterów z Instalatorem Hobbystą! To ... całkiem odrębne historie! Jedni sprzedają , montują na ilość, a dla drugich to pasja, i nie mogli by spać gdyby klient miał szatkownicę na ekranie. Tu nie chodzi o reklamę, szukanie chleba... itp. Forum fajne, lecz... nie fajne jest to, że 99% z Was użytkowników TVSAT popełnia ten sam błąd! Mianowicie dobór sprzętu...

Dlatego już tu jestem :D:D:D

By pomagać! Mało osób wie, że ...nawet głupi konwerter trzeba dopasować do czaszy! Często współpracuję z takimi gigantami jak Mezon w Kaniach, Wisat na Bemowie, Dipol czy ACME. Mam dostęp do sprzętu, mierników wartych po kilkanaście tysięcy zł. W swoim ogródku mam tylko kilka antenek :-) dlatego, mając to wszystko, jestem tu ... by pomagać... Zamontujemy, podłączymy, zmierzymy, sprawdzimy....

 

Wiem, wiem... najtaniej... Ma być najtaniej....

lecz z telewizją satelitarną, jest tak samo jak z samochodem...! Można jeździć na oponach Dębica dwa, trzy sezony... płacąc za te opony 800zł, no i mozna jeździć 4,5 sezonów płacąc 1000zł za Goodyear! Można śmigać dwa,trzy lata na łożyskach i klockach Frodo... za 230zł, no i można jeżdzić pięć, sześć lat na łożyskach Boscha za 320zł... Tak samo jest z antenami!! Można użerać się z Famavalem, Sharpem i kablem Onyx w sumie za 130zł, no i można mieś święty spokój z Triaxem, Inverto i Trisetem za 170zł...!!! Nie róbmy z Polski kraju czwartego świata! bo Tak nie jest...

I z jednym jeszcze kolega się myli.... bo, tak naprawdę, tylko i wyłącznie (oprę się na własnym przykładzie) w takich miastach jak np. Warszawa i bliskie okolice... ludzie inwestują w szmelc!!! Dziwne , nie??

W małych miejscowościach, oddalonych od Warszawy o np. 100, 130km... beznajmniejszego problemu idzie ludziom przetłumaczyć, że... tanie to szajs!

Właśnie, Ci najbiedniejsi, wiedzą... że RAZ A DOBRZE = TANIEJ!!

Wiesz, jak miło, bardzo miło odwiedza się rodzinę podczas instalacji, w której... dziadek już w drzwiach trąbi:

"ano syn poczytał w forum (ciekawe którym :-) i ano już kupiliśmy antenę . Trzeba tylko zainstalować"

Wchodzisz dalej i widzisz: Triax TD88(100), piekny Twin Inverto Black IDLP-40TWNL, śliczny stojak ocynkowany (tzw. nogi a nie łapa), no i nawet skromne 15metrów Triseta 113PE!

Inaczej ma się sprawa, do ... tych którym wszystko jedno... Zwłaszcza na terenie Warszawy....

Klient posiada dekoder Pace PvrHD w C+ (znamy selektywność i czułość owego sprzętu!!!) , mieszka na I pietrze, a antena ma być na 8 na dachu!

Dodatkowo chce mieć Astrę! No i oczywiście ma sprzęt kupiony i niczego nie chce! Rolka 100m Onyxa, Antenę Corab 72x68 i Monoblocka z rynku z naklejką SUPER HD 0.1dB I co o tym sądzić?? Na dodatek, po chwili słyszysz: za całość zapłaciłem 300zł to musi być dobre!

Wiem, wiem... Ludzie się boją! Takie słowa jak Instalator, Monter wywołują w naszym kraju Panikę! bo, od dawna jest tak... że pseudoInstalatorzy wyciskają ostatnie grosze z ludzi , przy czym sprzedają szajs wart kilka zł za cenę złota! Rekordziści w Warszawie za metr Onyxa chcą 2,80zł!!!! Średnia cena (gdy ludzi pytam ile płacili) to 2,00/metr!! Przewód Onyx (tutaj) w hurcie kosztuje 24,50zł za rolkę 100metrów , czyli 0,25zł metr!!!

dlatego, rozumiem, skąd ten brak zaufania...

No i po to tu jestem...

By pomagać! Bo myślę, że jeśli ... ktoś przeczyta moje posty, nie da się nabrać!!!! I o to tu chodzi... 1,78zł z metr... to się płaci w sklepie za Triset 113!!!

Famaval 80cm w hurtowni (W-wa) przy 10sztukach kosztuje 42,50zł! więc, jeśli instalator woła 100zł ... pokarzcie mu drzwi! bo za tyle, to Macie bez problemu Triaxa! Kończę swoje wypowiedzi, i tak jak wspomnaiłem... Na przyszłość drodzy koledzy... Nic na szybkiego. Przemyśl, pomyśl, przelicz, dopiero kupuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam kolegę po fachu :)

Zgadzam się z tym wywodem w zupełności, ja natomiast borykam się z "instalatorami" emerytowanymi górnikami w wieku 40 lat którzy zamontowali u szwagra antenę i już wszystko wiedzą. Tak samo ma się sprawa z "bezrobotnymi" którzy popsuli opinie wielu instalatorom.

