Skocz do zawartości

Realny zasięg splitera Clone+ Home Edition 150


Kristofer78vakoss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinie na temat splitera bezprzewodowego Clone+ Home Edydion 150.

Mam zamiar zakupić ten model i przesyłać nim sygnał między budynkami ok 50m+1 ściana drewniana i 2 mur.

Zastanawiam się czy to będzie działać.

Producent deklaruje ok 150m zasięgu ale podchodzę do tego dość nieufnie.

Chętnie przyjmę jakieś porady , może ktoś używa tego modelu.

Ewentualnie może polecicie jakiś inny sprzęt.

Mile widziane jakieś propozycję jak to zrobić żeby to chciało chodzić.

A może lepiej połączyć kablem?

Czekam na porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150m to realnie nie realne.

100m to realna wartość ale na otwartej przestrzeni. Im więcej ścian tym słabszy będzie sygnał i na mniejsza odległość sięgnie. Te twoje 50m i 2 ściany betonowe oraz jedna drewniana to powiem ci że masz niewielkie szanse na powodzenie projektu. Zależy to jeszcze od grubości ścian im grubsza tym wiadomo co.

najlepiej jest zestaw pożyczyć od jakiegoś znajomego i sprawdzić czy działa aby sie nie pakowac w koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą testy chyba wszystkich bezprzewodowych splitterów będących na rynku.

Moja osobista klasyfikacja pod względem zasięgu od najmocniejszego wygląda tak:

1. RFLink600

2. RFLink150

3. Clone+150

4. divISO

5. SmartWi

W twoim przypadku jedynie RFLink600 moża dać radę (szansę oceniam na 70%, pozostałe na 0%).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest tak, że splitter Clone+ stał w odległości kilku metrów od dekoderów i już potrafił zanikać sygnał uprawnień powodując zakodowywanie obrazu kilka razy dziennie. Teraz stoi w niby gorszym miejscu, bo postawiłem go za grubą ścianą działową obok jednego dekodera za kupą sprzętu i działa perfekcyjnie - zero zwiech i 3/3 kreski zasięgu na obu odbiornikach. Nie tyle zasięg jest ważny co znalezienie dobrego miejsca na splitter gdzie nie będą mu przeszkadzały jakieś zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Posiadam router wifi i clone+ i niema żadnych zakłóceń.U mnie serwer clone+ leży na szafie.Do serwera są podłączone 2 tunery.Na pierwszym tunerze Pace HD PVR tzn. karcie są 3 kreski a na drugim tunerze DM 500 HD na karcie są 3 lub 2 kreski.DM 500HD stoi w drugim pokoju.Kiedyś sprawdzałem czy będzie zasięg na karcie Clone+ pomiędzy piętrami.Serwer był na pierwszym piętrze a karta była na parterze.W linii prostej karta była oddzielona od serwera o około 25 m.Na karcie była jedna kreska i odbiór był dobry tzn nic się nie zacinało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje do Clone+ pokazują się średnio co miesiąc.W listopadzie pokazało się kilka aktualizacji.Zawsze wgrywam najnowszą wersję i wszystko dobrze działa tzn. niema żadnych przycinek w obrazie.Program Clone+ Update zawsze sprawdza czy jest dostępna najnowsza wersja.U mnie Clone+ Update działa z Windowsem 7.Do aktualizacji serwer podłącza się przez usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jak masz jakieś urządzenia wifi to nawet 8metrów i ściana może być problemem. Jak nic nie zakłóca to realnie 2 ściany ceglane i 13metrów od serwera- Clone+ działa OK- czasami coś się zatnie ale baaaardzo rzadko. Przy betonowych stropach i ścianach zbrojonych nawet na 5 metrach są kłopoty.

Niestety splitter trzeba w danym miejscu przetestować i w razie problemów oddać sprzedawcy (trzeba się wstępnie dogadać)

Jak żółte diody zasięgu palą się dwie lub trzy na kartach to jest szansa, że będzie działał prawidłowo ale jak pali się jedna dioda i czasami p[beep]sa to raczej będzie przerywał. Serwer najlepiej postawić na środku i próbować ustawić w różnych pozycjach względem karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...