Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś oglądałem u rodziców na tym deku mecz na Polsacie Sport HD Lech-Borusia. Obraz żyleta, mocne nasycenie kolorów, wszystko mega wyraźne- czyli tak jak lubię. Powiem szczerze, że byłem pozytywnie zaskoczony. Dla ludzi zastanawiających się między nim ,a ESI-88 powiem, że jeśli dla kogoś głównym czynnikiem wyboru jest jakość obrazu, to HD5000 wypada tu lepiej. Miałem wcześniej Echostara 7400 HD i wg. mnie on również dawał obraz gorszej jakości. Miał jednak sporo plusów np. nigdy przez 2 lata się nie zawiesił, a czasami przez tydzień zapominałem go wyłączyć.

 

Zgadza się, jakość wczorajszego meczu była wystrzałowa! Tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można wiele powiedzieć o jakości obrazu nie porównując go równocześnie z dwóch dekoderów na identycznych TV stojących obok siebie. A to dlatego, że same transmisje znacznie różnią się jakością. Np wczoraj była świetnej jakości transmisja z Poznania, ale kilka dni temu oglądałem finał pucharu Włoch i ta transmisja wręcz nawet nie zasługiwała na miano HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też macie problemy z EPG?

U mnie na kanałach POLSAT HD, FOXLife HD, AXN HD nie ma EPG, na pozostałych jest.

Jak odłączę dekoder od sieci i podłączę to zaciągnie wszystko, ale po paru dniach na tych kanałach znika. Jest na to jakieś rozwiązanie?

Mam tak od ok. miesiąca, wcześniej przez ok. 8 m-cy wszystko było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki się pamięć nie zapełni innymi pozycjami z EPG masz EPG na każdym programie który go nadaję. Pomaga proste wyłączanie z zasilacza.

 

Wkrótce to zamulanie się EPG będzie reklamowane jako nowatorska opcja dekodera - "powiadamianie o konieczności przełączenia na tryb wysokiej energeoszczędność"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miło że POLSAT eliminuje swój kanał z EPG, a nie konkurencyjne :)

Ja używam tyllko listy ulubionych na której POLSAT HD jest na 3 miejsu, POSLAT SD nie mam w ogóle na tej liście.

Pomimo tak wysokiej pozycji na liście i częstego oglądania, to nie ma dla niego EPG, a dla innych kanałów jest (ponad 40 na liście ulubionych).

 

Ale co tu komentować, swego czasu na POLSAT HD pojawiało mi się czasami parę artefaktów i zakłóceń podczas oglądania, czego na żadnym innym kanale HD nigdy nie uświadczyłem.

Widać lubią sami siebie linczować ;)

 

P.S.

Przywróć ustawienia fabryczne to raczej bardzo drastyczne rozwiązanie, bo zdaje się że musiałbym układać listę ulubionych od nowa, nie wspominając o kanałach z drugiej satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to wynik małej pamięci a nie wadliwego oprogramowania, dekoder po prostu nie może wypełnić pamięci 7dniowym EPG, bo mu jej brakuje. Sprawa była zgłaszana wielokrotnie. Zgłoszenie przez iCOK dało mi odpowiedź żeby lepiej ustawić antenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podpisałem aneks na 15 miesięcy z wymianą dekodera z Echostar HDS-400E na HD 5000 i stwierdzam, że jakość obrazu z nowym HD 5000 jest gorsza niż na HDS-400E. Różnicę szczególnie widać na kanałach HD gdzie obraz jest mniej wyraźny. Na plus mogę jedynie zaliczyć własne listy kanałów i nic więcej. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kto wymienia dobry dekoder Echostar HDS 400e na [beep] prudukcji CPT. :|

Przeciez zawsze mogles przedluzyc umowe na starym dekoderze, nie musiales od razu wymieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat obraz HD5000 daje bardzo dobry. Porównując jego jakość do Echostara 7400HD wypada zdecydowanie lepiej, a HDS 400e jest stworzony na gorszych podzespołach. Może po prostu Twój telewizor źle "współpracuje" z tym sprzętem. Według mnie nie było w ofercie CP dekodera dającego lepszej jakości obraz niż HD5000... minus to to, że jakość obrazu to właściwie jego jedyny plus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja caly czas pisze o HDS 400e i CPT, to Ty czytaj ze zrozumieniem. ;)

Nie odpowiedziales na moje pytanie, skad wiesz ze HD 5000 ma lepsze podzespoly niz HDS 400e czy 7400HD. ?

Akurat obraz HD5000 daje bardzo dobry. Porównując jego jakość do Echostara 7400HD wypada zdecydowanie lepiej, a HDS 400e jest stworzony na gorszych podzespołach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię... Przeczytaj 10 razy to co napisałem zanim zadasz pytanie! Nie ma tam nic o tym, że HD5000 ma lepsze podzespoły o Echostarów, tylko, że 7400HD ma lepsze bebechy od HDS400e. O HD5000 powiedziałem tylko tyle, że daje lepszy obraz od Echostara 7400HD. I nie jest to równoznaczne z tym, że ma lepsze podzespoły. Wprost przeciwnie, jest dużo prostszy, ale wszystko zostało w tej prostocie tak dopasowane, że wyszedł bardzo dobrej jakości obraz.. Podobnie sytuacja ma się z ESI-88. Również wnętrze ma wykonane na lepszych podzespołach od HD5000, jednak obraz daje gorszej jakości. I zdecydowanie gorszy jest również w obsłudze. Dlatego, jeśli dla kogoś jakość obrazu jest najważniejszym warunkiem wyboru dekodera to w ofercie CP powinien zdecydować się na HD5000, który w tym aspekcie jest najlepszym sprzętem jaki kiedykolwiek oferowany był przez CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...