Skocz do zawartości
  • 0

Tuner HD + kino domowe bez HDMI = jakość HD pozostaje?


hecol
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

czy tylko zakup kina domowego z WEJŚCIEM i WYJŚCIEM HDMI gwarantuje zachowanie jakości obrazu HD?

 

 

Czy jeśli mam Tuner Full HD z wyjściem HDMI (Opticum 9500 HD) i TV Full HD z wejściami HDMI to obecnie jak mam podłączone tylko poprzez 1 kabel HDMI to mam jakość HDTV.

 

Czy jak bym kupił i zainstalował między tunerem HD a TV, amplituner kina domowego który ma WYJŚCIE HDMI, ale za to nie ma wejścia HDMI i trzeba podłączyć tuner HD innymi kablami niż HDMI, to czy jakość HD w przekazie do TV pozostaje ?

 

 

Chciałbym amplituner który ma zarówno wejście jak i wyjście HDMI, ale dziś szukam pare godzin to jest wiele tylko z wyjściami HDMI, ale bez wejścia (czyli bez kabla z tunera Opticum 9500 HD prosto przez HDMI). Są takie co mają też wejścia, ale aktualnie dla mnie za drogie jak na kino domowe bo powyżej 2.500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tylko po co przepłacać, zostawiasz połączenie po HDMI między tunerem a tv i masz jakość obrazu HD (jeśli nadawca emituje w HD), a dźwięk podłączasz - spinając tuner z kinem poprzez wyjście cyfrowe audio (można optycznym, można elektrycznym, w zależności od tunera lub kina) i masz dźwięk w DD a głośniki w tv można całkiem wyłączyć i korzystać tylko z głośników z zestawu. Mało tego, odpadnie Ci możliwy problem z HDCP, choć wcale tak nie musi być. Musisz się jedynie przyzwyczaić do korzystania z jeszcze jednego pilota ale są przecież piloty uniwersalne więc i to można obejść. Wybór jak zwykle należy do Ciebie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...