Skocz do zawartości
  • 0

Dwie satelity i zanikajacy sygnał.


lieo
 Udostępnij

Pytanie

Mam 2 tunery Fta i Polsat Samsung 305g. Polsat jest podłączony bezpośrednio do konwertera quad na Hot Bird, a Fta przez diseQ do jednego wyjścia z quad i do single z astry. Gdy przełączam kanały na astrze w dekoderze FTA, na samsungu są sekundowe zaniki sygnału z Hot Bird. Gdy przełączam na Dekoderze Fta miedzy kanałami Hot Bird nie ma czegoś takiego. Czy to wina Diseq, że puszcza jakiś wsteczny sygnał czy LNB? proszę o poradę. Lieo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ciężko na oko coś powiedzieć... Spróbuj pod Quada podpiąć pod inną wtyczkę... i sprawdź...

albo... podłącz wszystkie dekodery pod quada bez diseQ i patrz co będzie się działo... Jak będzie ok, szukaj przyczyny po stronie diseQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak nie ma diseq lub się wyłączy astrę to wszystko działa idealnie. Podpiąłem dekodery odwrotnie podłączając na diseq samsunga a Fta bezpośrednio do Quada również był delikatny efekt przycięcia podczas przełączania kanałów gdy na samsungu operowałem kanałami z astry.(podczas działania konkretnego kanału nic się nie dzieje). Nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe jednak miejsce samsunga, zajmie w przyszłości Nbox lub tv na kartę (coś z N-sportem) i martwię się, czy nie spali się od tego jakieś wejście lub LNB ? Czy chwilowy zanik sygnału nie jest efektem zwarcia lnb? Pozdrawiam Lieo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wymień diseQ... Sprawdź raz jeszcze poprawność połączenia. Wszystkie wtyki FF od A do Z... Pamietaj, że ekran kabla( siateczka) fach.oplot, nawet jednym włoskiem nie ma prawa dotykać rdzenia...

Piszesz że masz dwa dekodery FTA podłączone .... Jaki ten diseQ masz?

i jak dokładnie to jest połączone?

Ciężko jest na oko powiedzieć co się dzieje... Ja bym sprawdzał po kolei: diseq, po nim konwerter z Astry, i na końcu samego Quada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wymiana diseq nic nie dała dopiero gdy podłączyłem starego Twina zamiast quad problem ustał, no ale to mi sprawy na dłuższą metę nie rozwiązuję Quad kupiłem niedawno, wygląda na to ze ma on dość słabą separację wejść, bo nic innego mi nie przychodzi na myśl. Co polecacie na jego miejsce przy dość szczupłych funduszach, a jednocześnie żeby było kompatybilne z nbox-r? Pozdrawiam Lieo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mogę Ci polecić jedynie takie firmy jak: Invacom, Inverto, Golden Interstar no i , coraz większe zaufanie zaczynają zdobywać konwertery Maximum Gold...

Innych nie testowałem... Niestety, podane LNB nie są najtańsze, ale... sprawdzone... i wiedz, że gdy wybierzesz np. Inverto, zapłacisz raz, a nie kilka, co w sumie Ci da tyle samo co raz a konkretnie... Aha, miałem jeszcze kiedyś OCTO (8 wtyczek) spod marki OPTICUM... Sprawował się super... i nadal tak jest u mojej babki... Pod OCTO podpiętych jest: 2 nBoxy (TWINY), 2 x Cyfra+, jeden raz Polsat DSB606 i jeden raz TNK... Działa od ponad roku bez problemów w czaszy triax 80cm, choć jego cena była bliska 180zł wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mój konwerter quad to opticum tak polecany do N??? Jednakże nie chodzi tu oto aby powyżej wymieniony sprzęt chodził ustawiony tylko na hot bird lecz aby można było diseqami łączyć taki wielowyjściowy konwerter z różnymi zezami, bo tylko wtedy występowały u mnie kłopoty. lieo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Specjalnie dla Ciebie przetestowałem raz jeszcze wspomnianego Opticuma... tyle, że wersję OCTO (8 wtyczek)

 

oto on:

 

d3bf3855ba72ebb5med.jpg

 

Podczas testu użyte dekodery :

-nBox recorder 250GB

-Ferguson Ar.200

-Hevet 500 5518FTA

-Pace HD PVR 500GB C+

 

i miernik DSM100

 

Testowałem z kilkoma przełącznikami diseQ : Viper, Golden, Triax i 2 nn...

w połączeniu z konwerterami Twin Sharpa i Golden GI201 (singiel)

 

Nawet zrobiłem taką plątaninę:

 

Opticum Octo ustawiony na 13,0E

Sharp Twin na 19,2E

 

Do Heveta FTA dałem przez diseQ sygnał z HB i Astry... Działa bez zastrzeżeń...

Ponownie tak samo , czyli Astra + HB przez kolejnego diseqa dałem dla nBoxa...

Oba komplety włączone na inne kanały... Działają...

 

Z octo poprowadziłem jeszcze sygnał dla Ferdka (HB) też przez diseq w połączeniu z Goldenem (Astra2)... Działa...

Oby było weselej... pod Octo, wpiąłem jeszcze dwa przewody dla Pace z PVR Cyfry+... Działa, odbiera i nagrywa...

 

Razem zajętych 5 wtyków z OCTO, obie z TWINA, i jedna z Singla... Wszystko chodzi, nie znika...

 

Coś nie tak porobiłeś... u Mnie opticum śmiga aż miło...

Coś masz nie tak z tym LNB...

Trzeba by było podpiąć dobry miernik i zerknąć, jak się zachowuje LNB w porównaniu ze sprawdzonym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...