Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

nikt nie odpowiada wiec musi być kabel skrosowany proszę o odpowiedz. co do tego dekodera to nadal stanowczo jest za cichy 10 kresek więcej niż inny dekoder i nawet na maksa zrobiona głośność tv nie powala.moim zdaniem brak jest w nim rozdzielenia sygnału na tv i zestaw kina domowego a każdy dekoder praktycznie to ma.po drugie wyłącznik sleep jest słaby powinno być tak jak na tv np;30, 45,60 ,75 ,100 min a nie zrobili od 4h ja usypiam przy tv w 30min a dekoder chodzi i chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez aktywacji karty za dużo nie sprawdzisz, ja mogłem tylko wyszukać kanały (bez oglądania), sprawdzić jakość/moc sygnału i zaktualizować oprogramowanie (co zrobiłem, a następnie dopiero aktywację). U Mnie zasilacz nie wydaje żadnych dźwięków.

Co do kabla, to mam normalny (żaden crosowany) i jest wszystko OK, natomiast jeśli chodzi o głośność, to rzeczywiście jest cichy (na kanałach TV, bo na niektórych radiach ryczy niesamowicie) w stosunku do innych dekoderów (poprzednio Pace pvr C+). Wyłączanie tzw. "sleep" mogli by dodać chociaż od 1 h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie jezeli bylo (przypuszczam, ze tak) , ale nie chce mi sie czytac calego watku. Jak u was z odbiorem naziemnej telewziji. U mnie przez tv odbiera zarowno paczke czeskich programow, jak i polskich bez zadnych zaklocen. Dekoder natomiast znajduje mi tylko czeskie programy. Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno przytaczać konkretne wątki, bo jest ich całkiem sporo, ale odnosząc się do informacji tam zawartych:

 

- Kabel do Ethernetu prosty czy krosowany, to zależy od urządzenia. Tuner spełnia funkcję urządenia końcowego (komputera) więc podłączając do switcha (np. tego w ruterze) potrzebny jest kabel prosty a do innego komputera albo np. punktu dostępowego kabel krosowany. Chyba, że urządzenie na drugim końcu ma "auto mdi/mdx", to wtedy dowolny kabel - tuner na pewno nie ma tego automatu.

 

- Doładowania ... Z tego co czytałem w wątku to powinna się pojawić w menu informacja o ważności doładowania i numerze konta - nie mam nic takiego, chociaż wszystkie kanały z listy tnk hd działają. Gdzieś jest napisane, że karta ważna do 28 lutego. A kiedy sprawdzam na stronie https://ssl.telewizjanakarte.pl/tnk_hd/ ... owania.php to wypisuje tam, że konto ważne do połowy maja. Znaczy, że dekoder jeszcze o tym nie wie? Zrobi się samo, czy mam dzwonić na infolinię?

 

- nPortal: Podpiąłem do sieci i działa nRadio oraz nPortal. Ale kiedy próbuję odtworzyć jakiś film z dostępnego tam onetu, to kończy się niczym albo gorzej - raz skończyło się twardym restartem sprzętu. Czy u was działają filmy w wiadomościach onetu? BTW: Czy ten nPortal kiedyś się rozbuduje? Zdaje się, że w początkach n-ki było tam youtube?

 

A poza tym to mój pierwszy tuner sat, więc pewnie nie wiem że coś działa nie tak jak trzeba i należałoby ponarzekać - jak dla mnie jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Panowie chciałbym wrócić do tematu poboru prądu przez tuner ADB 2850st...

Czytam w wielu miejscach , także i tuze pobiera 18w podczas pracy jak i standby...Czy to NADAL prawda?

 

Już tłumaczę o co chodzi z tym NADAL ;)

 

Na jednym z forum przeczytałem o aktualizacji softu wprowadzającej wyłączenie tunera po 4h bezczynności.

Czy mógłby to ktoś opisać- prawda/fałsz? I na czym owo WYŁĄCZENIE dokładnie polega?

 

Być może jest tak że owszem pobiera 18 W w standby ale tylko czasowo podczas szukania softu..... nie wiem, a strasznie mnie to gryzie :/

 

Jeżeli ktoś znajdzie czas i ochotę- proszę o jakąś szerszą odp nt zapotrzebowania na prąd tego tunera pod kątem domniemanego update softu... może ktoś szalał miernikiem po tym updacie.

 

Jeżeli wymagane [ nie wiem czy wolno ] podam link do tematu gdzie to znalazłem.

 

pozdrawiam serdecznie

elgato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o przemyślane zakupu, ponieważ nie sprawdzam towaru oryginalnie zapakowanego - nie otwieram go.

Towar przeszedł pozytywnie kontrolę celną. Został zapłacony VAT.

 

Tu nie będzie żadnej potyczki sądowej chyba że z producentem z Chin. Ostatnio dużo pojawiło się pędraków szczególnie Kingstona które wskazują 256GB a tak na prawde są to zwykłe 4GB z przeprogramowanym chipem. Tracą dane i w zasadzie można je wyrzucić do śmieci już po zakupie. Jeśli ktoś chce to może kupić ale jeśli nagra więcej niż 8GB to gratuluję.

 

Z drugiej strony ADB 2850ST wymagający 100GB może go łyknąć :) I jeśli wiemy ile naprawdę ma pojemności to możemy nagrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zastanawiam się nad zakupem tego tunera, ale mam obawy. Wiem, że jednocześnie nie działa HDMI i SCART jeśli chodzi o przesyłanie obrazu, ale moje wątpliwości dotyczą dźwięku.

Nie mam telewizora i nie zamierzam na razie go kupować. Chciałem podłączyć dekoder do Monitora po HDMI, ale dźwięk muszę puścić na wzmacniacz w stereo. Czytałem tu na forum, że niektórym przy podłączeniu obrazu po HDMI dźwięk idzie ze złącza Scart. Chciałem się jeszcze upewnić czy tak jest faktycznie i zadzwoniłem na infolinię TNK i usłyszałem, że nie ma takiej możliwości, a razem z HDMI dźwięk można przesyłać tylko po złączu optycznym, co u mnie odpada bo mam tylko stereo. I tu moja prośba czy ktoś mógłby sprawdzić i napisać jak jest naprawdę? Czy jeśli obraz idzie po HDMI to można dźwięk odbierać ze Scart czy nie?

 

Będę wdzięczny za przeprowadzenie testów i odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...