Skocz do zawartości
  • 0

problemy z nagrywaniem


kowal1205
 Udostępnij

Pytanie

Mam pytanie które może nie do końca jest zwiazane z tv sat niemniej jednak trochę ma z tym coś wspólnego.

Jestem posiadaczem tel samsung lcd i odbieram tel kablową z sygnałem cyfrowym poprzez moduł CI. Do telewizora mam podłączoną nagrywarkę DVD po złączu HDMI. Moje pytanie brzmi jak wyizolowac sygnał cyfrowy aby było można z niego nagrywać programy w lepszej jakości niż po analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sygnał HDMI jest chroniony za pomocą protokołu HDCP aby uniemożliwić kopiowanie materiałów HD lub FullHD. Pozostaje więc tylko nagrywać sygnał korzystając z wyjść analogowych czyli component, composite lub RGB, najlepszą jakość uzyskasz przy połączeniu component które też pozwala uzyskać wysoką rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdź jeszcze w instrukcji obsługi sprzętu jak się ma równoczesne użycie złącza HDMI i złącz analogowych, najczęściej jest tak że jeśli uaktywnione jest złącze CVBS (composit) to działa component (to Cię nie interesuje), jeśli uaktywnione jest RGB to component nie działa (ta opcja Cię interesuje). Wtedy użyj pełnego kabla SCART najlepiej z ekranowaniem każdego toru, podłącz go do odpowiedniego gniazda nagrywarki i w menu nagrywarki odszukaj opcję która pozwoli nagrywać sygnał po RGB (nie każde złącze w zestawie gniazd nagrywarki musi akceptować sygnał RGB). To powinno zadziałać i po RGB będzie zdecydowanie lepsza jakość niż po CVBS. To nie będzie Cię nic kosztować o ile masz odpowiedni kabel SCART. Może się zdarzyć że w Twoim sprzęcie zastosowano zabezpieczenie które kompletnie uniemożliwia z korzystania z wyjść analogowych jeśli używane jest HDMI ale wtedy możesz zastosować coś takiego http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=123&id=1577 tylko że tu już trzeba zainwestować no i nie masz gwarancji że to Ci pomoże ale cóż, może ktoś ze znajomych posiada taki przewód i sprawdzisz przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...