Skocz do zawartości
  • 0

Dodanie do instalacji multiswitcha - moje wątpliwości


Mychu
 Udostępnij

Pytanie

witam,

mam pytanie odnośnie zastosowania Multiswitcha w mojej instalacji.

 

Mam następującą instalację:

1. konwerter Twin - dokładnie taki: http://www.telmor.pl/pl/offer/334

2. dwa kable

3. nbox recorder

4. Tuner Cyfry+ Strong 6880 z przelotką

 

Połączenie

1. jeden kabel od twina idzie do gniazda Ant 1 w nBoxie

2. drugi kabel od twina idzie do dekodera Cyfry+, następnie z przelotki idzie do gniazda Ant 2 w nBoxie

 

Niestety taka instalacja powoduje zakłócenia na linii nBox-Strong (bo w nBoxie jest cały czas napięcie na LNB). Z tego powodu pomyślałem o zakupie multiswitcha. Chodzi mi o multiswitch, do którego podłączę Twina bo nie mam możliwości dociągnięcia dwóch kolejnych kabli

 

Multswitch nad jakim się zastanawiam to: TechniSat Multiswitch Plus 3/8

multisw.jpg

 

 

Czy ten multiswitch sprawdzi się w moje instalacji? Czy dzięki niemu będę mógł podłączyć 2 niezależne dekodery ( a w przyszłości też trzeci) do mojego konwertera Twin?

 

Z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na universal twinie masz dwa niezależne wyjścia i na każdym pełne pasmo, ten switch na wejściu B obsługuje tylko polaryzację H (napięcie 18V)a na wejściu A tylko polaryzację V (napięcie 14v) a na trzecim wejściu masz gniazdo anteny naziemnej więc jest to urządzenie nietypowe, dla twoich celów skoro chcesz podłączyć jeszcze trzeci dekoder i tak musisz podciągnąć jeszcze jeden kabel a stosując klasyczny switch musisz i tak zmienić konwerter na quattro mieć do niego 4 kable (konwerter - switch 4 kable, a z switcha do odbiorników ilość zależną od ilości wyjść ze switcha) no i inny switch więc i tak taniej będzie nie stosować multiswitcha tylko konwerter quad i jednak pociągnąć ten dodatkowy przewód a nawet dwa - jeden dla stronaga, dwa dla nboxa i ten dodatkowy na trzeci tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...