Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200 nie wstaje po wgraniu listy kanałów.


Sanney
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój ferguson ariva działał elegancko przez 3 miesiące do dzisiaj. Cyfra + zmieniła 1 kanał i chciałem wgrać z pendrive liste kanałów, Noi zaczęłem wgrywać nie wiem czy jakiegoś błedu nie popełniłem, wgrała się lista normalnie zresetował dekoder się, później nastąpiło ponowne uruchomienie dekodera i już nie wstał na wyświetlaczu co chwile pojawia się napis. Welcome a później cos takieog jak Tre albo Try trudno odczytac. Czy jest możliwość postawienia go za pomocą kabla rs 232?? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program do ściągnięcia tu :

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... ariva-200/

ArivaUpgrade

Jeśli nie masz portu, to... najprościej iść do znajomego, który ma jeszcze jakiś stary komputer.

Można kupić kartę z portem RS232, ale to już koszty...

Dla pewności sprawdź swoją płytę, bo niektóre płyty mają port rs232, ale nie widoczny na zewnątrz. Znaczy śledzia do płyty trzeba podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać dokładny model tego kabla? :) Bo słyszałem że wiele kabli ma problemy z tym usb. Kupię taki sam i zabieram się do naprawy.

Tutaj masz jaki kabel (przejściówka) z USB na RS232 jest polecana przez producenta:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... ornik.html.

Od siebie dodam, że u mnie działa z laptopem i raz już podnosiłem tuner po wgraniu nieprawidłowej (nie kompatybilnej) listy.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Dzięki pomocy Andrzeja13 i Babka_Kiepska Postawiłem fergusona na nogi. Wgrałem najnowszego softa, wszystko działa bardzo dobrze. kilka rzeczy sie pozmieniało na nowym sofcie ale na lepsze. Czy nie przejmować się tym napisem na wyświetlaczu dekodera Tyt czy cos takiego? który sie pokazuje po napisie WELCOME potem TYT. ?? Nie padnie dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...