Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możemy przynajmniej spekulować dalej :), jak pisał jeden z użytkowników była by to dobra telenowela, a telenowele są długie :). Dorzucę swoje 3 grosze. Tak jak pisałem już w innym temacie, moje spekulacje są takie że kanał będzie utrzymywany do ok końca stycznia z tego względu że od 6 stycznia mają być oferty migracyjne i wiele osób może z nich skorzystać widząc że ZR nadaje nadal (sztucznie, nie sztucznie czy w jakikolwiek inny sposóB) i nie ma możliwości wypowiedzenia umowy z tego powodu. CP tym samym mógłby sporo zyskać, niż gdyby dziś wyłączyli ten kanał. Równie dobrze CP ten kanał może utrzymywać jeszcze przez długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe na jakiej zasadzie go utrzymuje. Wszystkie filmy, które na nim sa dzisiaj to pierwsze odcinki, a gdy wejdzie się w internecie na jakąkolwiek strone z programem zone romantica wyświetlany jest program CDS Action . Wynika z tego ,że faktycznie jest on sztucznie utrzymywany przez Cyfrowy Polsat, ale czy to wszystko jest zgodne z prawem skoro program Zone Romantica przestał nadawać w dniu dzisiejszym o 6.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli otrzymali możliwość nadawania klona od właściciela to równie dobrze kanał możemy nazwać polsat romantica i uznac go za odświerzoną wersję podobnie jak w przypadku paczki CBS...

tak wiec jeśli pierwotny właściciel wyraził zgodę to oczywiscie że mogą... a nawet jeśli naginają prawo to czynią to względem właściciela orginalnego Zone a nie względem abonenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się pewnie nie dowiemy na jakiej zasadzie. Na stronie nadawcy Chello Zone kanał ten widnieje jeszcze, inne zostały zmienione. Po prostu nie zakończyli jego emisji i tyle. Nie ma podstaw do rozwiązania umowy. Myślę że wszystko jest zgodne z prawem, właściciel ZR nie zakończył jej nadawania i tyle. Sygnał może idzie z jakiegoś odtworzenia albo coś takiego, nie wiem nie znam się na tym, a CP zapewne ma jakieś porozumienie/umowy albo coś innego na dalsze nadawanie. Skoro został usunięty z PWU i jest oferowany promocyjnie to jego wyłączenie kiedyś nastąpi, ale termin narazie nieznany. Wypowiedzenie w każdym razie zachowam :) Może nas zaskoczą ofertą migracyjną? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Cyfrowy Polsat podał, że Zone Romantica pozostanie w jego ofercie. O wszelkich zmianach, które mogą nastąpić w przyszłości, operator będzie informował na bieżąco. Przypomnijmy, że Chello Zone, nadawca stacji, początkowo zapowiadał jej wyłączenie i zastąpienie kanałem CBS Action''.

 

Nie jest to takie jasne, bo do tej pory Zone Romantica była oficjalnie w ofercie Cyfrowego Polsatu, a teraz będzie promocyjnie nadawana i nie będzie uwzględniana w ofercie.

Teraz pytanie. Jeśli kanał Zone Romantica zmienił swój status z oficjalnej oferty, która to była powodem podpisania przeze mnie umowy z CP, na promocyjny, czyli w kazdej chwili może być wyłączony, to czy to nie jest powód do wypowiedzenia umowy? To nie jest zmiana w ofercie?

Co na to prawnicy, jest tu ktoś kompetentny, kto może się wypowiedzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla abo ktory ma go w PWU nic a nic sie nie zmienia.. zadne zmiany w umowie nie zostaly dokonane. A dla nowych abo w przypadku zaprzestania nadawania nie zmieni sie nic.. bo po prstu nie beda tego kanalu mieli jako "gwarantowany" - zmieni sie jedynie dla tcy ktorzy miele go w swoim PWU.. czy to az tak ciezko zrozumiec.... ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom351

 

Początek Twojego zdania: Dla abo ktory ma go w PWU nic a nic sie nie zmienia

Koniec Twojego zdania: zmieni sie jedynie dla tcy ktorzy miele go w swoim PWU

 

Po pierwsze nie widzisz tu sprzeczności?

Po drugie pisz w języku polskim!

