Skocz do zawartości

Uchwyt do tv a nietypowe rozmieszczenie otworów montażowych


mbas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W nowym mieszkaniu chcę powiesić telewizor, mam już upatrzony model Samsung QE55S90CAT 55" QD-OLED, ale jest z nim jeden problem. W odróżnieniu od większości innych modeli, otwory montażowe ma on umieszczone w dolnej części pleców. Rozstaw otworów to VESA 300x200, a dolne otwory znajdują się na wysokości 9 cm od dolnej krawędzi telewizora (analogicznie górne są na 29 cm):

TV-otwory-do-mocowania-kopia.png

Szukałem jakiegoś uniwersalnego uchwytu ruchomego, ponieważ ten dedykowany Samsunga jest ponoć słabej jakości, w dodatku płaski, a ja raczej wykorzystam wszystkie 4 wejścia HDMI, czasami podłączając kompa, więc chcę mieć tam łatwy dostęp. Większość takich uniwersalnych, które mają zadowalające opinie, obsługuje rozstawy VESA do 600x400. I tutaj pojawia się moje pytanie, ponieważ nigdy nie wieszałem telewizora na ścianie i nie wiem, jak to działa. Patrząc na ten uchwyt, jeśli wykorzystałbym otwory oznaczone jako 200 w pionie, to miałbym jeszcze otwory dla 300 i 400, czyli jak rozumiem te znajdujące się 5 i 10 cm poniżej dolnych otworów tv i powyżej górnych otworów. O ile dla góry to nie problem, tak na dole, jeśli dolny otwór jest 9 cm nad krawędzią, to szyna wystawałaby na 1 cm poniżej telewizora. Dla mnie to nieakceptowalne, uchwyt musi być całkowicie schowany za telewizorem.

Czy ktoś z Was może potwierdzić, że muszę wykorzystać te konkretne otwory uchwytu i dobrze rozumiem, że uchwyt z rozstawem VESA większym niż 200-300 w pionie odpada (bo 300 to 5 cm, czyli jeszcze się chowa), bo inaczej będzie widoczny?

Przy okazji, czy może macie jakiś uchwyt do polecenia? Zależy mi na tym, aby był solidny, jednocześnie nie jakoś bardzo ciężki, ponieważ będę go wieszał na ścianie działowej z bloczków Silka, według projektu to wersja 8-centymetrowa z otworami w środku. Tu bym też był wdzięczny za wskazówki, jak to dobrze zrobić, żeby mi nie runęła ściana.

Pytałem na forach telewizyjnych, ale tam mały ruch. W sumie pogodziłem się już ze zmianą modelu na LG, bo one mają otwory na środku, ale może większy ruch będzie tutaj.Reinston-EU026-7-kg-rysunki-kopia.jpg

 

Przy okazji, czy może macie jakiś uchwyt do polecenia? Zależy mi na tym, aby był solidny, jednocześnie nie jakoś bardzo ciężki, ponieważ będę go wieszał na ścianie działowej z bloczków Silka, według projektu to wersja 8-centymetrowa z otworami w środku. Tu bym też był wdzięczny za wskazówki, jak to dobrze zrobić, żeby mi nie runęła ściana. Myślałem o tym, ale najbardziej pasowałby mi ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast prostych jednoramiennych lepiej stosować uchwyty z pionowymi listwami montażowymi i dwoma ramionami.  Problem rozmieszczenia otworów montażowych znika i można w większości modeli dodatkowo regulować wysokość położenia tv w granicach 10-20 cm góra/dół. 

 

Najlepsze moim zdanie są uchwyty z dwoma ramionami, używam uchwytów SANUS zwykle model SLF226 i spokojnie mogę TV 58 cali obrócić prostopadle do ściany w obie strony albo  odsunąć od ściany o prawie 66 cm. Po złożeniu za TV jest ok 6-7 cm w sam raz odległość dla ambilight. 

 Po montażu spokojnie wytrzymuje ciężar 70 kg na wyciągniętych ramionach, sprawdzałem osobiście. :) 

 

61+XCLAh52L._AC_SL1500_.jpg

 

SLF226_ext_above_swivel.jpg

 

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ktosiu wielkie dzięki, właśnie takiego czegoś potrzebowałem, zdecydowana większość uchwytów ma listwy tak jak w moim poście, pewnie dlatego umknęło mi takie rozwiązanie. Na stronie Samus widnieje informacja, że podany przez Ciebie model został wycofany z produkcji, sama firma też raczej nie jest dostępna w Polsce. Znalazłem podobny produkt firmy Vivanco, na Allegro jest ich autoryzowany sklep, więc pewnie tam uderzę, ale może na bazie swojego doświadczenia będziesz umiał rozwiać moje wątpliwości.

 

Uchwyt wygląda tak jak poniżej, obsługuje VESA od 200x200 (także 300x100) do 600x400. Skoro nie chcę, aby coś mi pod spodem wystawało w tym Samsungu, to jeśli chodzi o wysokość, to na dole muszę pewnie wykorzystać te otwory zaznaczone na niebiesko. Pytanie, czy mam do wykorzystania całą ich wysokość i te śruby mogą być w połowie lub na samej górze tych dolnych wysokich otworów, czy to zawsze musi być sam dół? Bo jak bym na dole przeskoczył na te wysokie wyżej, to już to zaznaczone na niebiesko mogłoby wystawać. Z kolei, gdybym musiał dolne śrubki mieć na samym dole tego niebieskiego, to nawet nie wiem, czy bym na górze sięgnął tych czerwonych na górze.

vivanco-bfmo-6560-37982-47542771233-5.jp

Edytowane przez mbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...