Skocz do zawartości

Odstąpienie od umowy


martinezG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

 

Mam pytanie związane z odstąpieniem od umowy z Cyfrowym Polsatem.

 

Założyłem ich usługe we wtorek i wziąłem dekoder Echostar, razem z pakietem familijnym i relax mix. Chciałbym jednak zrezygnować z ich usług i przed podpisaniem umowy przeczytałem w niej że mogę w terminie 10 dni od jej podpisania od niej odstąpić (dodam że polsat zakładałem u dystrybutora). Czytając wątek dotyczący odstępowania od umowy trochę się wystraszyłem bo przeczytalem tam że prawo to przysługuje tylko do umów zawieranych na odległość. Ale znowu w umowie nie ma nic takiego napisane!

Mam pytanie czy mogę odstąpić od niej?

 

Jeśli tak to jakie dokumenty i pismo muszę przesłać do ich siedziby w Warszawie (czy muszę przesyłać oryginał czy kopię umowwy)? I kiedy odesłać dekoder- po otrzymaniu odpowiedzi czy od razu z pismem?

 

Pozdrawiam i zgóry dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby odstapic od umowy musisz wyslac pismo do CP (najlepiej poleconym) z informacja ze odstepujesz od umowy zawartej dnia... W pismie umieszczasz swoje dane osobowe: imie, nazwisko, adres zameldowania, nr PESEL (wazne!) oraz CZYTELNY, ODRECZNY podpis. Pamietaj, ze liczy sie data stempla pocztowego- lepiej niech bedzie wyrazna;) Po wyslaniu pisma oczekujesz na korespondencje zwrotna, bedzie tam inf. gdzie nalezy odeslac dekoder-wysylasz do W-wy na swoj koszt. Pozniej czekasz na kase za sprzet.

 

P.S.

Juz o tym gdzies pisalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić w wypadku gdybym chciał zmniejszyć pakiet- z familijnego + relax mix za 49,80zł na sam familijny za 35zł? Czy też muszę odsyłać dekoder i podpisywać nową umowę?

 

Mieszkam w małej miejscowości i do dystrybutora mam gdzieś 60km więc chciałbym was prosić o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić w wypadku gdybym chciał zmniejszyć pakiet- z familijnego + relax mix za 49,80zł na sam familijny za 35zł? Czy też muszę odsyłać dekoder i podpisywać nową umowę?

 

Mieszkam w małej miejscowości i do dystrybutora mam gdzieś 60km więc chciałbym was prosić o podpowiedź.

 

Aktualne umowy nie przewiduja mozliwosci wypowiedzenia P. Relax Mix. przy zakupie dekodera zdecydowales sie na okreslony wariant - i tak pozostanie, nie zmniejszysz sobie pakietu ( co innego gdybys chial podwyzszyc, ale w twoim przypadku wyzej sie nie da :wink: ) najlepiej zadzwon na infolinie - tam ci wszystko wyjasnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...