 

Nadal uważam, że zniknięcie tego kanału z oficjalnej oferty CP jest zmianą zawartej umowy. Koniec i kropka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak jak kolega z Cyfry wyślemy wypowiedzenie o takiej treści:

 

"Wypowiadam umowę zawartą w dniu 4.01.2012 między Canal+ Cyfrowy a

[moje dane]

Zgodnie z art. 7 PROGRAMY par. 1 w ofercie programowej doszło do zmiany.

Kanał ClubTV który jest wymieniony w załączniku do umowy

został zmieniony na kanał CBS Drama.

Nazwa kanału i jego oferta nie jest zbliżona do oferty kanału ClubTV.

Zgodnie z przytoczonym paragrafem mam prawo do wypowiedzenia umowy bez konsekwencji w terminie 1 miesiąca od dokonania zmiany.

Do zmiany w ofercie doszło w dniu 3.02.2012"

 

Bo rzeczywiscie inna jest teraz tematyka kanału ClubTV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom351

 

Początek Twojego zdania: Dla abo ktory ma go w PWU nic a nic sie nie zmienia

Koniec Twojego zdania: zmieni sie jedynie dla tcy ktorzy miele go w swoim PWU

 

Po pierwsze nie widzisz tu sprzeczności?

Po drugie pisz w języku polskim!

 

Nadal uważam, że zniknięcie tego kanału z oficjalnej oferty CP jest zmianą zawartej umowy. Koniec i kropka!

Juz Ci tlumacze ...

Po pierwsze w chwili obecnej kanal ZR jest nadawany i dla tych abo ktorzy maja go w PWU nic na chwile obecna sie nie zmienia - sytuacja zmieni sie gdyby ZR zniknal z oferty i tu kazdy abo od wylaczenia kanalu ktory mial go jako gwarantowany w PWU pod warunkiem posiadania pakietu FAMHD+1 (obojetnie jaki czyli extrahd lub sporthd jako aktywny) lub (Familijny +RelaxMix) jako obowiazkowy bedzie mial mozliwosc rezygnacji z umowy bez ponoszenia/zwrotu ulgi

Po drugie.. jezeli dla nowego abonenta lub tego ktory przedluzy umowe na dzien dzisiejszy dany kanal nie wystepuje w PWU.. ktory to stanowi integralna czesc umowy, ewentualne zaprzestanie nadawania danego kanalu przez operatora i wypowiedzenie umowy przez abon. stanowic bedzie dla operatora podstawe do zwortu przydzielonej ulgi/bonusu liczonego wprost proporcjonalnie do czasu okresu podstawowego...

czyli wprost np. jesli CP lub C+ wykazaloby w swoich umowach np. (czysto teoretycznie) ze gwarantuja ci jedynie np. kanal TVP1 to kazdne inne wylaczenie kanalu nie upaznialoby cie do wypowiedzenia umowy bez ponoszenia konsekwencji w postaci ulgi Ci przyznanej.. ktora zawsze musi byc wpisana na umowie..... rozumiesz juz cos...w koncu????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy. Źle się stało, że CP wycofał się z wyłączenia Zone Romantica. Pewnikiem otrzymali wiele wypowiedzeń. Teraz na siłę będą trzymać tzw abonentów. Smród pozostał!

Ja wypowiedzenie wysłałem i nadal liczę na to, że CP przychyli się do mojego wypowiedzenia bez żadnych konsekwencji. Gdyby jednak odpowiedź CP była odmowna, to będę czekał na kolejną możliwość wypowiedzenia umowy, a taka będzie prędzej czy później.

 

