Skocz do zawartości
  • 0

problemy z odbiorem cyfry +


nagash
 Udostępnij

Pytanie

Witam !!!

 

Mam cyfre + od jakiegoś miesiąca. Używam talerza i konvertera po Polsacie cyfrowym i wszystko było OK ale jakieś 3 dni temu obraz na kanałach szczególnie canal+, canal+ film zmieniał się w wielkie piksele, obraz się zatrzymywał i zniekształcał. Następnie działo się tak z pozostałymi programami.

Jakość sygnał ustawiona na 3/4 (kolor pomarańczowy - wystarczający) lepiej się nie da. Nie odbierają mi kanały tj. canal, niektóre MTV i dużo innych. Nie mam pojęcia o co chodzi ? kabel odpada bo dzisiaj sprawdzałem. Podejrzenia padły na konverter, bo ma już kilka lat, czy mam wymienić go na nowy ?

Czy wiecie jak temu zaradzić ?? Nie mogę złapać lepszego sygnały anteny nawet z miernikiem. Przy takim ustawieniu to odbierają mi najlepiej TVN.

 

 

Proszę o Pomoc !!

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jakość sygnał ustawiona na 3/4 (kolor pomarańczowy - wystarczający) lepiej się nie da. Nie odbierają mi kanały tj. canal, niektóre MTV i dużo innych. Nie mam pojęcia o co chodzi ? kabel odpada bo dzisiaj sprawdzałem. Podejrzenia padły na konverter, bo ma już kilka lat, czy mam wymienić go na nowy ?

 

Jaki dekoder? Jaki kowerter? Jaka średnica anteny?

 

3/4 skali jakości zazwyczaj nie wystarcza do poprawnego odbioru, szczególnie kanałów HD (te wymagają paska zielonego i sygnału bliskiego pełni skali). To wszystko nomenklatura dla dekoderów dedykowanych.

 

Sprawdź "efki" - czy są poprawnie zarobione (częstym błędem jest wycinanie oplotu / ekranu), wszystkie połączenia i ewentualnie spróbuj wymienić kabel (jeżeli stary jest zabudowany to choćby tymczasowo - przez otwarte okno). Jeżeli to nie pomoże - wtedy proponuję sprawdzić tuner na innej antenie. Jeżeli na innej antenie będzie OK - najprawdopodobniej konwerter do wymiany + antena do ustawienia. Naturalnie ustawianie anteny należy przeprowadzić we wszystkich płaszczyznach (tzn. azymut, pochylenie czaszy, skręcenie konwertera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...