Skocz do zawartości
  • 0

Poprawa sygnału przy dekoderze jeśli przy antenie jest mocny sygnał


Blusik
 Udostępnij

Pytanie

Cześć

 

Mam pytanie czy w tej sytuacji wzmacniacz coś pomoże czy jeszcze pogorszy?

Antena 90cm konwerter unicable optimum odbiór przy samej antenie 15,4-15.8dB

przewod użyty od anteny to Triest113 czarny potem jest sumator DSE SSC-2 (jedno wejścia i wyjście jest wolne i wkręcone terminatora F)

potem z strychu na parter może z 15m koncentryka. Na końcu lini gniazdo RTV 2m koncetryka rozdzielacz sygnału i wpięty do dekodera do obu głowic.

Tutaj mamy finał przy samym dekoderze mam 13.4-13.8dB gdzie na początku przy antenie jest 15.4-15.8dB.

 

Czy można jakoś poprawić sygnał czy nic już nie polepszę? Słupki około 70-80% oba.

miernik jakiego używałem to WS6933

Edytowane przez Blusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie powinno i nie zaleca się w ogóle przy dobrym sygnale , stosowanie wzmacniacza jest bezsensem bo więcej wzmacnia szumy niż sygnał.   

Unicable nie ma w ogóle żadnego zakresu sygnału który można wzmocnić. 

 

 

Jak już się upierasz to zwykły wzmacniacz wideband założony na kabel wystarczy. Jeszcze lepiej jak kupisz regulowany. 

np.r80550+.jpg taki


 

lub taki 

wzmacniacz-sat-40-2340-mhz-j_139421.webp

 

 

 

Pamiętaj by pasmo wzmacniacza obejmowało też pasmo TV chyba ze zamontujesz wzmacnia po rozdziale sygnału TV. 

Jeśli ustawiłeś prawidłowo antenę i konwerter to przy unicable i sygnale na poziomie 10 dB wszystko będzie działać tak samo jak przy 15 dB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i w gdzie ma masz ten problem z odbiorem czegokolwiek ?   

Nic nie pisałeś w czym i że masz w ogóle problem z odbiorem. 

 

Zrozum by  wzmacniać unicable musisz mieć odpowiedni wzmacniacz zwykle stosowany tylko razem z multiswitchem dostosowany do kanałów scr. 

Poza tym jakikolwiek wzmacniacz nic nie wniesie do poprawy czegokolwiek poza tym że będziesz miał tylko wyższe cyferki w wynikach. 

Dodatkową opcją będzie wyższy poziom szumów które sobie wzmocniłeś wzmacniaczem. 

Jeśli konwerter ma niski poziom szumów 0.1-0,3 dB ,  to wprowadzając wzmocnienie dodasz dodatkowo wyższy pozom szumów do sygnału który wzmocni wzmacniacz zbierając wszelkie szumy z podłączonych rozdzielaczy, gniazdek, złączek itp.  dodając przy okazji swoje własne szumy do sygnału.  Wzmocnisz sygnał a jakość tego  sygnału drastycznie spadnie. 

 

Samo gniazdko czy jakikolwiek rozdzielacz po drodze  wprowadza tłumienie sygnału o 3-7 dB   to nie ma się co dziwić że masz spadek. 

 

Wzmacniacze unicable to niestety inny standard przetworzenia sygnału i praktycznie inny zakres działania wzmacniacza jak i pasmo w którym działa wzmacniacz.  

Tuner ma swój przedwzmacniacz na wejściu,  tak samo jak własny wzmacniacz ma konwerter na wyjściu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja się podlacze, jestem laikiem odrazu mówię,  na dekoderze jakość sygnału miałem 85% siłę 95%, stwierdziłem że wolę kartę CI więc podpiąłem tv do talerza noi jazda jest taka że siła sygnału 30% a jakości brak, podlacze dekoder wszystko wraca gdzie mogę szukać przyczyny w samym TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...