Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pogodę bym wyeliminował. Zadam kolejne pytania:

Czy wykorzystałeś kabel hdmi do podłączenia z TV?

Czy w menu dekodera ustawiona jest opcja 1080i,

Czy z twoim wzrokiem jest wszystko OK? (Jak zdejmę okulary to mi ryba czy oglądam kanał SD czy HD :))

 

Niewykluczone że marka odbiornika też ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jak był składy na bundeslige to na SD normalnie było widać a na HD takie rozmazane jakby. I tak samo loga eurosporty mają takie rozmazane na HD.

 

EDIT:

Ehhh :/ kolejny problem, czemu jak chce ręcznie programy znaleźć to mi pisze : Wystąpił błąd podczas instalacji?? Jak automatycznie to wszystko git, a tak to ten błąd i nie znajduje.

A ja nie chcę mieć 1000 kanałów tylko kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dziś miałem pierwszy raz ten dekoder we władaniu

miałem go komuś uruchomić, tyle że problemy były straszne

 

po 10 sekundach od pierwszego włączenia... dekoder się zawiesił

żeby móc jakiś kanał obejrzeć musiałem 5 razy (pięć) zresetować dekoder - powiem że większego szmelcu nie widziałem

do tego wykonanie tego modelu daje wiele do życzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra z wyszukiwaniem wszystko ok.

CSA niby obraz jest 1080i, bo w sumie na NGHD i tych przyrodniczych-naukowych kanałach to obraz w sumie jest tak jakby HD. Ale te uerosporty logo i wszystkie napisy jak są to mi się rozmazują a w obrazie żadnej różnicy nie ma. Chyba że coś z moim wzrokiem nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kompletnie nie wiem co to może być, na żadnym dekoderze nie widziałem takiego problemu, zawsze widać było że jest HD a nie SD, dotyczyło to także telewizorów HD ready

 

Eurosport ma większość audycji HD, SD są bardzo rzadkie. To telewizja niemiecka a nie polska, więc ściemy z jakością nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem HD 5000, i mam pytanie w związku z nim, mianowicie dekoder (TV) nie przełącza się automatycznie, tzn. włączam TV Samsung UE406500 i lecą kanały analogowe ze zbiorczej i gdy włączam dekoder wg. mnie TV powinien przełączyć się automatycznie na kanały z dekodera u mnie niestety nie . Trzeba wchodzić w menu i wybrać odpowiedni port HDMI pod który jest podłączony jest dekoder. TV i dekoder podłączony jest kablem HDMI. Na ECHOSTARZE 717 tak było (podłączony był EURO-EURO). Czego to może być wina kabla , ustawień, a może TV?????????? Pomóżcie .

Druga sprawa to telegazeta z tego co się dowiedziałem z forum to nie działa, czy coś się zmieniło w tej materii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizory z obsługą HDMI-CEC się przełączają się jeśli urządzenie (dekoder) obsługuje HDMI-CEC. Dekoder HD5000 nie obsługuje HDMI-CEC ani innych tym podobnych systemów. Teletekst również nie jest obsługiwany przez te dekodery. Aby uruchmić teletekst należy dekoder z TV podłączyć za pomocą SCART (euro-euro) i włączyć teletekst poprzez TV. Czyli najprościej podłączyć kabel HDMI i SCART jednocześnie i wybierać odpowiednie złącze na TV w zależności co chcemy oglądać kanały TV czy czytać teletekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie HDMI-CEC HD5000 próbuje wspierać ten standard bo na brytyjskich panasonikach wskakuje HDMI, niestety na większości polskich TV to nie działa, ponadto dekoderem HD5000 nie można sterować pilotem TV, a to jest główna zaleta HDMI-CEC

 

poza tym dołączam się do opini Samsunga 370 się nie wymienia, nawet na PVR bym nie polecał (raczej moduł+inny dekoder)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach w piątek padł mój wysłużony Echostar, pobiegłem więc szybko po nowy. Zadowolony wracałem do domu z nowym HD 5000. Po podłączeniu LG32LC2R z dekoderem przez HDMI i zmianie kanału dźwięk staje się niewyraźny taki szypiący. Co dziwne po wyłaczeniu i właczeniu TV dźwięk jest normalny do chwili zmiany programu. Po godzinie byłem ponownie w salonie i dostałem nowy dekoder. Sytuacja sie powtórzyła, wymieniłem kabel HDMI to samo, zmieniałem ustawienia TV to samo, natomiast na Eurozłaczu jest wszystko OK. Czyżby mój LG nie lubił sie z tym dekoderem. Jak na razie nie mogę sprawdzić dekodera na innym telewizorze. Może macie radę. Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...