Skocz do zawartości
  • 0

Odpowiedni konwerter


czarus9999
 Udostępnij

Pytanie

Witam, chciałbym się spytać Państwa jaki konwerter kupić do odbioru HotBirda i Astry?

Otóż czytałem co nieco i widziałem konwerter typu monoblock i właśnie on miał wbudowany przełącznik DiSEqC.

Ale czytałem też, że jeżeli jest mniejsza antena czy coś, to lepiej zakupić 2 konwertery osobno + osobno zakup przełącznika DiSEqC. Jak Państwo myślą?

Podam jeszcze do informacji, że posiadam antenę satelitarną jeszcze za czasów analogu, i ma średnicę 80, albo 85 cm (ostatnio ją zdjąłem i zobaczyłem,że konwerter jest firmy Grundig, ale idzie on do wymiany, bo potrzebny mi TWIN). Dekoder od Cyfrowego Polsatu echostar dsb 616.

Chciałbym dodać też, że chciałbym zamówić konwerter typu Twin, bo chce rozprowadzić sygnał na górę i na dół w domku na 2 tunery i właśnie chciałem Państwa się spytać jaki konwerter będzie praktyczniejszy?

 

A co do przełącznika DiSEqC, to jeżeli jest konwerter typu monoblock, to będzie to na zasadzie takiej, że znajdzie mi programy z Astry + HOtBirda?? I przełącznika nie będę musiał kupować?

Kiedyś jak wujek miał jeszcze analoga, to miał 2 konwertery osobno, i miał taki przełącznik ręczny, do którego musiał podchodzić i zmieniał z HotBirda na Astrę i odwrotnie... A ja właśnie chciałbym uprościć sobie życie i chciałbym żeby od razu była Astra + Hotbird.

 

Z góry dziękuje za pomoc i za odpowiedzi :)

Jeżeli coś napisałem nie tak, albo Państwo chcieli by wiedzieć dokładniej to postaram się napisać :)

 

Pozdrawiam : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Anonymous

Osobiście proponuje wersję z dwoma konwerterami. Jeśli sygnał z HotBirda i Astry ma iść do dwóch tunerów to należy kupić dwa konwertery Twin i jeden przełącznik, np. ten. Przystosowany do prawidłowego przełączania konwerterów Twin. Trzeba też dokupić jakiś uchwyt do drugiego konwertera.

 

Jednak jeśli zdecydujesz się na konwerter monoblock to wszystko będzie przełączało się automatycznie. Tak samo jak w wersji z dwoma konwerterami. Nigdzie nie trzeba chodzić i niczego nie trzeba przełączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...