Skocz do zawartości

Tuner twin w zbiorczej instalacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem na który nie znalazłem rozwiązania na tym forum.

Instalacja w moim mieszkaniu jest podłączona do zbiorczej instalacji satelitarnej w budynku.

Mam w mieszkaniu dwa gniazdka TV - teoretycznie możliwość podłączania dwóch tunerów.

Z jednego nie będę korzystał, mam w związku z tym pytanie: jak podłączyć tuner twin np. Arive TT tak, żeby uzyskać pełne możliwości tunera, bo gdzieś przeczytałem że zastosowanie przelotki powoduje utratę części funkcjonalności (chodzi o dostępność część transponderów w czasie jednoczesnego nagrywania i oglądania), czy istnieje bezpieczny sposób na podłączenie rozgałęzionego sygnału do takiego tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co Ty gadasz?????????????

A skąd masz 100% pewności że na obu FF jest satelita????? (sygnał)?

A jak druga F to DVBT lub Analog naziemny???

 

Dwa gniazdka w instalacji zbiorczej???

2 x FF??

w jednej puszce?

A nie jest to przypadkiem sygnał SAT z multischwicza na jednej F a na drugiej sygnał z naziemnej??

Nie przypominam sobie o tym, by instalatorzy sieci zbiorczych w blokach myśleli przy instalacjach o dekoderach TWIN (choć by PVR)

i puszczali 2 x sygnał z danej satelity... Budowa takiej instalacji z punktu widzenia techniki jest jak najbardziej realna, ale i kosztowna...

bo wtedy cała instalacja idzie 2x!! Byłem już świadkiem takiego rozwiązania w 3 piętrowym domku... W jednym szybie 1 multischwicz i gniazdka na 8 pomieszczeń z sygnałem z Astry i HB... Drugi szyb z drugą anteną i tym samym rozwiązaniem dla 8 dodatkowych pomieszczeń... Czyli w efekcie, zamieszkały w mieszkanku klient, miał sygnał w gniazdku w jednym i drugim pokoju... wtedy, ciągnęli sobie dodatkowy kabel z 1 pokoju do drugiego, i nBoxy PVR miały dodatkowy sygnał do nagrywania...

ale... by w jednym gniazdu były dwa niezależne sygnały z satelity (dla 2 dekoderów) to mi się jeszcze nie trafiło...

Przelotki itp. nic Ci nie dadzą... Nie kombinuj bo Multischwicza uwędzisz jak podasz mu 2 x np. 18V na wejściu... lub w najgorszym przypadku dekoder Ci trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ instalatorWawa

trzeba poczekać co powie telefunken, ale jestem w stanie sobie wyobrazić mieszkanie dwupokojowe z gniazdkiem w każdym pokoju (telefunken pisze o dwóch gniazdkach w mieszkaniu, a nie w jednej puszce)

Ty zaś piszesz o jednym gniazdku z dwoma sygnałami (1 z satelity, a drugi nie...)

dwie różne sytuacje, w jednej zadziała, a w drugiej nie

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...