Skocz do zawartości

Tuner sat. -> karta TV w komputerze


Rekomendowane odpowiedzi

@ CSA:

D-Sub w monitorze tylko jako dodatek do DVI-D. Wszelkie monitory bez DVI-D (lub DVI-I) omijam szerokim łukiem.

 

@Habuzia:

Ja też (tak jak @CSA) proponuję kartę tunera DVB-S (lub DVB-S + DVB-T) do komputera. Dobrze gdyby była to DVB-S2. Poczytaj w internecie o strimingu, daje on lepsze rezultaty niż capturing. Tym bardziej, że przy capturingu dużą rolę odgrywa też zastosowana przy nim kompresja (i jej parametry). Trzeba wiedzieć co jak poustawiać aby uzyskać ładny obraz. Przy strimingu ten problem nie występuje.

Tak samo też odradzam pomysły z zakupem karty przechwytującej (grabber) z wejściami cyfrowymi (typu miniDV, FireWire). W Twoim przypadku nie widzę zastosowania dla takiej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy tym tunerze zewnetrznym chyba rowniez musi byc wlaczony komputer?

Mam jeszcze jedno pytanie: gdy ogladam nagranie znajdujace sie na kompie (na monitorze jak i na telewizorze S-video-SCART) przy napisach koncowych w filmie rozmazuja sie one.Wyglada to tak jakby monitor mial maly czas reakcji z tym ze w polaczeniu komputera z telewizorem problem jest ten sam - napisow nie da sie odczytac.Czy problemem tu jest karta telewizyjna czy moze graficzna? ( Mam Winfast 7600 GS.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne czy zewnętrzy czy wewnętrzny, jeśli jest przeznaczony do pracy z komputerem - komputer musi być włączony. (Inaczej ma się sprawa z tunerami stacjonarnymi - te w ogóle nie potrzebują komputera.)

Rozmazane napisy to artefakty kompresji, zmień kodek lub spróbuj podnieść bitrate. Przy strimingu ten problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie o telewizor; Czy wszystkie CRT przycinaja obraz?Bo to moj drugi crt'ek ijest tak samo tznnie widac obrazu po wszystkich bokach:gora,dol,prawo,lewo.Natomiast jak sobie puszczam nagranie przez komputer i dopasuje dobrze towidac wszystko i widac spora roznice: logo kanalu jest mniejsze i dalej od brzegow ekranu.Jest na to jakas rada?

I czy wiecie moze jak zaprogramowac nagranie na konkretny czas-Ferguson 6900? W temacie tego tunera nikt mi nie odpisal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze własnie o takim ktory ma własne zasilanie i pracuje z samym monitorem lub można przegladajac neta właczyc tuner np. na siatkowa, lub na AV mam SAT A AV można sobie np DVD podłaczyc do S-VIDEO ale jakosc jest kiepska na s video akurat koszt około 90 zł, super sprawa za ta kase, telewizor to koszt 1000zł co najmniej. Jest jeszcze opcja monitor z wbudowanym tunerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie telewizorów: TAK. Jedne tv obcinają bardziej, inne tv obcinają mniej. Przeważnie obraz najbardziej obcinany jest z lewej strony. Natomiast z góry, z dołu i z prawej strony przeważnie obraz obcinany jest niewiele.

Ta biało-czarna ramka do okoła, którą na komputerach widać bez problemu, w telewizorach (CRT) nie powinna być wyświetlona.

2010040802.th.jpg

Pisze własnie o takim ktory ma własne zasilanie i pracuje z samym monitorem

Aaa... To się zgadza, nie zrozumiałem pytania kolegi @Habuzia.

Taki tuner pracuje bez komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...