Skocz do zawartości
  • 0

Jaki zestaw do N ??? Antena + konwerter


dwd23
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Zamówiłem sobie N'ke. Nbox recorder i teraz pojawił się problem. Potrzebuję kupić antenę i konwerter pod ten sprzęt. Nie wiem co wybrać, ważne żeby zestaw zamknął sie w max 200zł . Coś czytałem, gdzieś mi tam świta ale i tak wole porady specjalistów ;D

 

Dodam że chodzi o odbiór na jednym tunerze ( nagrywanie i oglądanie jednocześnie jesli to ma jakieś znaczenie)

 

Moze cos takiego :

MEGASAT TWIN LNB + TRIAX 80 CM GRAFITOWA

 

Dodam że interesuje mnie odbiór zarówno z Astry jak i HB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Antena może być, ale jeżeli chcesz odbierać zarówno Hot Birda 13 E, jak i Astrę 19,2 E + w tym samym czasie nagrywać jeden kanał, a inny oglądać, to konwerter nie może być to zwykły Twin, a Monoblock Twin, np. http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=1392. Ewentualnie 2 konwertery Twin + 2 przełączniki DiSeqC + uchwyt "zeza" + trochę kabla + wiedza jak to połączyć, ale nie wiem czy to się zamknie w przedziale 200 zł :roll:

 

W sumie, to może lepszy byłby taki zestaw: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=74&id=645 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdzałem ten zestaw : http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=74&id=645 i nie wygląda źle. Cena mi się podoba, tylko jedno pytanie. Jak z jakością anteny i konwertera ??? Wszystko będzie śmigało bez problemu ???

 

A i jeszcze jedno. Antena ma duże znaczenie ??? Widze no name - 85CM OFFSETOWA, GRAFITOWA - za 60 dyszkek. Takie parametry :

- Wymiary: 795x845 mm

- Materiał: Stal ocynkowana, malowana proszkowo

- Zysk: 37,65dB @ 11,5GHz; 38,55dB @ 12,75GHz

- Maksymalna średnica masztu: 60 mm

- Mocowanie konwertera: 40 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też może być. Tamtego Opticuma i zestaw podałem tylko jako przykład, a wybór zawsze należy do ciebie. Do tego Golden Interstara jeszcze jakaś antena 80 - 90 cm (choćby i ta antena Triaxa, którą podałeś w swoim pierwszym poście: TRIAX 80 CM GRAFITOWA), trochę kabla oraz złączki typu F i nie pozostaje nic poza montażem i ustawieniem anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.Podepnę się pod temat gdyż też stoję przed wyborem sprzętu do n-ki.W Hollex polecono mi antenę Triax TD88 + konwerter Inverto Black Ultra Twin i tu moje pytanie czy warto kupić ten zestaw czy tak samo dobrze spisze się podany przez Was zestaw: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=74&id=645 a jest 100zł tańszy.Jestem laikiem w tej kwestii i nie wiem czy warto dopłacić te 100zł czy nie ma to sensu.Zobaczę różnicę w jakości obrazu na lepszym zestawie czy raczej nie?Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Zobaczę różnicę w jakości obrazu na lepszym zestawie czy raczej nie?
Jakość sygnału może być nieco lepsza z tego droższego zestawu, ale na wskaźniku sygnału w tunerze. Ten droższy zestaw lepiej zda egzamin podczas oglądania kanałów w gorszych warunkach pogodowych, np. w chwili obfitego deszczu. W żadnym razie droższy zestaw nie przełoży się na jakość otrzymywanego obrazu w telewizorze. Również trudno mówić, że droższy zestaw satelitarny okaże się lepszy pod względem jego trwałości, bo równie dobrze tą zaletą może się okazać ten tańszy. Weź ten, który Forumowicze zaproponowali ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...