Dziennie mam kilka telefonów w których jak ktoś usłyszy za montaż anteny satelitarnej kwotę 140 zł na dwuspadowym dachu bez stopnic, ław kominiarskich i innych wymaganych przez prawo rzeczy w nowym domu to dziękuje z miejsca bo ma ofertę za 70 zł.

Co oferuje taki pacjent... ano na miejscu okazuje się ze myślał ze jest drabina, ze jest prościej i kończy się to zamontowaniem anteny na elewacji na styropianie na kołkach 10 mm które ledwo ten styropian przebiły o porządnym zakotwiczeniu w murze nie mówiąc. Klient zgadza się na takie rozwiązania bo jest tanio, taniość ponad wszystko ! Nieważne ze za elewacje zapłacił ponad 30 tys, jest szczęśliwy ze znalazł [beep]a za 70 zł który w razie problemów nie odbierze telefonu a w ostateczności zmieni numer bo karta startowa to tylko kilka zł. Te 70 zł to pozorne 70 zł bo całą resztę dobija na cenie anteny, konwerterów single HD za 40 zł i przewodzie CCS stalowym po 2 zł/mb.

Realnie w kieszeni pozostaje mu więcej pieniędzy niż mi bo nie płaci Zusu, podatków, ubezpieczenia OC od wykonywanej pracy itd. Wielu takich klientów wraca do mnie i prosi o pomoc.... no cóż w biznesie to biznes poprawiam potem [beep]ny takiego magika.

Staram się uczciwie liczyć za sprzęt lecz nie zamierzam go sprzedawać po cenie hurtowej, narzut 20 % z dostawą do domu uważam za całkiem rozsądną cenę gdzie klient nie martwi się, nie biega po sklepach i jest narażony na złe dobranie sprzętu.

Nie będę pisał już nawet o inwestorach którzy budują swój dom i instalacje antenowe poprowadzili za rada Henia elektryka w tak tragicznej topologii.

Ludzie nie bójcie się pytać, to nic nie kosztuje, kosztuje jedynie rzetelnie wykonana praca na która dostajecie gwarancję i materiały do niej wykorzystane.

Lubie swoją robotę ale to nie znaczy ze mam pracować charytatywnie.

Tyle OT

 

Forum traktuje jako wymianę doświadczeń, czasami może uda mi się coś pomóc. Bardzo szanuje osoby które chcą zrobić coś samemu, ale tez trzeba wykazać zdrowy rozsądek i prostowanie anten które potem w - 30 stopniowym mrozie mogą odmówić posłuszeństwa z powodu naprężeń metalu mija się z celem. Potem często okazuje się że podczas trudnej pogody brak sygnału na słabszych transporderach w wyniku nieskutecznego zabiegu prostowania.

 

 

Pozdrawiam Mariusz Czajkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No witam Fachmena... :-)

Miło, że nie jestem sam...

Sprostuję z deka... Jeśli chodzi o marżę na sprzęcie to ... przecież logika sama podpowiada... Hurt jest dla Nas, detal dla Klienta.

Przecież, po owe 50anten trzeba do tego Olsztyna jechać... Paliwo kupić... itp. itd. Podatki też drogą nie chodzą... ZUS i reszta...

U Mnie marża wynosi od 22 do 30% ceny hurtowej... a i tak, jest o 40-45% końcowa cena mniejsza jak w sklepie. Chodzi mi tu właśnie o pseudo Heńków! Którzy, kupią na Wolumenie konwertery z wyprzedaży za 9zł sztuka a ludzi golą po 40zł gdy w sklepie, w detalu, kosztuje to 27zł!

Takich to tylko łapać i rozstrzelać... I jak taki SHARP 0,8dB pod naklejką (na naklejce 0,3dB) ma wytrzymać minus 30 zimą???

 

Druga sprawa , to ... złodzieje! Montuję klientowi w lutym Inverto Black (Twin) , po czasie zgłasza jakąś awarię, jadę... i się pytam, gdzie jest nasz konwerter??? A klient na to: Bo tu Był taki "Henio" i powiedział że zepsute...

No tak... Zabrał BLACKA a wcisnął Opticuma...

Przykładów można mnożyć do potęgi....

 

Ale rada na to jest.... :

 

"Kliencie drogi" "użytkowniku kochany..." JEŚLI W OGŁOSZENIU dot. usług instalcyjnych nie ma ADRESU, telefonu stacjonarnego... czy podobnych...

NIE DZWOŃ.... TAM....

Startery z numerami ostatnio PLAY za free rozdawał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...