Skocz do zawartości

Dlaczego źle mi odbiera akurat Movies24?


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam odpowiedzi na pytanie: dlaczego źle mi odbiera akurat Movies24?

Odbieram tv TP z satelity od kilkunastu miesięcy, nigdy do tej pory nie miałem żadnych objawów złego odbioru, nawet w deszczu czy śniegu. Dopiero teraz, gdy tpsa udostępniło bezpłatnie Movies24 właśnie ten program odbieram źle - zaniki obrazu i dźwięku lub wręcz komunikat, że sygnał za słaby.

Pytałem infolinię tpsa - źle ustawiona antena. Nawet jeśli to słuszna diagnoza, to jak to wytłumaczyć, że pozostałe programy nadal odbieram bez zakłóceń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Movies24 nadaje z tp dość słabego. Ja mam wykupione pakiety i mam co jakiś czas problemy z odbiorem kanałów z tego transpondera.

Czyli na jednym satelicie mamy różnej mocy/jakości transpondery i różne pakiety tpsa są nadawane z różnych transponderów? A który jeszcze program może być nadawany z tego "słabszego" transpondera? Tak pytam, żeby ew. sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jest to słaby tp. (10.911 V) i na dzień dzisiejszy nadają tam następujące kanały TV: Animal Planet Zone Europa, ESPN Classic, HBO, HBO2, HBO Comedy, Disney XD, Jetix Play, Kino Polska, Movies24, Zone Club (w wykazie: Fine Living Network), Zone Reality, Zone Romantica, ESPN America, HBO HD. Tu jest wykaz: http://pl.kingofsat.net/pack-orangepl.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek ma TV z TP i wszystkie podstawowe kanały odbierają bardzo dobrze. Wyjątek to kanał Movies24. Pisze że jest za słaby sygnał. Wszedłem w ustawienia anteny i pokazuje że sygnał jest wystarczajacy. Zdziwiło mnie tylko to, że gdy przełączyłem na Astrę pokazało Mi sygnał jeszcze lepszy niż na Hotbirdzie a antena posiada tylko pojedynczy konwerter więc sygnału z Astry nie powinno być wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1. sprawdź czy nic ci nie przysłania widoczności - w dużym uproszczeniu w południe słońce nie może rzucać cienia na antenę

2. sprawdź ustawienie anteny

3. sprawdź kąt skrętu konwertera.

4. sprawdź jakość kabla, jeśli bardzo stary to wymień na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mialem ten sam problem, zresztą z 60 kanalami. Poprawiłem skręt i teraz Movies idzie jak brzytwa. Ustaw sobie "instalacja krok po kroku" tam można sprawdzić jakość sygnału dla dolnego, środkowego i najwyższego pasma. Jam miałem kichę na najwyższym pasmie i pomogło właśnie poprawa skrętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...