Skocz do zawartości
  • 0

Dekoder Echostar 7400


gustaw
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

Noszę się z zamiarem zakupu Cyfrowego Polsatu wraz z tym nowym dekoderem HD DVR ECHOSTAR 7400, który umożliwia odbiór z dwóch satelitów (interesuje mnie HotBird i Astra) oraz niezależną rejestrację kanałów na dysku.

Problem mam taki, że moje mieszkanie jest tak nieszczęśliwie usytuowane, iż muszę zastosować dwie anteny satelitarne (spółdzielnia nie zgadza się na montaż na dachu). Chciałbym uzyskać możliwość nagrywania dowolnego kanału z dowolnego satelity podczas oglądania innego lub tego samego (ponoć ten dekoder to umożliwia) oraz nagrywania dowolnego kanału z użyciem timera.

Na mój rozum:

1. Do każdej anteny konwerter TWIN (jaki?)

2. Z konwerterów TWIN dwoma kablami do przełączników DiSEqC (jakich?) - każdy TWIN do "swojego" DiSEqC, czy po jednym kablu naprzemiennie od twinów?

3. Z przełączników DiSEqC na wejścia LNB1IN i LNB2IN w dekoderze

Czy taki układ spełni swoje zadanie i będzie to działać z ww. dekoderem?

Ponadto czytam w necie opinie o ww. dekoderze i są różne. Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1. Z twinów to polecam Inverto.

2. Jeżeli chodzi o przełączniki to najlepiej taki: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=131

3. Wtedy wystarczy tylko jeden przełącznik od którego idą już dwa kable do tunera.

 

Jeżeli chodzi o dekoder Echostar 7400 jest to tuner dedykowany do odbioru paltformy Cyfrowy Polsat. Ogólnie nie jest zły. Z plusów według mnie to ładny wygląd, cichy, dość szybki, wyświetlacz z nazwą kanałów. Do minusów należy zaliczyć brak możliwośći ułożenia całkowitej listy pod swoje potrzeby. Oczywiście nadaje się do odbioru z Astry ale kanały z Astry będą powyżej kanału 200.

Może jednak dałoby się zamontować na jeden antenie tak aby był odbiór HB i Astry. Ale oczywiście trzeba by to sprawdzić na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...