Skocz do zawartości
  • 0

Buczenie TV


michal123456
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Jesli jest jakis fachowiec od instalacji tv sat to prosze o porade

 

mianowicie podłączyłem sobie cyfrowy polsat i buczy mi delikatnie telewizor (nowy) nie ma tego przypadku kiedy odbieram z naziemnej anteny . Przy cyfrowym polsacie w zależności od kanału telewizor buczy mniej lub bardzie.

W internecie czytałem ze to od konwertera ale chcuiałem się poradzić właśnie jakiegos fachowca tutaj z forum.

Może ktos mi doradzi jak zlikwidować to buczenie (moze sa kable xle zarobione nie mam pojęcia ) proszę o porade

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To buczenie to nic innego jak gotowy sygnał wizyjny, dlatego od poziomów jasności poszczególnych kanałów efekt jest mniej lub bardziej zauważalny.

Najpierw trzeba sprawdzić czy wtyczka jest dociśnięta - ponieważ jeden z przewodów może nie stykać. Czy wtyczka i gniazdo są czyste - ponieważ po brudzie może nastąpić przebicie (przy czyszczeniu należy wyłączyć urządzenie - zwierając nieodpowiednie przewody można je uszkodzić). Poruszać kablem - ponieważ jeden z przewodów może przerywać.

 

Jak to nie pomoże to zawsze można kupić zupełnie nowy kabel Euro. Jeżeli po wymianie kabla efekt nie ustępuje, to jest to wewnętrzny problem tunera sat bądź telewizora i wątpię czy to da się łatwo naprawić. Zawsze można go oddać do serwisu w celu przeczyszcznia gniazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

U mnie (mam CP) też kiedyś telewizor buczał na jasnym obrazie, ale pomogła wymiana kabla EURO SCART. Na dodawanym kablu do dekodera telewizor buczy na jasnym obrazie, a zakupiłem na Allegro za 100 zł pewnej dobrej firmy i nie słychać buczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...