Skocz do zawartości

Moduł Aston dwustrumieniowy.


rysiek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o pomoc. Może ktoś z Was wie co zrobić.

Kupiłem moduł Aston dwustrumieniowy do tunera Tvin Inverto 7000.

Po włożeniu do kieszeni-wchodzi bardzo ciężko-odbiornik go nie widział mimo że paliła się zielona lampka na obudowie modułu. Dopiero po mocnym wciśnięciu odbiornik go "zobaczył'.

Długo jednak nie pojawiał się TVP1.Wreszcie jest. Po przełączeniu na następny program długie oczekiwanie i jest. Ale po przełączeniu na TVN brak wizji-jest tylko fonia.Odbiornik w porównaniu z poprzednim modułem Reality Cam bardzo ale to bardzo spowolniał.PIP działa jak chce.Pojawia się komunikat "system kodowania w użyciu" -dokładnie tak jak przy użyciu modułu jednostrumieniowego.Jeśli się obraz pojawi to dłuższy czas jest zamrożony.W czasie włączonego PIP-a obraz główny też się zamraża.Nie ma przy tym charakterystycznych cegiełek jak przy problemach z sygnałem.W czasie działania obraz bardzo często się zamraża zwlaszcza na HBO. Po wejściu w menu modułu nic nie można zrobić bo odbiornik żada kodu PIN A ja nie wiem jaki.Próbowałem kilku ale bez skutku.W końcu po takich perturbacjach wyjąłem Astona a włożyłem Reality Cam i wszystko działa bez zastrzeżeń.

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsza sprawa - wersja softu w module. Jeśli poradzisz sobie z PIn-em to możesz ja podejrzeć, powinna byc również na pasku info tunera. Każda oprócz 2.14 może (nie musi) spowodować takie czary.

Dwustrumieniowość - oprócz modułu (masz dobry) musi ja obsługiwac jeszcze tuner. Z tego co wiem , Inverto tego nie robi (ale mogę sie mylić, jesli pojawił sie soft z updatem to mnie poprawcie). Stąd wniosek o sprawdzenie przed zakupem współpdziałania sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za podpowiedz.Zadałem w tej sprawie pytanie serwisowi. Czekam na odpowiedz.Niestety moduł działa jak chce. Raz jest dobrze a za chwile źle.Ostatnie nowe oprogramowanie było kilka dni temu.Wniosło kilka poprawek ale i kilka błedów.Poważną "wadą" Inverto jest brak strony internetowej. Ta która jest ,jest bardzo uboga i w dodatku w języku Holenderskim. Jest przykład jak Polski rynek "liczy" sie dla zagranicznych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dla wszystkich producentów.... Są wyjątki. A poważnie - koniecznie ustaw sie na astre, bodajze 12602 kanal Aston Download. Zrób update modułu (wejście w menu modułu, czasami w zależności od sprzętu robi sie automatycznie). Częśc problemów na pewno zniknie.

A importerem Inverto jest firma Ostrowski z Zielonej Góry, może oni Ci pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...