Skocz do zawartości

Cyfra+ Promocje (dla obecnych abonentów, przedłużenie umów)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CYFRA POWRÓT to z tego co wiem nazwa aneksu i nic więcej a te dokumenty to są tylko nowe warunki opisane tzn. rabaty i promocje które powodują przedłużenie aktualnej umowy na kolejny okres i takiej możliwości zerwania w 10 dni niema z tego co wiem chyba że wyjdą niejasności typu umówiony PVR HD za 0 a będzie 15zł i możliwość reklamacji już jest tylko taka sytuacja daje możliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo mozna powiedziec ze kazde przedluzenie jest nieformalne bo umowa zostaje rozwiazana w zwiazku z wypowiedzeniem. Umowa CYFRA POWROT to pic na wode bo abonent niczego nie podpisuje i w dowolnym momecie mozna przestac placic bo nie ma zadnej umowy.

 

Dodam tylko, że jedną z pierwszych formuł jakie czyta Ci konsultant podczas aneksowania umowy, a po uzgodnieniu rabatów jest pytanie, czy decydujesz się na wycofanie wypowiedzenia. Wyrażenie zgody powoduje automatyczną nieważność pisma które wysłałeś do Cyfry. Więc nie ma wtedy żadnego wypowiedzenia i umowa jest kontynuowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie wczoraj mój ojciec przedłużył umowę z konsultantem na następującyhc warunkach optimum hd 62zł multiroom 20zł i Pace PVR 15 zł + do tego hbo hd i hbo go na 3 misiące gratis. I moje pytanie jest takie czy mogę zerwać tą umowę w ciągu 10 dni jak to jest w przypadku podpisywania nowej czy nic już się nie da zrobić ?

Nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Już dłuższy czas przeglądam forum, ale w związku, że kończy mi się umowa, postanowiłem włączyc się do dyskusji :) Dostałem telefon z propozycą przedłużenia:

Umowa na 24 miesiące

Optimum HD + Canal+ przez 3 miesięce za gratis, potem 60zł

Opcja HD Optimum przez 3 miesiące gratis, potem 11zł,

HBO, Cinemax, Filmbox przez 3 miesiące w prezencie, (jeżelibym się zdecydował na któryś z tych pakietów, to odpowiednio po trzecim miesiącu: 25zł, 12zł, 12zł)

Multoroom gratis przez 12 miesięcy, potem 15zł

Dekoder HD na bezpłatne użytkowanie.

Więcej już chyba nie utarguje ;p

Dodam tylko, że oferta jest możliwa do uzyskania tylko w piątki między 19 a 20. :brawo:

 

I wszyscy forumowicze łyknęli ofertę jak młode pelikany. Oferta tak samo prawdziwa jak Superpremium z ceną obniżoną przez pół roku..

 

@misiek90 dobra robota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blueman a ja uważam, że trzeba próbować.

 

Można powołać się ustawę z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. nr 22 poz. 271 z późn. zm.).

Art. 7.1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

 

Jeżeli Cyfra będzie stała na stanowisku, iż zapis tego art. odnosi się jedynie do nowo zawieranych umów a nie przedłużanych (aneksowanych) pozostaje skarga do UOKiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blueman a ja uważam, że trzeba próbować.

 

Można powołać się ustawę z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. nr 22 poz. 271 z późn. zm.).

Art. 7.1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

 

Jeżeli Cyfra będzie stała na stanowisku, iż zapis tego art. odnosi się jedynie do nowo zawieranych umów a nie przedłużanych (aneksowanych) pozostaje skarga do UOKiK.

Nie masz racji. O jakiej szkodzie Ty mówisz? Większość abonentów w związku z przedłużeniem umowy dostaje jeszcze lepsze warunki. Skoro zgadzasz się na warunki jakie daje Ci konsultant, to kto Ci wyrządza krzywdę? Nikt nikogo na siłę nie zmusza. Nie masz ochoty przedłużać umowy, rezygnujesz. Proste.

 

Tak naprawdę to sprawa wygląda tak: dajmy na to przykładowy Kowalski po telefonie od Cyfry i wynegocjowaniu nowych warunków, wycofuje wypowiedzenie. Po paru dniach wchodzi na forum i dowiaduje się, że ludzie dostają i targują o wiele lepsze warunki, więc czuje się pokrzywdzony i chce zerwać umowę, by dostać jeszcze lepsze warunki. Jednak tej umowy nie może zerwać, ponieważ wyraził wolę na chęć kontynuowania. W przypadku Cyfry nie ma możliwości na zerwanie takiej umowy bez sankcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz konsultanci są różni, najlepiej mówić prosto z mostu chcę za ten pakiet 65 złotych i jak macie taką propozycję dla mnie to przedłużamy jak nie to zadzwońcie jak będziecie mieli, ewentualnie postraszyć odejściem do konkurencji trzeba być grzecznym

i stanowczym oni sobie zapisują na czym rozmowa stanęła jak się rozmawiało, więc trzeba mieć tego świadomość, nie robić cyrków, nie brnąć w zaparte z nierealnymi propozycjami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przed chwilą dzowniła do mnie sympatyczna Pani, zaproponowała mi C+Optimum HD+MR+Multi+PVR 500GB za 156zł na 12 msc. Co to za poszanowanie starego abonenta? Na nowych warunkach jest prawie identycznie. Wydaję mi się, że już nic innego nie uda mi się od nich wyciągnąć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Propozycja C+Kompakt na 12miesięcy - 68zł / 2miesiące gratis.

Dekoder HD - 0zł

 

Grzecznie podziękowałem, czekam jednak na lepsze oferty.

I chyba słusznie. Dokładnie taką ofertę mają nowi abonenci na pakiet C+Kompakt HD.

 

 

Wychodzi 57 zl za miesiac. Sa w stanie dac 53 zl wiec targuj xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...