Skocz do zawartości

prosba o pomoc w ustawieniu karty i programu


zokel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taki problem kupilem karte Prof Revolution DVB-S2 7500 USB i zainstalowalem program dolaczony na cd DVB DREAM i teraz prosze o pomoc w kunfiguracji poniewaz przy wyszukiwaniu kanalow sygnal i poziom jest tyko przez 2sek i jakies kanaly wyszuka a pozniej sie traci i pisze brak sygnalu mam disqueqa astra hotbird a karte podlaczona do lapka , ponizej jego spec. i czy na tym lapku bedzie full hd po podlaczeniu do tv sharp full hd przez hdmi

 

 

Product Number

GQ206EA#AKD

 

Microprocessor

AMD Turion™ 64 X2 Mobile Technology TL-56 2x1,8GHz

Microprocessor Cache

512 KB + 512 KB Level 2 cache

Memory

2048 MB (2 x 1024 MB)

Video Graphics

NVIDIA® GeForce™ 8400M

Video Memory

Up to 383 MB (128 MB dedicated)

 

Hard Drive

120 GB (5400 rpm)

 

 

 

Display

15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen (1280 x 800)

 

Fax/Modem

High speed 56K modem

 

Network Card

 

 

 

Ethernet 10/100BT integrated network interface

 

Wireless Connectivity

 

 

 

802.11a/b/g WLAN

 

Bluetooth® wireless networking

 

Sound

 

 

 

Altec Lansing® speakers

 

3D Sound Blaster Pro compatible sound 16 bit integrated

 

Keyboard

 

 

 

101 key compatible keyboard

 

Pointing Device

 

 

 

Touch Pad with On/Off button and dedicated vertical Scroll Up/Down pad, volume control, mute buttons, 2 Quick Launch Buttons

 

PC Card Slots

 

 

 

·

One ExpressCard/54 slot (also supports ExpressCard/34)

 

External Ports

 

 

 

·

5-in-1 integrated Digital Media Reader for Secure Digital cards, MultiMedia cards, Memory Stick, Memory Stick Pro, or xD Picture cards

 

· 3 USB 2.0

 

· 1 HDMI connector

 

· 1 VGA port

 

· 1 RJ-11 modem connector

 

· 1 RJ-45 ethernet connector

 

· S-video TV out

 

· 2 headphones-out

 

· 1 mic-in

 

· 1 IEEE 1394

 

·

remote control infrared port (remote optional)

 

· cable docking connector

 

Dimensions

 

 

Power

· 90 W AC Power Adapter

·6-cell Lithium-Ion (Li-Ion) battery

What's In The Box

HP Mobile Remote Control

HP Pavilion webcam with stereo integrated microphones

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porty są USB 2.0, a reszta 7500 nie obchodzi, byleby była dobrze ustawiona antena ;)

 

Ustawiałeś DiSEqC w DVBDream? Przy pierwszym uruchamianiu programu pojawia się takie okienko, gdzie wybiera się Typ DiSEqC na v1.0 lub v2.0 i do Port 1 i Port 2 w tym oknie przypisuje się satelity zgodnie z tym, jak podłączony jest DiSEqC. Później te okno można z tego co pamiętam wywołać przez menu Opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę jeszcze tylko jedno - jakość :P

 

Nie bardzo w tym siedzę, ale w zasadzie jakość będzie taka - jaką ustawisz na wyjściu HDMI w laptopie. Zauważ, że HDMI podaje nie obraz kanałów TV, tylko ogólnie wszystko, co jest na laptopie - pulpit, programy etc. Rozdzielczość ustawiasz więc w samym systemie, a karta DVB nie ma do tego nic - obraz da taki, jaki będzie mogła. Wobec tego idąc dalej dla kanałów SD nastąpi de facto "upscal" do HD (jeśli ustawisz rozdzielczość w laptopie) już na poziomie samego komputera (załatwi to karta graficzna i system), a HD będą takie, jakie są. Pragnę też zauważyć, że na satelicie w Europie nie ma kanałów 1080p (po prostu nikt tak nie nadaje - 720p lub 1080i z HD do wyboru w zależności od nadawcy).

 

Jeśli ktoś tu może temat bardziej naświetlić, to zapraszam do dyskusji, ja oglądam na monitorze PC :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę się mylić w 100% ale HDMI powstało by wprowadzić zabezpieczenia co do legalności oglądanego materiału i jak kiedyś czytałem obniżyć jakość czy uniemożliwić uzyskanie obrazu bez naszej wiedzy

poza tym w takim standardzie przesyłu jest wszystko łącznie z dzwiękiem takie mix max jeden kabel i temat zamknięty

ale jak ktoś myśli uzyskać najwyższą jakość to wydaje mi się ze dżwięk puści oddzielnym kablem --- może to moje zboczenie bo ja wolę lepszy dżwięk niż obraz

poza tym złącze DVI ma leprze parametry a RGB (3 kabelki) nie powinno być gorsze

ciekaw jestem co odpiszecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zabezpieczeń masz rację, ale... tu mamy do czynienia z laptopem i on "nie wie" do czego jest używany - nie rozróżnia, czy po HDMI puszczamy obraz z pulpitu, czy kanał TV. Dlatego wydaje mi się, że w kwestii jakości, to po wbudowanym HDMI uda się wycisnąć maksymalne możliwości HDMI. Aczkolwiek przydałby się spec od komputerów w celu potwierdzenia, bądź zaprzeczenia temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - HDMI wyświetli wszystko, co poleci na wyjście cyfrowe karty graficznej, tak samo jak w przypadku DVI .Zresztą oba standardy sa kompatybilne, jeśli ktoś boi się, że zabezpieczenia w HDMI odbiją się na jakości (co jest nieprawdą :) ), możne zastosować przejściówkę DVI->HDMI.

RGB przesyła sygnał analogowy, a więc jest silnie uzależnione od stosowanego okablowania, choć na dobrych kablach będzie miało bardzo zbliżoną jakość do HDMI. FullHD uzyskamy w obu przypadkach. Morał z tego taki, że najlepiej podłączyć to przez HDMI i mieć spokój z kablami.

 

HDMI powstało też po to, aby ominąć ograniczenie w długości kabla DVI (max 5 metrów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...