Skocz do zawartości

Ferguson ARIVA i problem z zewnętrznym dyskiem


Jan Kolwaski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem z podłączeniem zewnętrznego dysku do fergusona arivy 100 i 200.

 

testowałem 1tb seagate 3,5'' z dwiema partycjami i wszystko działa jak należy, tunery dysk wykrywają i wszystko hula.

 

nastepnie testowałem Dysk WD My Book Essential, 3.5'', 1TB, USB 2.0, czarny( WDBAAF0010HBK-EESN ) , przy podłączeniu do komputera wszystko dziala prawidłow z dyskiem, natomiast gdy dysk ten podłączam do fergusona ten nic nie wykrywa tak jakby wogole nie był podłączony.

testowalem na różnych kablach, z różnymi systemami plików i różnymi wielkościami partycji, nic to nie daje

 

wyczytałem że dysk ten ma sprzętowe szyfrowanie danych może to jest powód tych problemow

 

jeśli ktoś miał podobny problem proszę o info jak odłączyć takie szyfrowanie danych tak żeby ferguson wykrywał go bez żadnych problemów

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do A200 mam podłączony WD 320 Gb, 2,5" (WDBAAR3200ABK)

Działa bez żadnego problemu.

 

Uzbrój się w cierpliwość i przejrzyj wątek A200.

Tam polecane były dyski serii S2 2,5" Samsung, ktoś zgłaszał problem dotyczący dysku Transcend 320 Gb, 2,5"

 

Wg mojej opinii lepiej zainwestować w znaną i tzw. pewną markę, np. WD albo Seagate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywania na co? Kabel HDMI łaczy jedynie tuner z TV lub amplitunerem i nie ma wpływu na to, co nagrywa się na podłączony do Arivy dysk. Poza tym to nie kabel, ale urządzenia mają układy HDCP. Kabel jedynie przesyła sygnał.

 

Ciekawe, gdzie nam się podział autor wątku? Zadał pytanie, ponaglił i od tygodnia chyba nie zaglądał... :?:

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podlaczony do Arivy dysk 1,5 Tb Verbatim 3,5 cala z osobnym zasilaniem i niemam zadnych problemow z dyskiem mam jedna partycje NTFS

 

Ciekawy news.

Na stronie Fergusona jest napisane, że bezproblemowo powinien obsłużyć 1 Tb.

Wydaje mi się, że wcześniej było pisane o max 750 Gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywania na co? Kabel HDMI łaczy jedynie tuner z TV lub amplitunerem i nie ma wpływu na to, co nagrywa się na podłączony do Arivy dysk. Poza tym to nie kabel, ale urządzenia mają układy HDCP. Kabel jedynie przesyła sygnał.

 

Ciekawe, gdzie nam się podział autor wątku? Zadał pytanie, ponaglił i od tygodnia chyba nie zaglądał... :?:

 

ArtS :smile:

 

Czyli na dysk w Arivie nagram bez problemy a jak mam kupioną nagrywarkę to na nią już nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z podłączeniem zewnętrznego dysku do fergusona arivy 100 i 200.

nastepnie testowałem Dysk WD My Book Essential, 3.5'', 1TB, USB 2.0, czarny( WDBAAF0010HBK-EESN ) , przy podłączeniu do komputera wszystko dziala prawidłow z dyskiem, natomiast gdy dysk ten podłączam do fergusona ten nic nie wykrywa tak jakby wogole nie był podłączony

 

 

Jest informacja na ten temat na stronie producenta:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... book-.html

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...