Skocz do zawartości

NETIA Warszawa - net przez modem analogowy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

W związku z oszustwami jakie praktykuje Aster na terenie Warszawy (naciąganie klientów itp.) postanowiłem rozwiązać umowę...

Sami zobaczcie screena... Ponad 600zł za neta niby 4MB za 3 miesiące!!!! Takie faktury dostaję, i nie wiem skąd oni cennik wzięli!

Postanowiłem zerknąć co ma konkurencja...

i przystałem na Netii! Obsługa w porównaniu z Asterem, niebo a ziemia...

Pani poinformowała Mnie, że są trzy pakiety... 4MB za 49zł, 8MB za 59zł

Na razie wybrałem ten za 49zł...

Dziwi mnie tylko, to, że NETIA podczas instalacji rozdaje modemy analogowe... i całość jedzie po łączu telefonicznym...

Zaproponowali mi modem za 19zł, ale,,, że mam laptopa, i obok sieciówki jest modem, doszliśmy do wniosku że nie jest On potrzebny...

I teraz, pytanie... Czy 4MBity lub 8MBitów może iść przez tak stary modem??

 

Drugie pytanie, to proszę posiadaczy Netii w Warszawie o opinię... Czy naprawdę to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netia w zależności od typu linii dostarcza internet w technologi ADSL/ADSL2 w standardzie anex A ( linia analogowa ) lub anex B ( linia cyfrowa ISDN )

Większość Abonentów jest podłączona w standardzie anex A linia miedziana Neti lub telekomunikacji Polskiej.

W niektórych przypadkach Netia podpina ( tylko na swoich liniach ) w anex B linia ISDN

Wszystko zależy jaką masz linie telefoniczną.

Starym modemem typu V91, 56K niestety nie będzie działać z tym internetem.

 

Modem dostarczany przez netie to przeważnie małe "pudełeczko" które podpinamy do komputera za pomocą portu USB

Jest możliwość zamówienia sobie routera z wbudowanym modemem ADSL

Jakie sąto dokładnie modele niestety nie wiem ale może ktoś z Użytkowników forum wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na aukcjach używanego albo nowego routera wifi z adsl, znajdziesz niedrogo, a modem z Netii zapewne na USB będzie i będziesz musiał ciągnąć kable za sobą.

 

Twoje pieniądze więc Ty decydujesz: ja poradziłbym Ci kupić jakiś niedrogi router adsl z wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...