Podniecanie się nowymi programami, które ostatnio CP dodał mnie nie dotyczy. Od dawna mówiłem i pisałem, że jakość wielu programów nadawanych przez CP jest technicznie tragiczna. Dodane ostatnio programy nie odbiegają od mojej oceny. Będę robił wszystko, by pozbyć się CP ze swojego domu (mowa o wy[beep]u CP bez finansowych kosztów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym nie przetłumaczysz, jest o tym na forum już wiele dyskusji. Zresztą to co piszesz i ja pisałem wcześniej jest logiczne... czy logiczne i oczywiste rzeczy trzeba tłumaczyć? Jak chcą niech wysyłają wypowiedzenia (sam czekam na wyłączenie ZR, tyle że w C+). Powiem nawet więcej, wysyłajcie wypowiedzenia i podpisujcie od razu nowe umowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zulus to nie CP wylaczylo kanal.. CP.. jest jedynie opartorem.. zreszta tak samo jak C+.. nie rozumiem obwiniania C+ czy CP o to ze kanal nadaje.. chyba byles swiadomy podczas podpisywania umowy.. zreszta chyba kazdej nie tylko z CP, tak na przyszlosc.. uprzedzam .. w kazdej dziedzinie prawa rynku sie zmieniaja.. takze proponuje przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy w przyszlosci.. ja przeczytac, zastanowic sie, przeanalizowac itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie weź przestań robić ze mnie niepoczytalnego, podobnie jak @dziabolek7. Oczywistym jest, że CP nie produkuje ZR!!! CP przestraszył się ogromu wypowiedzeń i płacząc przed Zone Romantica wypłakał to, że ZR pozostaje przez jakiś czas. Biorą nas na przetrzymanie. My przetrzymamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zulus w zadnym wypadku nie robie z ciebie jak to okresliles "niepoczytalnego" takiego sformulowania nie wypowiedzialem!. Wez moze pod uwage jeden fakt ze moze jak to okresliles nie CP "bierze nas na przetrzymanie" a po prostu ma tez wlasna umowe z nadawca akurat tego kanalu i jak znam zycie tego typu lub podobne "zapisy" z nadawca ma w umowie i jest prawdopodobnie przed takim posunieciem nadawcy zabezpieczony finansowo. Moze to po prostu nadawca wycofal sie ze zlikwidowania kanalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też tak być. W to mogę uwierzyć.

A może tak się da jakoś załatwić

 

''Cyfrowy Polsat usunął z wykazu kanałów gwarantowanych w PWU stację Zone Romantica. W najnowszych umowach stacja jest już oferowana tylko w sposób promocyjny. Jak wyjaśnia platforma w najnowszej ulotce, 3 grudnia kanały Zone Club, Zone Reality i Europa zmienią nazwy na CBS Drama, CBS Reality i CBS Europa. Tego samego dnia do oferty dołączy nowy kanał CBS Action''.

 

Może zmiany nazw innych kanałów mogą być podstawą do wypowiedzenia umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak jak kolega z Cyfry wyślemy wypowiedzenie o takiej treści:

 

"Wypowiadam umowę zawartą w dniu 4.01.2012 między Canal+ Cyfrowy a

[moje dane]

Zgodnie z art. 7 PROGRAMY par. 1 w ofercie programowej doszło do zmiany.

Kanał ClubTV który jest wymieniony w załączniku do umowy

został zmieniony na kanał CBS Drama.

Nazwa kanału i jego oferta nie jest zbliżona do oferty kanału ClubTV.

Zgodnie z przytoczonym paragrafem mam prawo do wypowiedzenia umowy bez konsekwencji w terminie 1 miesiąca od dokonania zmiany.

Do zmiany w ofercie doszło w dniu 3.02.2012"

 

Bo rzeczywiscie inna jest teraz tematyka kanału ClubTV

 

Raczej mało prawdopodobne jest żeby CP uznał z tego powodu wypowiedzenie umowy. Wielokrotnie było podkreślane że zmiany tych akurat kanałów nie będą podstawą do zerwania umowy, ale oczywiście mogę się mylić.. Każdy liczył na ZR, a oni ją zostawili :) W sumie ja dalej liczę że zniknie w niedalekiej przyszłości i wypowiem umowę. Ale póki co wypowiedzenie będzie schowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według oficjalnej lini prezentowanej przez CP CBS Drama to odnowiona wersja club TV tak więc możliwość wypowiedzenia umowy jest bardzo mglista.... ale nikt ci nie zabroni próbować ... choć czeka Cie pewnie rozmowa z konsultantem i widmo obciążenia cię kosztami przyznanej ulgi jaką otrzymałeś w momencie zawarcia umowy (pomniejszonej o proporcjonalna liczę okresów rozliczeniowych w jakich byłes lojalny wobec platformy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ml1234 tyle, że w opinii CP i wiekszosci osób śledzących watek CP nie zaprzestał swiadczena uslug jakie Ci zagwarantował w umowie, bo masz w PWU Club TV i masz go w dalszym ciągu w odświeżonej wersji - krzyczac nie zmienisz rzeczywistosci..... - winy CP byc nie może, bo w dalszym ciągu wywiązuje się z umowy jaką podpisaleś z platformą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...