Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 100 / 200 - krótkie FAQ - poprawka


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najwyższy czas na poprawkę - soft 1.04B7 wyeliminował większość opisywanych problemów.

Temat z FAQ ma się ni jak do rzeczywistości :(

 

Propozycja zmienionego punktu 3 i 4

 

3) Czy Ariva działa stabilnie i się nie psuje?

 

Każdy tuner może się zepsuć. Co do stabilności, to tu sprawa jest ciekawa. Pierwsze softy były bardzo stabilne, mi tuner przez miesiąc nie zawiesił się ani razu. Jedyną niedogodnością było to, że niektóre funkcje nie działały idealnie, np. time shift działał tylko na kanałach niekodowanych. Soft 1.02.B9 był bardzo stabilny, tuner nie zawieszał się i nie przycinały się kanały na transponderze 10719. Ale Ferguson postanowił ulepszyć soft i dodać nowe funkcje. A co się polepszy, to się [beep]. W myśl tej zasady dodali kilka nowych funkcji (pełny time shift, fajne epg pod klawiszem "i", automatyczne bezpieczne odłączanie dysku USB), ale przy okazji zepsuli to i owo - najpierw były słynne resety na niektórych kanałach, a później rwanie obrazu na kanałach z tp 10719. W marcu opublikowano jednak oprogramowanie 1.04B7, które usunęło większość niedogodności. Jest to stabilna wersja, tuner nie zawiesza się i nie przycina na żadnym kanale. Dodatkowo odbiornik uzyskał nową funkcjonalność jak obsługa plików flac , wybór źródła dekodowania kanału pod klawiszem EDIT, czy możliwość przyblokowania komunikatów generowanych przez moduły CAM.

 

4) A jak jest ze splitterami?

Mogę z czystym sumieniem polecić przewodowy splitter Small III - używam od ponad miesiąca, działa doskonale bez żadnych zacięć.

W oprogramowaniu dodano funkcję "Card initial clock" Domyślnie jest ustawiona na 6MHz co powoduje czasem problemy zwłaszcza ze starszymi modelami spliterrów. Zmiana tej wartości na 3,6MHz rozwiązuje problem i większość dostępnych na rynku splitterów działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisz ze nie dziala poprawnie epg ( duzo osob ma modul polsatu i brak na niektorych tp) i modul ( conax) + karta ( mtv ale jest jeszcze 1 ale ona juz malo wazna) nie dziala poprawnie timer ( tuner wiecznie wlaczony) i nie nagrywa dodatkowych sciezek jezykowych to wazne dla nowego nabywcy ktory potem bedzie mial pretensje ze wybral cos co nie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG - w miarę poprawnie działa - tylko wolno... wystarczy poczekać na danym kanale i po chwili jest wszystko...

 

Co do nagrywania ścieżek audio do nie do końca masz rację ...

Instrukcja obsługi - strona 39 "przycisk AUDIO" masz wyraźnie napisane jak to działa !!!

 

Przykład TVN 7 nagrywa i odtwarza z nagrania i stereo i ac3 (obie ścieżki).

Ale np. na MTV HD już tylko odtwarza z nagrania tą ścieżkę która była włączona w trakcie nagrywania ...

 

Więc to chyba nie do końca jest problem - tylko takie rozwiązanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś napisałem ten FAQ, ale to było dawno i faktycznie update by się przydał. Admin zablokował wątek, więc na razie nic nie da się zmienić, ale jak ktoś ma chęć, to niech napisze nowy FAQ zaktualizowany do softy 1.04.B7. Polsatu nigdy nie miałem, więc jak ktoś miał możliwość przetestowania, jak w Arivie chodzi moduł i czy nie gryzie się z innymi kartami, też warto dopisać. Ale ścieżki dźwiękowe na C+, C+ Film HD i Ale Kino nagrywają mi się wszystkie, więc może proszę o sprecyzowanie, na których kanał tak się nie dzieje.

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie dodatkowych ścieżek dźwiękowych może być problemem, gdyż zdarza się, że scieżki są kodowane z innym kluczem i mogą się nagrać, jako zakodowane. Jednak zauważyłem ciekawą zależność na kanale Canal+ Film (z pakietu C+). Mianowicie tam są nadawane trzy ścieżki dźwiękowe: polska (MPEG), oryginalna (MPEG) oraz oryginalna AC3. Na początku poprawnie nagrywały mi się dwie pierwsze, trzecia była nieczytelna. Jednak spróbowałem ustawić na tym kanale trzecią ścieżkę, jako aktywną i od tej pory mam poprawnie nagrane trzy ścieżki. Mozliwe, że ta reguła obowiązuje na każdym kanale nadającym dźwięk wielościeżkowy. I jeszcze jedno: w opcjach DVR należy właczyć tryb TS.

 

Jesli zaś chodzi o timer. To, że tuner pozostaje właczony nie traktowałbym jako błędu działania timera. Po prostu programisci Fergusona doszli prawdopodobnie do wniosku, że takie zachowanie jest bardzoj sensowne. Przyznam, że mnie to osobiscie nie pasuje, ale cóż. Faktem jest, że na tym forum ktoś miał własnie pretensje o to, ze tuner po nagraniu się wyłącza. Mozliwe, że zgłosił to nawet do Fergusona i mamy efekt. Jak widać, każdemu pasuje co innego. Moim zdaniem tuner powinien pamietac w jakim był stanie, gdy zaczynał nagrywanie.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną nową rzecz zauważyłem w nowym sofcie :o

 

Działa zarówno przy TimeShift jak i przy odtwarzaniu nagrań.

Dwukrotne naciśnięcie PAUSE (tak w miarę szybko) włącza spowolnione oglądanie tzw. klatka po klatce!

Jak już jesteśmy w trybie Step Step%20Forward%20Normal.png

- kolejne naciśnięcia PAUSE przesuwają nas w przód o jedną klatkę.

- przytrzymanie PAUSE - daje efekt zwolnionego tempa :)

 

 

Niby nic a cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...