Skocz do zawartości
  • 0

moduł CI CP HD


skyminer1950
 Udostępnij

Pytanie

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Witam, plan jest taki :

antena corab 90

monoblock twin

moduł CI CP HD + karta

dekoder z twardym dyskiem oczwiście nie Polsatu

pytanie :

czy w ramach tego co oferuje karta będzie można oglądać jeden z programów a nagrywać inny ?

Po pierwsze dekoder musi mieć dwie głowice DVB-S aby móc niezależnie nagrywać dowolny program.

Po drugie mimo, że moduł CAM CP jest jedostrumieniowy, to są na rynku dekodery, które potrafią zapisać zakodowany strumień na dysku a następnie odkodować podczas odtwarzania z wykorzystaniem modułu CAM np. CP. Daje, to możliwość oglądania i nagrywania dowolnego programu. Wadą takiego rozwiązania jest organicznie czasu odtworzenia nagranego materiału, do momentu zmiany kluczy kodujących, zazwyczaj tydzień lub dwa tygodnie.

Pytanie podstawowe, jaki masz model odbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę się nie zgadzam z Tobą, nie musi mieć dwóch głowic w przypadku nagrywania z jednego transpondera przykładem są Fergusony lub Technomate, na Technomate można nagrywać 4 kanały równocześnie przy jednej głowicy ale z jednego transpondera pod warunkiem że karta jest umieszczona w czytniku tunera i wszystkie z nich (kanały) mogą być kodowane i na dysku zapisane są jako strumień niekodowany (3 zapisuje tuner, czwarty oglądany można zapisać poprzez component na zewnętrznej nagrywarce ) no i jeszcze tuner pod kanały HD powinien być S2 mpeg4 - to tylko jako ciekawostka bo rozpatrujemy polsat gdzie karta przypisana jest do jednostrumieniowego modułu CAM a klucze w każdej chwili się mogą zmienić więc rozwiązanie jest nieszczególne i nie przeniesiesz sobie nagrań na PC lub na płytę bo staną się bezużyteczne, więc to co wcześniej pisałem jest aktualne i zawsze zadziała, drugi sposób który podałeś - jak się uda ale też skuteczny choć mniej praktyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pisałem o niezależnym nagrywaniu a nie ograniczonym do jednego transpondera.Osobiście korzystam z Topfield 7710HD PVR z modułem między innymi CAM CP.W przypadku Polsatu jeśli chce się mieć pełną niezależność nagrywania dwóch kodowanych programów, niestety można korzystać wyłącznie z tunerów oferowanych w ramach oferty operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie i wyjaśniam skąd moje pytanie. Otóż postanowiłem zmiernić dekoder CP i zastanawiałem się nad wyborem polsatowskiego echostara HD PVR czy też może "niezależny" dwugłowicowy dekoder z modułem polsatu który jak już napisaliście jest jednostrumieniowy więć ograniczony. Chciałbym Dreamboxa 8000 HD PVR z twardym i napędem dvd ale pomimo spadku ceny euro jest nadal poza zasięgiem :( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...